Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Jet-Pa Sivas'a yatırım için çermiği inceledi - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.08.2010, 22:59   #21
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4506 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart Cevap: Jet-Pa Sivas'a yatırım için çermiği inceledi

Kimse insanlarin parasini zorla alamaz, kar payi karsiliginda araya bölgenin taninmis kisileri, hatta din görevlileri sokularak insanlardan paralar toplandi, ilk yillarda % 20´lere varan kar paylari dagitildi. Istedikleri zaman paralarinin geri ödenecegi vaadi yapildi. Yurtdisinda yasayanlarin bircogu bankalardan kredi alip bu holdiglere paralarini verdi ve o yillarda yasanan ekonomik kriz bahane edilerek insanlarin parasi geri ödenmedi.
Üzümünü ye bagini sorma mantigi ile hareket etmek ne kadar dogru? Bu sadece jet-pa icin degil, o yillarda kurulan ve hala faaliyetlerine devam eden holdinglerin parasinda, fabrikasinda, magzasinda gözyasi var, aci var, emek hirsizligi var. Paranizi zorlami aldi deyip kesip atmayin lütfen, araya en güvenilir insanlar konularak kandirildi gurbetciler. Bircok yuva yikildi, intiharlar yasandi. Yani hic birsey göründügü gibi degil.
Alt 27.08.2010, 23:00   #22
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 761 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Gurbetteki vatandaşlara da soruyorum ,bilmediğim için soruyorum.Fadıl Akgündüz'e paraalrı kendiniz mi verdiniz zorla mı alındı,vaadi neydi?

Abi zorla alinmadi,herkes kendisi verdi "müslüman" insanlar bunlardan zarar gelmez, yermi hakkimizi,kandirmaz denildi.Vaadleri faizsiz kazanc,yani "kar payi " adi altinda.
Kimi kolundan bilezigi,kiyida kösede yillardir birikimini ekledi yatirdilar.
Ekonomik krizi bahane ederek 10 yil önce tüm ödemeleri durdurdular ve 10 yildir kurus ödemiyorlar... kaci intihar etti, kac kisi kafayi bozdu, kac kisinin yuvasi dagildi.

Alman mahkemesi akladi kombasan´i ama, birde mahkeme-i kübra var.. Allahualem.
Alt 27.08.2010, 23:11   #23
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 769 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kimse insanlarin parasini zorla alamaz, kar payi karsiliginda araya bölgenin taninmis kisileri, hatta din görevlileri sokularak insanlardan paralar toplandi, ilk yillarda % 20´lere varan kar paylari dagitildi. Istedikleri zaman paralarinin geri ödenecegi vaadi yapildi. Yurtdisinda yasayanlarin bircogu bankalardan kredi alip bu holdiglere paralarini verdi ve o yillarda yasanan ekonomik kriz bahane edilerek insanlarin parasi geri ödenmedi.
Üzümünü ye bagini sorma mantigi ile hareket etmek ne kadar dogru? Bu sadece jet-pa icin degil, o yillarda kurulan ve hala faaliyetlerine devam eden holdinglerin parasinda, fabrikasinda, magzasinda gözyasi var, aci var, emek hirsizligi var. Paranizi zorlami aldi deyip kesip atmayin lütfen, araya en güvenilir insanlar konularak kandirildi gurbetciler. Bircok yuva yikildi, intiharlar yasandi. Yani hic birsey göründügü gibi degil.
Şimdi burda saf, masum, gariban gurbetçi rolünün pazarlamasını yapmayın lütfen! Avrupa bankalarında reel faizler yüzde 3-4'ler civarında iken bizim paragöz vatandaşlarımız baktılar ki, oooooo bankaya faize yatırmaktansa yüzde 20'lere Yimpaş'a, Kombassan'a veya diğerlerine yatırmak daha karlı.

