Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas Belediyesinin Çalışmalarından Memnun musunuz? - Sayfa 19 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas Belediyesi Sivas Belediyesi Hakkında

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sivas Belediyesi'nin çalışmalarından memnun musunuz?
Evet 82 27,99%
Hayır 211 72,01%
Katılımcı sayısı: 293. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.12.2012, 15:32   #181
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1267 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sivas Belediyesinin Çalışmalarından Memnun musunuz?

Alıntı:
58svs58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
başkan daha ne yapsın borç içinde yüzen belediye eskji başkan gibi otopark diye sivaslının caddesini sivaslıya satmadı caddeden parayı kazananda elazığleı eskimiş başkanın bilmem nesi. adamın kucağına bomba gibi borç yükü konmuş nasıl ödesinde artan para ile yatırım yapsın sosyal alan aranıyor yorum yapanların çoğu sosyal alan ne istediklerini hiç yazmamış. en büyük başkan doğan başkan. sadece o koltukta oturaması için olsa gene oy verecem. Başkanım bize BÜYÜK BAŞKAN MUHSİN YAZIÇIOĞLU nun emaneti
Bu arkadaş hala bu mesajın arkasında mı acaba..?

1-Mahkeme çarşısı caddesi ve Kepenek Cad. paralı otoparka dönüştürüldü Ürgüp zamanında..
2-Eski Sanayi için İller banaksından 25 milyon lira kredi alınacak..geriye kalan 100 milyon lira da borç hanesine yazılacak..Acaba bunları kim ödeyecek?Sizden sonra gelenelr de biz bir sürü borç ödedik deyip duracaklar..
Alt 31.12.2012, 19:42   #182
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 618 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
eğer bişehre bu kadar zulmeden zihniyete laf etmeyip sadece belediye başkanıyla uğraşan yazdıklarıma altını çizip erkekçe delikanlıca cevap veremeyen hayır arkadaş senin dediğin hiçbirşey bu ülkede bu şehirde olmamıştır diyecek varmıdır bilmiyorum varsa yanlış bişey dediğim altını çizip söyleyin iftirayı sevmem ispat edemediğim hiçbirşeyi iftira etmem eğer bişehirde okadar kötülükleri yapan övülüp sesedilmiyorsa şahsi çıkarları uğruna doğruya yanlış yanlışa doğru deniliyorsa elinden geldiğince hizmet etmeye çalışanlar hertürlü eleştiriliyorsa ve bu şehirde bırakın insanı başkan aday ı yapmayı eşşek bile aday yapılsa yüzde 50 oy oranı alıyorsa o eşşek zihniyetinin mensuplarının gerizekalıların eleştirileri hiçde önemli değil şehrine bukadar hain insanlar olduğu müddetçe şehrimin 1 arpa boyu yol alacağını sanmıyorum yazık keşke sizin yerinize bu şehirde ermeniler yaşamış olsaydı hepsi daha kaliteli şerefli insanlar
Sevgili Dostum,
İçinden geçenleri çok güzel açıklamışsın.
O zaman ben de birkaç ekleme yapayım.
Babam memur olduğu için çok şehir gördüm. Farklı insanlar ve bölgeler gördüm. Maalesef bizim insanımız kadar tembeline de rastlayamadım. Adamlar torosların eteklerinde, dağın yamacını teras teras ayırıp, ekime müsait hale getirip, ihraç kirazları yetiştiriyorlar. Su? Yok. 10dk sondaj çalışıyor, su bitiyor, 50dk beklemeye geçiyorlar. Abartmıyorum. Gece gündüz çalışıyorlar. Bu dediğim iç anadolu da oluyor. Sivasta peki? Su bol, arazi var. Ama nedense Kayseriden itibaren sadece ekin. Rahmetli dedemin aydoğandaki evinin bahçesinde kiraz da oluyordu, elmada. Adam eksen çıkacak. Neden yok o zaman? Neden urfadan, maraştan adamlar patates ekmek için bizim şehrimizdeki toprakları kiralıyor?
