Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi büyüyor - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.09.2010, 21:11   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 901 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas Cumhuriyet Üniversitesi büyüyor

C.Ü Rektörü İlyas Dökmetaş, üniversitenin son 2 yılda gittikçe büyüyen bir üniversite haline geldiğini yeni fakülteler, yüksek okullar, meslek yüksek okulları, enstitüler açıldığını ve öğrenci sayısının bu yıl 30 binin üzerine çıktığın söyledi.

Üniversitemiz son 2 yıl içerisinde gittikçe büyüyen bir üniversite haline geldi diyen Rektör İlyas Dökmetaş, “Yeni fakülteler, yeni yüksek okullar, yeni meslek yüksek okulları, yeni enstitüler. İlk göreve geldiğimizde 23 binlerde olan öğrenci sayımız bu sene 30 binin üzerine çıktı. 11 olan fakülte sayımız 15’e çıktı, 11 tane olan meslek yüksek okulumuz 13’e çıktı, 3 tane olan yüksek okulumuz 5’e çıktı. 3 tane olan enstitümüz 4’e çıkıyor” dedi. Dökmetaş, üniversitede geçmiş dönemde kurulan fakat öğrenci alınamayan bazı fakülteler ve bölümler olduğunu belirterek, “Bunlardan İletişim Fakültesine bu sene 160 öğrenci alıyoruz. Veteriner Fakültesi’ne bu sene öğrenci almak için çok gayret ediyoruz. Kayseri’den bir hocamız geliyor, Elazığ’dan bir profesör arkadaşımızın atamasını yaptık. Sivas’tan iki tane arkadaşımız vardı bunların kadrosunu İletişim Fakültesine aldık. Yine farklı üniversitelerden Sivas’a gelmek için kadro bekleyen 10’a yakın öğretim üyesi var. Kayıt yaptıran şu anda yeni kayıt yaptıran 8 bin 500 öğrenci oldu. Biz 9 bin öğrenci bekliyorduk. 400 öğrenci çeşitli nedenlerle kayıt yaptıramadı ilk kayıtta. İkinci kayıtta bin 500 civarında daha öğrencinin kayıt yaptırmasını bekliyoruz. Geçen yıl mezun olan öğrenci sayısı 6 bin civarında yani 5 bin öğrenci arttı. Daha çok öğrencinin geldiği, daha kaliteli öğrencinin geldiği, ilk binden ilk beş binden ilk on binden öğrencilerin daha fazla olduğu bir üniversite olsun istiyoruz bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

HAFİK VE İMRANLI’DA EĞİTİM BAŞLAYACAK

Cumhuriyet Üniversitesi Senatosu ve YÖK tarafından açılmasına karar verilen Hafik ve İmranlı Yüksekokullarının öğrenci alması, üniversitenin personel sıkıntısı nedeniyle tehlikeye girmişti. C.Ü Rektörü İlyas Dökmetaş, sıkıntının giderildiğini Hafik ve İmranlı ilçelerinde öğrencilerin eğitim alabileceğini açıkladı.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.09.2010, 00:00   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 788 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas Cumhuriyet Üniversitesi büyüyor

bırak git ya siz bu mantalitede olduktan sonra cü den hiç bişey olmaz hatta daha da geriye gidiyor git gide.
Alt 30.09.2010, 08:59   #3
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 594 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

inşallah büyür güzelleşir,daha iyi durumlara gelir.Emeği geçenlere saygılar.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar vicente58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.09.2010, 18:21   #4
ismail 58
Usta Yiğido

ismail 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ismail 58 Şuan ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.01.2016 23:55

Tecrübe Puanı: 1040 ismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz sein

Sayı artmakla kalite artmış anlamına gelmiyor,
sayı çoklugu sadece spor müsabakalarında deger adletmektedir....
ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.09.2010, 18:31   #5
burak5866
Usta Yiğido

o kadar kaliteli hocaları sırf görüşü yüzünden başka üniversitelere kaptırın ben ve en az benim kadar kaliteli öğrencileri almayın sonunda siz kaybediyorsunuz 1974 de kurulmuş üniv. puan sıralamasında neden en sonlarda olduğu düşünülmesi gerekir.
Alt 30.09.2010, 20:07   #6
MUTLU İTİK
Tecrübeli Yiğido