Paranın yüzü sıcaktır, bizim emeksiz yemek, yattığı yerden para kazanma sevdalısı hemşeriler ve vatandaşlar, alınterinin olmadığı bir sisteme parayı yatırırken bunun helal haram olup olmadığını düşünmediler ama paraları battıktan sonra din-iman muhabbetine bakıyorum da iyi sardırdılar. Faiz benzeri bir geliri yerken iyi, musluk kesilince vay anam yüce Yaradan muhabbetleri. Geçiniz efendim geçiniz, şahsen benim karnım tok!

Bir örnek vereyim: Bir ara hatırlarsanız CNN Türk'te holdingzede gurbetçilerin dertlerini anlattığı bir program vardı. Orda birisi çıktı aynen şöyle dedi: (Tabii anlatırken son derece mazlum rolünde) Efendim bunlar geldiler, bilmem neredeki camiide, işte size yüzde bilmem kaç kar vereceğiz dediler, ben de gittim alaman bankasından şu kadar faizle şu kadar para çektim, bunlara yatırdım şimdi bunlar paramı geri vermiyor, evim yurdum yuvam dağıldı, banka borçlarım dağ oldu... filan fıstık uzayıp gidiyor. Gidip harama bulaşıp faizli para alınca sorun yok, para geri ödenmeyince din iman!... Emek yok, çalışmak yok, kendisi üretip istihdam sağlamak yok, yattııkları yerden servet kaldıracak beyler!
Alt 27.08.2010, 23:12   #24
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2181 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
1264 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Anlasilan Dogan Ürgüp birdaha secilemeyecegini anladi,gitmeden ne götürürsem kardir diyor ve yanina götürme isinin en becerikli olanini aliyor
Muhsin Yazicioglu´nun cenazesi üzerine kazanmis bir baskan,Muhsin Yazicioglu´nun kemiklerini sizlatmaya devam ediyor:(

Yorum yapmış olmak için yorum yapmak dedikleri bu olsa gerek !
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.08.2010, 23:23   #25
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4506 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Şimdi burda saf, masum, gariban gurbetçi rolünün pazarlamasını yapmayın lütfen! Avrupa bankalarında reel faizler yüzde 3-4'ler civarında iken bizim paragöz vatandaşlarımız baktılar ki, oooooo bankaya faize yatırmaktansa yüzde 20'lere Yimpaş'a, Kombassan'a veya diğerlerine yatırmak daha karlı.

Paranın yüzü sıcaktır, bizim emeksiz yemek, yattığı yerden para kazanma sevdalısı hemşeriler ve vatandaşlar, alınterinin olmadığı bir sisteme parayı yatırırken bunun helal haram olup olmadığını düşünmediler ama paraları battıktan sonra din-iman muhabbetine bakıyorum da iyi sardırdılar. Faiz benzeri bir geliri yerken iyi, musluk kesilince vay anam yüce Yaradan muhabbetleri. Geçiniz efendim geçiniz, şahsen benim karnım tok!

Bir örnek vereyim: Bir ara hatırlarsanız CNN Türk'te holdingzede gurbetçilerin dertlerini anlattığı bir program vardı. Orda birisi çıktı aynen şöyle dedi: (Tabii anlatırken son derece mazlum rolünde) Efendim bunlar geldiler, bilmem neredeki camiide, işte size yüzde bilmem kaç kar vereceğiz dediler, ben de gittim alaman bankasından şu kadar faizle şu kadar para çektim, bunlara yatırdım şimdi bunlar paramı geri vermiyor, evim yurdum yuvam dağıldı, banka borçlarım dağ oldu... filan fıstık uzayıp gidiyor. Gidip harama bulaşıp faizli para alınca sorun yok, para geri ödenmeyince din iman!... Emek yok, çalışmak yok, kendisi üretip istihdam sağlamak yok, yattııkları yerden servet kaldıracak beyler!
Ben holdinglere bir kurus kaptirmadim ama CNN´de vatandasin dedigi aynen dogrudur, insanlara camiilerde, derneklerde vaatler yapilarak paralari alinmistir, kandirmislardir. Ama senin olaya bu kadar soguk kanli yaklasman oldukca ilginc. Bu holdingler dolandirici konumuna girmistir, mazlumun ahi yerde kalmaz. Helal olmayan bir serveti vardir onlarin.