Neden kadastroda ekili arazi gösterip hibe parası alıyoruz? Çok çalışkan olduğumuz için mi? Elhamdülillah suyumuz da var. Sorun nerede o zaman? Hayvancılık da öyle. Teşvik için kaçıncı bölge bilmiyorum ama Sivasda dahil edilmedi mi? Herkes kısa yoldan para peşine düşüp hayvana yüklenince arz arttı fiyatlar düştü. Sebep? Kısa yoldan para hesabı.
Yıllardır balıklı kaplıcaya gitmenin hayalini kurardım ve gittim. Şok oldum. Dünyaca ünlü olan o kaplıcadaki tesis sence gurur duyulacak bir halde mi?
Reklamını kim yapacak? Kayseri belediyesi mi yoksa kendi reklamını iyi yapıp 86 tesisin açılışına ev sahipliği yapan konya belediyesi mi?
Şehiriçi ulaşımın bile kermekeş iken sorumlu olarak neden sadece iktidar hedef gösterilir anlamam. Senin yerel yönetimin aciz kalırken, merkezi yönetim ne yapsın? Sadece şimdiki başkan için de demiyorum. Aydın varken Sivaslı olarak nasıl bir şikayette bulundunuz?
Evet. O şimdiki gibi sunulan ve biterse o mükemmel gibi görünen Turkuaz Projesi gibi bir proje yapmadı ama bu proje neden yerel seçimlerin arefesinde yapıldı?
Diğerleri gibi teşvik/kredi alman için ortaya birşeyler sunmalısınız. Ne yapılmış sivasa?
Bu dediklerim sence kalleşçe mi? Haksızca mı? Benim göremediğim ve sizin gördüğünüz o güzellikler neler acaba?
Alt 31.12.2012, 22:01   #183
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 18:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
aktassa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sevgili Dostum,
İçinden geçenleri çok güzel açıklamışsın.
O zaman ben de birkaç ekleme yapayım.
Babam memur olduğu için çok şehir gördüm. Farklı insanlar ve bölgeler gördüm. Maalesef bizim insanımız kadar tembeline de rastlayamadım. Adamlar torosların eteklerinde, dağın yamacını teras teras ayırıp, ekime müsait hale getirip, ihraç kirazları yetiştiriyorlar. Su? Yok. 10dk sondaj çalışıyor, su bitiyor, 50dk beklemeye geçiyorlar. Abartmıyorum. Gece gündüz çalışıyorlar. Bu dediğim iç anadolu da oluyor. Sivasta peki? Su bol, arazi var. Ama nedense Kayseriden itibaren sadece ekin. Rahmetli dedemin aydoğandaki evinin bahçesinde kiraz da oluyordu, elmada. Adam eksen çıkacak. Neden yok o zaman? Neden urfadan, maraştan adamlar patates ekmek için bizim şehrimizdeki toprakları kiralıyor?
Neden kadastroda ekili arazi gösterip hibe parası alıyoruz? Çok çalışkan olduğumuz için mi? Elhamdülillah suyumuz da var. Sorun nerede o zaman? Hayvancılık da öyle. Teşvik için kaçıncı bölge bilmiyorum ama Sivasda dahil edilmedi mi? Herkes kısa yoldan para peşine düşüp hayvana yüklenince arz arttı fiyatlar düştü. Sebep? Kısa yoldan para hesabı.
Yıllardır balıklı kaplıcaya gitmenin hayalini kurardım ve gittim. Şok oldum. Dünyaca ünlü olan o kaplıcadaki tesis sence gurur duyulacak bir halde mi?
Reklamını kim yapacak? Kayseri belediyesi mi yoksa kendi reklamını iyi yapıp 86 tesisin açılışına ev sahipliği yapan konya belediyesi mi?
Şehiriçi ulaşımın bile kermekeş iken sorumlu olarak neden sadece iktidar hedef gösterilir anlamam. Senin yerel yönetimin aciz kalırken, merkezi yönetim ne yapsın? Sadece şimdiki başkan için de demiyorum. Aydın varken Sivaslı olarak nasıl bir şikayette bulundunuz?
Evet. O şimdiki gibi sunulan ve biterse o mükemmel gibi görünen Turkuaz Projesi gibi bir proje yapmadı ama bu proje neden yerel seçimlerin arefesinde yapıldı?
Diğerleri gibi teşvik/kredi alman için ortaya birşeyler sunmalısınız. Ne yapılmış sivasa?
Bu dediklerim sence kalleşçe mi? Haksızca mı? Benim göremediğim ve sizin gördüğünüz o güzellikler neler acaba?
