Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.05.2011, 00:58   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 902 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas'ta kurumlar verisi rekortmenleri belli oldu

Sivas'ta 2010 yılı kazançları üzerinden 2011 yılında verilen beyannamelere göre en yüksek kurumlar vergisi ödeyen isimler belli oldu. Buna göre Sivas'ta kurumlar vergisi rekortmeni Fimar Mermer ve Madencilik oldu. Kurum 2011 yılında 1 milyon 329 bin lira vergi ödedi.

Vergi rekortmenlerinin ikinci sırasında Tüdemsaş, üçüncü sırada ise Ek-İl inşaat yer aldı.
Sivas'ta Tüdemsaş 529 bin lira, Ek-İl inşaat ise 472 bin lira vergi ödedi.
Sivas'ta vergi rekortmenleri listesine giren diğer firmalar şu şekilde oluştu, “Sivmar Sağlık Hizmetleri, ESTAŞ, Turmer mermer, Sivyat Sivas Sanayi, Ercan Akaryakıt, Sur-Taş, Öz Mermer, Şafak Otogaz, Mert ve Merve Gıda, Koç Gez, Gürbüz Sağlık, Avan Yapı, Bosaş İnşaat, Munar Gıda, Alpan Profil, Buğ-Taş ve Azimli Gıda”
Sivas Defterdarlığı devlet hazinesine önemli katkıda bulunan mükellefleri kutladı.

MÜKELLEFLERE YAPILANDIRMA UYARISI
Öte yandan Sivas Defterdarlığı tarafından yapılan açıklamada, borcu olan mükelleflerde uyarıldı.
Açıklamada, “6111 sayılı yasa kapsamında 12 Mayıs 2011 tarihi itibari ile 59 bin 293 borçlu mükellef arasından 21 bin 741 mükellef tarafından, 256 milyon 127 bin 626 TL borç stokunun 120 milyon 785 bin 960 TL'lik kısmı için başvuru yapılmış olup, borçlu mükellef sayısı içerisinde başvuru oranı yüzde 36, başvurulan borç miktarının toplam borca oranı ise yüzde 47'dir. Son başvuru tarihi olan 31 Mayıs 2011 Salı gününden önce borçlu mükelleflerimizin başvurarak borçlarını yapılandırmaları gerekmektedir” denildi.

Sivas Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.05.2011, 06:35   #2
YuSuF
Alt Forum Yöneticisi

YuSuF - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YuSuF Şuan YuSuF isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.10.2014 14:22

Tecrübe Puanı: 1054 YuSuF FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas'ta kurumlar verisi rekortmenleri belli oldu

Baya yüksek miktarda vergi ödemişler.

Fimar Mermer ve Madencilik çok yüsek bir para vergi ödemişler.Diğer kurumlarda az değil ama hadi hayırlısı.
YuSuF isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 15.05.2011, 15:32   #3
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 595 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

benim bildiğim sayılanlardan daha büyük firmalarda var.Onların neden adı geçmemiş anlayamadım.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.05.2011, 08:01   #4
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

"Vergilendirilmiş Kazanç Kutsaldır" Ancak gerekli yerlere kullanıldığında adaletli bir dağılım olduğunda. Vergilerini dürüstçe ödeyen kurumları kutlarım.
Alt 26.05.2011, 17:01   #5
Nisan
Yeni Yiğido

Nisan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nisan Şuan Nisan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.07.2011 16:26

Tecrübe Puanı: 0 Nisan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hazır af yasası çıkmışken,borçlu mükelleflerin bu yasadan istifade etmesini tavsiye ederim..Kazanmak ne kadar kutsalsa,kurumların elde ettikleri bu kazançlardan dolayı üzerlerine düşen vergi borcunu ödemek de o kadar kutsaldır.

(H)alim(D)uman..!
Nisan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.05.2011, 10:19   #6
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 618 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hayırlı uğurlu olsun.
Kazancını kaçırmayıp haram katmayan işverene ne mutlu.
Allah kazançlarını bol ve daim eylesin inşaallah.
aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2011, 16:02   #7
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 770 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Fimar Mermer'i kuran, bugünlere getiren patronlarına ve çalışanlarına bir Sivaslı olarak teşekkür ediyorum. Sıfırdan kurulup 7-8 yıl içerisinde gelişip ve nihayetinde 70 yıllık dev kamu yatırımı olan Tüdemsaş'ın iki katı vergi ödeyecek güce erişen bu özel sektör kurumu ile bir Sivaslı olarak gurur duyuyorum.

Sivas'ta bu tarz işletmelerin çoğalmasını temenni ediyorum. Ayrıca yıllardır Sivas'ta sanayi olmaz deyip, şehre sanayi altyapısı kurmaktan kaçınanlara bu şirketimiz kapak olsun. Bakıp ibret alsınlar.
Alt 04.06.2011, 16:03   #8
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 770 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
vicente58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
benim bildiğim sayılanlardan daha büyük firmalarda var.Onların neden adı geçmemiş anlayamadım.
Sivas'ta üretim yapan birçok büyük firmanın merkezleri İstanbul'da olduğu için kurumlar vergisini de İstanbul'da ödüyorlar. Onların gözükmemesinin sebebi muhtemelen budur.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)