MUTLU İTİK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MUTLU İTİK Şuan MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.07.2015 18:04

Tecrübe Puanı: 667 MUTLU İTİK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
burak5866 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
o kadar kaliteli hocaları sırf görüşü yüzünden başka üniversitelere kaptırın ben ve en az benim kadar kaliteli öğrencileri almayın sonunda siz kaybediyorsunuz 1974 de kurulmuş üniv. puan sıralamasında neden en sonlarda olduğu düşünülmesi gerekir.
Sivas cumhuriyet üniversitesinin en alt sıralarda olduğunu gösteren bir tablo paylaşta herkes görsün burak kardeşim.
Sen yozgatta okuyorsun diye nedense sürekli kendi memleketinin üniversitesini karalıyorsun. Gerçekten bir araştır bak bakalım senin gözlerini görüntüsü ile boayayan okulmu türkiye genelinde daha prestijli yoksa karaladığın cumhuriyet üniversitesimi.
4982 sayılı kanun var bilgi edinme ile ilgili dilekçe yaz mezunlarından kaçtanesi yüksek lisans-doktora yapıyor ve mezunlarından % de kaçı işe giriyor % de kaçı yönetici oluyor.
Ben yaklaşık 6-7 senedir akademisyenlerin içindeyim bu sürede yüzlercesi hoca olmak için değişik illerde başvurularda bulundu konuştuğumuz arkadaşlardan daha bir tanesinden duymadım yozgattaki üniversiteden mezun olarak onlarla beraber başvuruda bulunanını.
Birde SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ şu anda dahil araştırma görevlisi olsun akademik kadro olsun TÜRKİYE genelinde en yüksek puanları istiyor. Malatyaya başvuran sayısı 20-25 arası oluyor elemelerle 4 e düşerken burada 4 taneyi dolduracak başvuru olmuyor.
Şunu belirtmek istiyorum gelen öğrenci diploma için gelirse kalite düşüyor, okumak için gelirse hem okulunun hem kendinin prestijini artırıyor genelde son dönemde başvuranları %90 ı C:Ü mezunu demekki iyi öğrenci yetişiyor buradan.
MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.09.2010, 23:59   #7
burak5866
Usta Yiğido