değerli kardeşim iktidarın sivasa yaptıkları KALLEŞLİKLERi belirttim tekrar hepsini yazıp laf kalabalığı yapmayacağım itirazınız olacağınıda sanmıyorum çünkü hepsi gerçek tarım öldürüldü hayvancılık öldürüldü dedim bunu istanbulda sırça köşkte oturup söylemiyorum yaşınız benden gençtir belki bilmeyebilirsiniz ben hernekadar 40 yıldır istanbulda yaşasamda rençberliğ köy işlerini hayvancılığı çok iyibilirim zamanında traktörler yokken karasabanla kağnı arabasıyla düğenle harman etmeyi koyun kuzu dana otlatmayı bilen birisi olarak keveni yoncayı anızı kengeri alıçı bıtırağı bilerek haybeden konuşmuyorum onu belirteyim bakın yazın köydeydim 4 tl ye nohut alıp eken köylü hasat ettiği nohutu kgsi 1500-1750 telye zar zor sattı tüccarlara istanbulda en ucuz nohut 6 tl bunun sorumlusu benmiyim yoksa doğan ürgüpmü yoksa tarım bakanlığımı?ordu giresun karadenizde fındık üretiliyor fiskobirlik satın alıyor çaykur çayı satın alıyor ya buğdayı nohutu kim kaça alıyor ?hayvancılığa gelince eskiden sivas et kombinası vardı hayvancılık yapan HAYVANINI götürüp satıyordu kapatıldı şuanda etkombinaları müdürü sivaslı fakat sivasa kombina yapmıyor bunun sorumlusu kim ? şimdi geçen yıl 10 bin tlye satılan tosunu dayım 5 bin tl ye satacak adam bulamadı bunun sorumlusu kim dayımmı köylülermi?doğan ürgüpmü?bu ülkeye anguş eti ithal edip millete kahrından bu işi bıraktıran sorumlu bakanlıkmı?millet 2 yıl önce 75 tl ye koyun sattı geçen yıl 1000 tl bu yıl 600-750 tl satıldı tarımsahası var adam gibi ekip biçen yok diyorsun haklı olabilirsin belki tarımla hayvancılıkla uğraşmak dışardan görüldüğü gibi öyle kolay işdeğil genç nüfus lazım çocuklarının gelinlerinin bakmayıp ALLAHIN dağındaki köylerde seyiplediği yaşam mücadelesi veren yaşlılar bu işi yapamaz hak veriyorum belki insanımız kolayyoldan para peşinde 400 yıllık köylerde bitane ceviz bitane elma armut erik kiraz vişne ağacı yok yaw hiçmi ömrünüzde meyve yemediniz yediğiniz meyvenin çekirdeğini toprağa sokmak çokmu zor diye sormak lazım ?bu halkın suçu tabiki teşviğe gelince sivası eğer konyayla kayseriyle aynı kefeye koyup aynı imkanları sağlarsan kimse kayseriyi bırakıp sivasa fabrika yapmaz bunun adıda teşvik olmaz kapatılan daıtılan özelleştirilen zarar ettirilp eşe dosta peşkeş çekilen kayseriye tasınılan müdürlüklerden tesislerden bahsetmiyorum bile 780 bin nüfusla büyükşehir olacak durumdayken sanki gizli biel sivası büyükşehir etmemek köye çevirmek için gelişmesini önlemek için nufusu adeta 1 ylda 120 bin göç ettirdi beldeleri köye çevirttirdi heralde bunun sorumlusuda doğan ürgüp değildir balıklı kaplıca diyorsun oralara özel sektör yatırım yapmaz turizm bakanı elkoyması lazım hatta o balıklı kaplıcanın daha iyisikangal kalkımda ılıca var oralarada yatırım yapması gereken bakan sivası utanç şehri yapacağız diye gece gündüz çalışıyor tüm bu kötülükleri yapanlara ses çıkartılmazken eleştirilmezken bazı arkadaşlar gıcıklık olsun diyemi bilmiyorum sanki bundan önceki belediye başkanı sivasa çağ atlatmış gibi heryer şantiyeydi diye konuşuyor ben birşey görmedim diyorum madem sivasdakiler yada onu savunanlar yapılan hizmetleribiliyor koca 5 yılda iktidarın belediye başkanı sivasa ne kazandırmış yazında bende görüyüm biliyim özürdiliyim tesekkür ediyim doğan ürgüpe kızayım bak adam bunları yaptı sen onun yanına bile yaklaşamadın diyeyim yaptığı 2 belirgin proje var meydandaki ormanı yokedip ağaçları kesip kelaynağa çevirmesi eskiden o meydanda içinde ördeklerin yüzdüğü havuzlu parktamı çay içmek zevkli yoksa şimdiki gibi ağaç kafesin içindemi ?diğer projeside aksu projesi başkada elle tutulur proje göremedim varsa yazan olursa memnun olurum dedim cevap