Ama helal olmasi önemli degil yeterki Sivas´a yatirim yapsin diyorsan o baska, o zaman dogru kisi jet Fadil.

Konu sandalli tarafından (27.08.2010 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.08.2010, 23:26   #26
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1266 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Ben bu konuda acımıyorum kusura bakmayın ama.Bu kişiler arasında Yimpaş'a,Kombassan'a,Fadıl'a ciddi manada para kaptıran babam ve bilimum kardeşleri de dahil..

O şirketler kul hakkı yemiştir doğru ama insanalrın (babam dahil) kolay para kazanma arzusu da onları teşvik etti.
Alt 28.08.2010, 08:29   #27
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 769 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben holdinglere bir kurus kaptirmadim ama CNN´de vatandasin dedigi aynen dogrudur, insanlara camiilerde, derneklerde vaatler yapilarak paralari alinmistir, kandirmislardir. Ama senin olaya bu kadar soguk kanli yaklasman oldukca ilginc. Bu holdingler dolandirici konumuna girmistir, mazlumun ahi yerde kalmaz. Helal olmayan bir serveti vardir onlarin.

Ama helal olmasi önemli degil yeterki Sivas´a yatirim yapsin diyorsan o baska, o zaman dogru kisi jet Fadil.
Efendim ben bu olayın dışında kalıp, bilgisizce yorum yapmıyorum, bilakis olayın taa içindeyim, göbeğindeyim. Babamdan amcalarıma, gurbetçi dedemden anneanneme, yengelerimden anneme, bunların akrabalarına varıncaya kadar o kadar para yitirmiş insan tanıyorum ki... Abartmıyorum sadece benim yakın çevremdeki bu insanların paralarını toplasam bir kaç milyon Euro eder. Şimdi bak bizzat babam annem de dahil bu kadar adam eğer kendi emek verip kendi kazanmayı düşünse, kendi parasını kendisi işletip, memlekete, millete faydalı olmayı amaçlasa, bugün o paralar belki katlanıp geri dönecek, kendi memleketimize istihdam ve ekonomik canlılık olarak yansıyacaktı. Ama ne oldu, armut piş ağzıma düş zihniyetini Cenabı Hak işte böyle cezalandırdı. Geçmiş olsun!

Bu arada Fadıl'ın yapacağı yatırımdan (ki o da yatırım yaparsa eğer) hiç rahatsızlık duymam, bilakis memnun olurum. Yurdum insanının getirip kendi memleketine yapmadığı yatırımı onların adına Fadıl yapıyor!
Alt 28.08.2010, 08:37   #28
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 780 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bazı arkadaşları anlamak zor. Sanki Fadıl Akgündüz kesin yatırım kararını vermiş gibi hemen karşı set oluşturmaya çalışanlar var. Hele adam incelemelerini bitirip kesin kararını versin.

Ben inanıyorumki bu adam Sivas'a Caprice serisinden bir yatırım yaparsa Sıcak Çermik ilerde yeni bir Kızılcahamam olur. Ayrıca Sivasspor için ve diğer bölge takımları için serin havasıyla harika bir yaz kampı alanı olur.

Ama daha ortada birşey yokken hemen karşı durmak ve belki de bu şekilde gelecek yatırımı da ürkütmek bize birşey kazandırmaz.
Alt 28.08.2010, 09:44   #29
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 950 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Dolandırıcılık ve yolsuzluk iddialarıyla yargılanan Jet-Pa Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz hakkındaki suçlamalar 7.5 yıllık zamanaşımı süresi dolduğu için ortadan kalktı. Mahkeme ödediği 150 bin YTL kefaletin Akgündüz’e iadesine karar verdi

Dolandırıcılık ve yolsuzluk iddialarıyla yargılanan Jet-Pa Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz’e de zamanaşımı piyangosu çıktı. Almanya’da Türk vatandaşlarını dolandırdığı gerekçesiyle 4 yıl 2 ay hapse mahkûm edilen Akgündüz hakkındaki suçlamalar 7.5 yıllık zamanaşımı süresi dolduğu için ortadan kalktı. Mahkeme ödediği 150 bin YTL kefaletin Akgündüz’e iadesine karar verdi.