Alıntı:
MUTLU İTİK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas cumhuriyet üniversitesinin en alt sıralarda olduğunu gösteren bir tablo paylaşta herkes görsün burak kardeşim.
Sen yozgatta okuyorsun diye nedense sürekli kendi memleketinin üniversitesini karalıyorsun. Gerçekten bir araştır bak bakalım senin gözlerini görüntüsü ile boayayan okulmu türkiye genelinde daha prestijli yoksa karaladığın cumhuriyet üniversitesimi.
4982 sayılı kanun var bilgi edinme ile ilgili dilekçe yaz mezunlarından kaçtanesi yüksek lisans-doktora yapıyor ve mezunlarından % de kaçı işe giriyor % de kaçı yönetici oluyor.
Ben yaklaşık 6-7 senedir akademisyenlerin içindeyim bu sürede yüzlercesi hoca olmak için değişik illerde başvurularda bulundu konuştuğumuz arkadaşlardan daha bir tanesinden duymadım yozgattaki üniversiteden mezun olarak onlarla beraber başvuruda bulunanını.
Birde SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ şu anda dahil araştırma görevlisi olsun akademik kadro olsun TÜRKİYE genelinde en yüksek puanları istiyor. Malatyaya başvuran sayısı 20-25 arası oluyor elemelerle 4 e düşerken burada 4 taneyi dolduracak başvuru olmuyor.
Şunu belirtmek istiyorum gelen öğrenci diploma için gelirse kalite düşüyor, okumak için gelirse hem okulunun hem kendinin prestijini artırıyor genelde son dönemde başvuranları %90 ı C:Ü mezunu demekki iyi öğrenci yetişiyor buradan.
kardeş paylaşmama gerek yok zaten sıralamalarda her zmaan sondan 4. yada 5. oluyor.ben demiyorum ki benim okuduğum yer sivastan güzel diye ama gerçekleri söylüyorum.adamlar sırf görüş ayrılığı yüzünden doçent yada yrd doç du yanlış hatırlamıyorsam kabul etmemişler sivasa hoca olarak oda gelmiş yozgata başvuruş burda öğretmenmiş.ben tanımıoyurm ama burda çalıştığına eminim demek isteidğim çok başarılı bile olsa almıyorlar.bizzat kendim yaşadım adamlar beni yatay geçişle almadılar almasınlar iyikide almamışlar kendileriş kaybeder benden çok çok düşük ortalamalı arkadaşlarım eskişehire geçerken adamlar beni cü ye alamdı neymiş öss pıuanım yetmiyormuş aln öss puanım yetse zatne öss de gelirim ne saçma şartsa.yozgattaki üniv. gelince daha yeni 2006 da krulmuş bi üniv. anca gelişir ama sivas 1974 de kruulmuş türkiyedeki ilk kruuluan 10 üni.v birisi.keşke daha da iyi olsa ama onlar bu mantıkla devam ederlerse sanmıyorumki gelişsin.
bn sivası karalamayı dğeil tersine her yerde övüyorum merak etme herkes sivası ne kadar sevdiğimi biliyorlar.ama sivas üniversite konusunda maalesef yanlı davranıyor.

benim dediğim yanlış anlaşılmasın başka üniversitelere kaptırın derken başvuran kişileri almıyorlar onlarda gidip başka üniv. başvuruyorlar oysaki onlar sivası o kadar çok seviyor hizmet etmek istiyor memleketine ama bunlar kabul etmiyorlar.sonrada o adam başka yere gidiyor süper hoca oluyor ama sivasa karı olmuyor.sivası sevenlerin önünü kesiyorlar yani.

al sana tablosu 2010 yerleştirmenin
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
hepsinde de ya sondan 5. ve 9. arasında değişiyor.istiyorsan örnekleri çoğaltabilriiz.yarın sabah erken kalkacam bu satte sırf senin için yatmadım hala.hadi iyi geceler umarım ne dmek istediğim anlatabilmişimdir.

al sana tablosu 2010 yerleştirmenin
hepsinde de ya sondan 5. ve 9. arasında değişiyor.istiyorsan örnekleri çoğaltabilriiz.yarın sabah erken kalkacam bu satte sırf senin için yatmadım hala.hadi iyi geceler umarım ne dmek istediğim anlatabilmişimdir.

Konu burak5866 tarafından (30.09.2010 Saat 23:59 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.10.2010, 00:01   #8
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 690 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu konuda havadan konuşmamak lazım..
Üniversiteler konusunda bilgi almak içi Abbas Güçlü'nün araştırmalarına kulak vermek lazım.
İşte en son yapılan[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]..
Hiçte iyi değiliz, evet eskiyiz, ama tercih edilmiyoruz, devamlı kan kaybediyoruz, devamlı geriliyoruz, abuk subuk işlerle ayak oyunlarıyla ve ipe sapa gelmez siyası oyunlarla zaman, para ve insan harcıyoruz.
Bu gün kendim küçük çaplı bir analiz yaptım Üniversite rektörlüğünde:
27500 civarında öğrenci var, bunun 5 bini ilçelerde 2-3 bir devam mecburiyeti olmayan, gerisi ise şehirde ki yerleşkedeler.
20 bin öğrenci eder, bunun 5-6 bin kadarı Sivas'tan gerisi şehir dışından.
4 bin civarında çalışan var. Toplam neredeyse 25 bin kişi yapıyor. Sivas'bir çok ilçesinden büyük.
Şehire para akıtıyor, hizmet veriyor, şehir üniversiteye ne yapıyor?
Hiç bir şey....
Sadece küfür ediyor, hakaret ediyor, ve sırtından geçiniyor...
Bir öğrenci ortalama ayda 300 TL harcıyor 20 bin öğrenci, ayda 6 milyon tl eder.
Çalışan (öğretim üyesi, memur vs) ortalama ayda 1000 tl harcıyor, ayda 4 milyon tl eder.
Toplam aylık 10 milyon tl para akıyor üniversiteden şehre...
Fakat şehir asla bunun farkında değil.
Üniversite konusunda lütfen bilgi sahibi olarak ve en azından ucundan tutan biri olarak yorum yazın....