yok doğan ürgüp beye gelince nasıl hangi ortamda seçildiği belli herkesde biliyor elinden geldiği kadar kapasitesi yettiği kadar hizmet etmeye çalışıyor haa şehir dışında yaşayan sivas sevdalısı olarak yeterli buluyormusun hizmetleri diye sorsan hayır derim koca 5 yılda ne yaptınız diye sorsam işte bilgi evi kültürevi sevgi evihuzur evi yaptık stad yaptık asfalt döktük kaldırım kaldırıp yeniledik yollara duba çaktık otogar yaptık bisiklet yarışı yaptırdık yazın konser verdik işte sanayiyi yıktık turkuaz yaptık filan derse ayıp olur bunlar benim gözümde rütun işler elbetteki belediyenin bütçesinide dikkate almak lazım 1 milyon nüfuslu kayseri belediyesiyle kıyaslamamak lazımhernekadar yapılan işlerin çokluğu bakımından sami aydını geçmiş olsa bile yeterli bulmam bu iişlerin hepsini sıradan adam olan herkes yapabilir enazından ben bile daha fazlasını yapardım diyebilirim benim tepkim doğan ürgüpün eleştirilmesine değil iyiniyetle tabiki eleştireceğiz çünkü biz sivaslıyız herşeyin eniyisine layıkız en iyisini istemekle mükellefiz benim tepkim acımasızca kalleşçe eleştirilmesinedir adam 100 küsür araç almış meydanda sergilemiş eleştiriliyor sivasın caddelerini kardan temizletiyor vay efendim şurdada kar var burdada buz var diye eleştiriliyor yaw insangibi araçlara hayırlı olsun demek lazım değilmi?işçilere kolay gelsin demek gerekmezmi ?sizleri bilemem benim belediye başkanlığından beklentim asfalttı çöptü suydu kaldırımdı bunları yapmak değil daha büyük projeleri hayata geçirmekti ben buna bakarım doğan ürgüpe ençok kızdığım şeyde şudur bir konuşmasında sivasa 4 kattan fazla bina yapılmasına karşıyım demişti yazın sivastaydım inşaatlar olduğu gibi durmuş niye diye sorduğumda imarı bekliyoruz dediler yaw arkadaş bu imar nedir uzaydamı yapılıp geliyor 3 yıldır imar başı bekleniyor belediye meclişinden 1 ay gibi sürede çıkartılabilirken 3yıl nediye beklenir aklım almıyor 35 yıldır sivasa 5 10 yılda 1 giderim aynı sivas aynı evler aynı sıvası boyası dökülmüş binalar yaw çıkar sivasa 20 kat imar verirsin 6 7 katlı eski köhne evler yıkılır insanlar ister biraraya gelip kendileri yaptırır ister müteahhite verir hem şehrin görünümü değişir evler yenilenir hem milletin mülkü değerlenir hem şehir şantiyeye döner hemde şehrin nüfusu artar şehir çağ atlar bunu yapan belediye başkanının gidip ellerinden öperim kim olursa olsun belediyeden beklenti uzun yılların birikimi gerikalmışlık ihmal edilmişlik hizmetlerden mahrum bırakılmışlık doğal olarak beklentiyi yüksek tutuyor umarım en kısa zamanda sivasımız layık olduğu hizmetlere kavuşur bunları hiçbir siyasi partiye üye olmayan tekderdi sivasın gelişmesi olan biri olarak söylüyorum eğer herkes gerçekten sadece sivas sevdalısı olarak övgü yyada yergi yapıyorsa sivasa üvey evlat muamelesi yapan zihniyetide eleştirirse objektif bulurum tüm bu kalleşlikleri yapanları görmeyip saadece belediye başkanını eleştirenleri samimi olarak görmem
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.02.2013, 13:06   #184
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 770 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Geçen dört yılı tamamen başarısızlık ve yerinde sayma ile geçen Doğan Ürgüp yönetiminin son icraat dönemine giriyoruz. Önümüzdeki Mart ayı ile birlikte iş sezonu açılıyor, ve son bir çalışma yılı daha ellerinde var. Bakalım ne ölçüde değerlendirip ne tür icraatlerle karşımıza çıkacaklar. Çözülmeyi bekleyen sorunlar ve yapılması gereken projeler: (Her birisi için bu yıl ne yapılacak tek tek takip edeceğiz)