Hürriyet'in haberine göre Almanya’daki bazı Türk vatandaşlarını dolandırdığı gerekçesiyle 4 yıl 2 ay hapse mahkûm edilen, JET-PA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz hakkındaki dava, 7.5 yıllık zamanaşımı süresi dolduğu için ortadan kalktı. İsviçre bankalarındaki hesaplarına konan tedbir ve yurtdışına çıkış yasağı kaldırılan Akgündüz’ün tahliye olabilmek için ödediği 150 bin YTL kefalet de iade edilecek. Fadıl Akgündüz’ün kendi el yazısıyla besmeleyle başladığı, "Esselamünaleyküm ve rahmetullahi ve bereketuhu" diye bitirdiği mektuplarla Almanya’daki vatandaşlardan yüksek kár payı vaadiyle para topladığı ve çoğu gurbetçi vatandaşları dolandırdırdığı iddia edilmişti.

19/12/2008

Yani gülermisin ağlarmısın derlerya aynı o durum.
Ergenekonda güzünün yaşına bakmayan en ufak şüphede dilediği gibi dilediği insanı arayıp bulan savcılarımız, hakimlerimiz nerdeymiş acaba? Böyle zaman aşımına uğratıp sonrada salmışlar,

Bu kişi inançlı insanların duygularını kullanarak hatta dini kullanarak, deniz feneri, yimpaş'ın yaptığı gibi, gurbette sılaya ahsret onca yıl çalışıp çabaladığı birikimini gasp edip servetine servet katmıştır, zamanın iktidarıda bu zaatı dolaylı yollardan korumuştur.

Haram paradır, başkalarının alın teridir, Sivas'a yatırım geliyor haram paradan hayırmı gelir gelir diyorsanız sindirebiliyorsanız buyursun gelsin 5 yıldızlı otel değil 7 yıldızlı bile yapsın hayırlı uğurlu olsun.

Burada ben suçu jet Fadıl!a bulmuyorum en büyük suçlu buna göz yuman dönemin yönetimi ve devlettir. Böyle bir şeyin benzerini avrupada göremezsiniz.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.08.2010, 17:40   #30
sivaslibozo
Yiğido

sivaslibozo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslibozo Şuan sivaslibozo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2013 10:49

Tecrübe Puanı: 694 sivaslibozo FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Selamlar
Hayirli Ramazanlar

Bu Fadil Akgündüz denilen ************ Sivasimiza adim atmasini bile bence uygun degil....Avrupada okadar Gurbetcinin Ahini aldi...bunun ve bunun gibilerinin Allah BIN BELASINI versin....!

Bazi arkadaslar belirtmis iste millet kendi yatirdi diye felan, zorlamam olmadi diye felan....O konuda katiliyorum Silah zoruyla kimseden para alinmadi ama bazi Camiilerde yatirmayana neredeyse Hain gözüyle bakiliyordu yani Piskolojik baski mi deriniz bilemem ama bu yine FADIL ************ Hakli cikarmaz!
Allah dan tüm vatandaslarimiz Camii ye gitmiyordu da yutmadilar bu ************* zokasini
Tabi bazi ac gözlüler ( özzelikle Kayserili bi kac ***** ) yüzde 20 % karpayi felan duyunca yatirdi...onlara da OH olsun....demek den baska bisey gelmiyor icimden.
nedemisler...HAK YOLUNA VERMEZ ISEN BES ON MANGIR...SEYTAN GÖTÜRÜR TANGIR TANGIR

Iyi bir DERS olsun bu Millete....

edit salim58

Konu Salim58 tarafından (28.08.2010 Saat 18:11 ) değiştirilmiştir..
sivaslibozo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı sivaslibozo'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)