Bu konuda havadan konuşmamak lazım..
Üniversiteler konusunda bilgi almak içi Abbas Güçlü'nün araştırmalarına kulak vermek lazım.
İşte en son yapılan[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]..
Hiçte iyi değiliz, evet eskiyiz, ama tercih edilmiyoruz, devamlı kan kaybediyoruz, devamlı geriliyoruz, abuk subuk işlerle ayak oyunlarıyla ve ipe sapa gelmez siyası oyunlarla zaman, para ve insan harcıyoruz.
Bu gün kendim küçük çaplı bir analiz yaptım Üniversite rektörlüğünde:
27500 civarında öğrenci var, bunun 5 bini ilçelerde 2-3 bir devam mecburiyeti olmayan, gerisi ise şehirde ki yerleşkedeler.
20 bin öğrenci eder, bunun 5-6 bin kadarı Sivas'tan gerisi şehir dışından.
4 bin civarında çalışan var. Toplam neredeyse 25 bin kişi yapıyor. Sivas'bir çok ilçesinden büyük.
Şehire para akıtıyor, hizmet veriyor, şehir üniversiteye ne yapıyor?
Hiç bir şey....
Sadece küfür ediyor, hakaret ediyor, ve sırtından geçiniyor...
Bir öğrenci ortalama ayda 300 TL harcıyor 20 bin öğrenci, ayda 6 milyon tl eder.
Çalışan (öğretim üyesi, memur vs) ortalama ayda 1000 tl harcıyor, ayda 4 milyon tl eder.
Toplam aylık 10 milyon tl para akıyor üniversiteden şehre...
Fakat şehir asla bunun farkında değil.
Üniversite konusunda lütfen bilgi sahibi olarak ve en azından ucundan tutan biri olarak yorum yazın....

Konu KAOS tarafından (01.10.2010 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.10.2010, 00:16   #9
burak5866
Usta Yiğido

evet haklısın kaos eskiyiz ama tercih edilmiyoruz neden yada tercih edenleri almıyoruz saçma sapan bahanelerden benim söylediğim bu olaylar uydurma değil biri bizzat kendi başımdan geçen diğeri tanıdığımin.
Alt 01.10.2010, 09:17   #10
MUTLU İTİK
Tecrübeli Yiğido

MUTLU İTİK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MUTLU İTİK Şuan MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.07.2015 18:04

Tecrübe Puanı: 667 MUTLU İTİK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Burak yaşını bilmiyorum ama kaosun dediği nokta senin içinde geçerli seni yatay geçişle almamışlar diye bu kadar üstüne gidilmez. Sen şu 2009 YILI YAYINLARININ YAYIN SAYISINA GÖRE SIRALAMASI nda hangi sırada yer alıyor onuda değerlendir. YÖK ün sitesinde var oradan bak bu ulusal ve uluslar arası yayınlanan bilimsel makale ve kitapların istatistiklerini gösterir. Senin verdiğin sıralamarda 1957 yılında kurulmuş dünyanın ilk 500 üniversitesi içinde gösterilen ATATÜRK üniversitesi de alt sıralarda yer alıyor. Önemli olan demekki alım puanı değil mezun sayısı ve mezun olma yılı önemli diye düşünüyorum.
MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)