- Eski sanayi (Turkuaz projesi)

- Kentsel dönüşüm

- İmar revizyonu

- Kent meydanı projesi

- Yeni belediye binası

- Ulu Camii - Kale evleri - Gök Medrese bölgesinin tek bir komplekse dönüştürülmesi

- Eski buğday pazarı bölgesi

- Sebze hali

- Kütüphane

- Tarihi eser restorasyonları(özellikle Behrampaşa hanı)

- Ulaşım ve raylı sistem

- Kızılırmak projesi

- Ak-Su projesinin devamı

- Yukarı Tekke'de yapılacağı söylenen büyük park
Alt 11.02.2013, 09:27   #185
aktassa
Usta Yiğido

Sayın Muammer Abi ( benden büyüksünüz, hürmeten)
Burada eleştirilerimi dikkatle okuduysanız şu süperdi de ürgüp batırdı demedim.
Sami aydının da eksikliklerini yüzüne vurdum. Benim üzüldüğüm nokta hala sivasın köy-kasaba olmaktan çıkamayışı yani sizinki ile aynı.
Kaplıca Konusu. Belediye nasıl bir adım atmaya çalışmış da Kültür Bakanlığı olmaz demiş?
Ben turizmin en yoğun olduğu dönemde kaplıcaya gidip de geri çevriliyorsam, ( hala bitmeyen inşaatlardan) ne zaman geleyim, rezervasyon yaptırayım, kapora bırakayım vb. ısrarıma rağmen oradaki görevli, rezervasyon yok, her gün gel sıraya gir diye lakayit davranışta bulunup beni geri çevirirse, kusura bakmayın ama bunun sorumlusu ne iktidardır, ne de öncekilerdir. Orası Sivas Belediye başkanlığı işletmesi ise, sorumluyu uzakta aramamak lazımdır. Belki Ürgüp neyin ne olduğunu bile bilmez ama etrafındaki yardımcı sıfatlı insAnlar neye yardım ediyorlar? Kabul. Ürgüp tek başına milleti takip edemez ama takip mekanizmanı başıboş bırakırsan, bu da senin sorumsuzluğundur. Sami Aydın dönemi mi? O dönemde gitmediğimden oraya birşey diyemem. Belki daha kötüdür. Balıklı kaplıca dünyada eşi olmayan bir yer. El insaf yahu. Hiç mi habersizce gidip denetlemezsin? Hadi o tarz şeyler vicdan gerektirir, sorumluluk gerektirr, belli aralıklarla düzenli olarak git de bari adamlar üzerlerinde baskı hissetsinler değil mi? Demekki o da yok. Örnek vereyim. Alkollü halde araçla giderken karşı şeritten gelen adamın arabasının ortasına vurdunuz. Suçlu alkollü olarak yola çıkan siz misiniz?( Aracın kontrolü sizde) yoksa o yolu yapan karayolları mı?
İstanbulda kaç iş adamımız var? Kaçı sivas sevdalısı ve çok fazla kar gütmeden sivas için yapacakları projeler var mı? Ne yapmışlar Sivas için? Ben bilmiyorum şahsen.
Hükümetin sivas düşmanlığı konusunda haklısınız.
Araçların meydanlarda manken gibi sadece sergilenmesi olayını hala anlayabilmiş değilim. 1 ay, 1.5 ay boyunca ortasında kurdele ile yazın sıcağında, araçlara en ihtiyaç duyulan dönemde bunun yapılmasının mantığını görgüsüzlükten başka sebepte göremiyorum. Neden yazın? Tüm gurbetçiler o zaman geliyor. İşler de o zaman birikiyor ama boşver adam işleri. Reklam olsun da işler hallolur mantığı ile sivasa hizmet yapılmaz. Sami Aydın mı? Onu da sevmem. Ama ben onun döneminde en azından yazın ortasında böyle görmemişlik görmedim. Sadece Sivas Tur yeni neoplan almıştı 2 tane onları sergileniyordu. Sami aydın yapmadı herhalde onu.
Tarım konusunda kısmen haklı olmanızla beraber anlayamadığım. Sivaslı çiftçiye para vermeyen o tüccar, devlet kurumları acaba Sivaslının antepliye kiraladığı, urfalıya kiralatıp işlettiği tarlaların aynı ürününe mi para veriyor?
Adam tarlayı ekmiyor, onun yerine urfadan, maraştan gelen adam çalışıyor, onun ürününe mi para veriyor? Anlayamadım gitti bunu. ( Nedense tarlayı kiraya veren evinde oturan çiftçim de destek parasını çatır çatır evinde yemekle meşgul)

Konya kayseri örneği konusunda ısrarcıyım hala. Sivasa neden o para verilmiyor? Siz kendi halinizle bile kıçı kırık bir bankadan para almadan evvel banka size binlerce sorular soruyor.
Bu parayı neden istiyorsun, ne yapacaksın, bugüne kadar ne yaptın, kimlerle yaptın vb.
Bunu Sivasımız yapabiliyor mu?
Bir de merak ediyorum. Konya'ya ekstradan ne gibi teşvikler verilmiş? Ben yıllardır görmedim. Al sana teşvik olmamış. Yapılan yatırımlar yeni değil. Bu iktidar öncesinde de aynı şekildeydi.

Bu kadar kızmamın sebebi yine sivas. Yanlış anlamayın. Şahıslar gelip geçicidir. Sivas ise benim memleketimdir. Neden en iyisi sivasa yapılmıyora kızıyorum ben.
Alt 11.02.2013, 10:52   #186
gulaynaz
Yeni Yiğido
NO AVATAR

gulaynaz Şuan gulaynaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.06.2014 15:01

Tecrübe Puanı: 0 gulaynaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

DEĞERLİ HEMŞERİM AKTASSA BİR ÖNCEKİ YORUMDAKİ ELEŞTİRİLERİN HİÇ BİRİSİ BELEDİYE HİZMETLERİNİ KAPSAMIYOR. BALIKLI KAPLICAYI SİVAS BELEDİYESİ Mİ YAPACAK? SİVAS HALKI KONUSUNDAKİ ELEŞTİRİLERİNE İSE KATILIYORUM. AYRICA İKİNCİ YORUMUNDA ÖRNEK GÖSTERDİĞİN KONYA VE KAYSERİ BELEDİYELERİ BAŞARILI OLMALARI İSE YİNE O YÖRELERİN İNSANLARIYLA ALAKALI ADAMLAR ÇALIŞKAN VE YÖRESİNDE YATIRIM YAPIYOR.HALKI VE MİLLETVEKİLLERİ İKTİDARDAN İSTEMESİNİ BİLİYOR VE İSTEDİĞİNİ DE ALIYOR.
gulaynaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar gulaynaz'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.02.2013, 22:19   #187
aktassa
Usta Yiğido

Alıntı:
gulaynaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
DEĞERLİ HEMŞERİM AKTASSA BİR ÖNCEKİ YORUMDAKİ ELEŞTİRİLERİN HİÇ BİRİSİ BELEDİYE HİZMETLERİNİ KAPSAMIYOR. BALIKLI KAPLICAYI SİVAS BELEDİYESİ Mİ YAPACAK? SİVAS HALKI KONUSUNDAKİ ELEŞTİRİLERİNE İSE KATILIYORUM. AYRICA İKİNCİ YORUMUNDA ÖRNEK GÖSTERDİĞİN KONYA VE KAYSERİ BELEDİYELERİ BAŞARILI OLMALARI İSE YİNE O YÖRELERİN İNSANLARIYLA ALAKALI ADAMLAR ÇALIŞKAN VE YÖRESİNDE YATIRIM YAPIYOR.HALKI VE MİLLETVEKİLLERİ İKTİDARDAN İSTEMESİNİ BİLİYOR VE İSTEDİĞİNİ DE ALIYOR.
Bende aynen onu anlatmaya çalışıyorum. Halk tembel, suç başkası. Halk herşeyi yaptı, oldu da inadına destek gelmiyor, teşvik gelmiyor. Anlamakta zorlanıyorum.
Belediye hizmetlerini kapsamıyoru sözünüzü de anlayamadım doğrusu. Kontrol mekanizması kimdedir acaba? Sadece Balıklı için değil, sıcak çermik için de geçerli bu. Hatta sıcağın işletmesi direk olarak belediyede değil mi? Muhatabımız kim? Bir şikayetimiz olması durumunda direk başbakanlığa mı bildirmeliyiz? Önceki yorumlara bakarsanız da zaten olayın sadece bu olmadığını da görürsünüz. Ben 2 yıl önce Sivasa gittiğimde yukarı tekkede yatan dedemi ziyarete gittiğimde ottan, çöpten sizlere yemin ederim mezarı bulamadım. Mezar taşları otların arasında kaybolmuştu. Tek tek defin tarihlerinden buldum. Aynı esnada belediye de yeni tip mezarlarının reklamını yapmakla meşguldü. Keşke bunu yaparken bir yandan da harabeleri temizleselerdi. Bunun sorumlusu kim peki? Bu da mı belediye değil? ( Mezarlığın son halini bilmiyorum. Belediyeye yazdığım şikayet-öneri formuna en son cevap hala gelmemişti)
Alt 31.05.2013, 17:24   #188
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1267 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Aksu'ya ikinci defa açılış töreni yapacak bir belediye..
Alt 01.06.2013, 00:28   #189
Kayapa
Yiğido
NO AVATAR

Kayapa Şuan Kayapa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.10.2014 18:51

Tecrübe Puanı: 433 Kayapa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Aaa bu ikinci etap hocam hem Aksuyu biliyorsun doğan Ürgüp yaptı daha önce mezbele bir yerdi aynı zamanda paşabahçeye gelen herkes hayran kalıyor kim yaptı kim düşündü doğan Ürgüp yarın birde Muhsin Yazıcıoğlu bulvarı 2.etap başlatılıyor ee peki ilk etap bitti mi yok led ışık asfalt kaldırım yeter size dedi Fazlı kaptan herhalde yeter bu kadar dedi bunlara devamı gelmeyecek ben bu belediyeye nasıl güveneceğim hani kafeler hani duvar tırmanma alanlar koşu pisti vs Türkçe edebiyat mezunu belediye başkanımız var sivas her açıdan ayrıcalıklı bir şehir oldu.
Kayapa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2013, 05:22   #190
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 737 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sami Aydın Aday gösterilmezse vermem Doğan ürgüpe veririm seçimlerde en azından Doğan Ürgüp bu işi öğrendi

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)