Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Özdemir Sivas'n Büyükşehir olması için Meclise kanun teklifi verdi - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.12.2011, 13:44   #21
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4508 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Özdemir Sivas'n Büyükşehir olması için Meclise kanun teklifi verdi

Sivasımızın büyükşehir olmasını önce bizler istemeliyiz herkes madur olduğu şeyleri öne sürerse bu şehre bir civi cakılmaz büyükşehir olmak için yollarımızın düzgün,ulaşımın yeterli, trafiğin cözülmesi, köy görünümlü olmamız,esnafın denetiminin iyi yapılmaması vs,vs işlerin hiç birisi bizim büyükşehir olmamıza engel değildir burada istenen en büyük olay nufus yoğunluğudur bence sivasımızın tek eksiği nufusunun az olması yukarda sayılan eksiklikler asla gecerli bir mazeret olamaz kaldıki büyükşehir olmamızın tek nedeni bütün bu olmsuzlukları ortadan kaldırmaktır her şey güllük gülüstanlık olsaydı biz niye büyük şehir olmalım diye kamuoyu yaratıyoruzki? şahsi düşüncelerin ne kendimize nede yaşadığımız şehre faydası olmaz
Alt 05.12.2011, 13:58   #22
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 800 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart Cevap: Özdemir Sivas'n Büyükşehir olması için Meclise kanun teklifi verdi

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivasımızın büyükşehir olmasını önce bizler istemeliyiz herkes madur olduğu şeyleri öne sürerse bu şehre bir civi cakılmaz büyükşehir olmak için yollarımızın düzgün,ulaşımın yeterli, trafiğin cözülmesi, köy görünümlü olmamız,esnafın denetiminin iyi yapılmaması vs,vs işlerin hiç birisi bizim büyükşehir olmamıza engel değildir burada istenen en büyük olay nufus yoğunluğudur bence sivasımızın tek eksiği nufusunun az olması yukarda sayılan eksiklikler asla gecerli bir mazeret olamaz kaldıki büyükşehir olmamızın tek nedeni bütün bu olmsuzlukları ortadan kaldırmaktır her şey güllük gülüstanlık olsaydı biz niye büyük şehir olmalım diye kamuoyu yaratıyoruzki? şahsi düşüncelerin ne kendimize nede yaşadığımız şehre faydası olmaz

Sayın altuntas58

Sayın altuntas58 öyle sanıyorum ki sizde beni yanlış anladınız.
Bizler bu topraklarda yaşıyorsak elbette memleketimizin büyükşehir olmasını , daha yaşanılır kent olmasını tabiki canıgönülden isteriz, neden istemeyelim? Ama işte ne anlatmak istediğim sanırım anlaşılmadı. Sivas işte yaşadıkları sorunlardan göç vermiyormu? Daha yaşanılır bir kent olsa herkes neden göç etsin. Büyükşehir olmak için o halde ilkönce nufus yoğunluğumuzun azalmaması lazımsa eğer o halde göç olmaması için sorunlarımızı dile getirmeye çalıştım ama sanırım yanlış anlaşıldım üzüldüm doğrusu.

Yoksa ben sanmıyorum ki hiçbir Sivaslı Sivasın Büyükşehir olmasını istemesin.

Ancak bunun içinde gayret etmek lazım.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.12.2011, 14:26   #23
altuntas58
Usta Yiğido

Büyükşehir olmanın en büyük avantajı, Merkezden alınan bütçe artıyor. Yatırımlar direkt merkezden gelerek hem şehir kısa sürede kalkınıyor hem de istihdam büyüyor. Diğer yandan büyükşehir olmanın şartı 750.000 üstü nüfusa sahip olmak geliyor.
Alt 05.12.2011, 15:55   #24
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas işte yaşadıkları sorunlardan göç vermiyormu? Daha yaşanılır bir kent olsa herkes neden göç etsin..
Örneğin İstanbul, Sivastan daha iyi yaşanılır bir şehir mi? Bence değil. Doğrudur İstanbul daha güzeldir ama daha zordur geçinmesi. İnanın küçük şehirler daha cazip. Sivas bence şuan gayet de güzel yaşanılır bir şehir benim gözümde. Sorunları yok mu var. Her ilin var. Konyanın da trafik sıkıntısı var. Niğdenin de alt yapısında sorun var. Var da var. Sivas, 81 ile göre yaşanılırlık açısından ilk 20 de bence. Memur vatandaş, aldığım maaş yetmez diye küçük şehirlere kaçıyor. Asgari ücret de vatandaş nasıl büyük bir şehirde geçinecek. Örneğin benim babam, tayini çıktı mecbur başka ile gitti. Bir an önce Sivasa dönmenin çabasını veriyor. Eniştem, polis olduğu için başka bir ilde görev yapıyor. Emekli oluyumda biran önce Sivasa gideyim diyor. Ben atamam başka bir ile çıktı, bende biran önce memleketime dönmek istiyorum. Tam tersi yönde bir göç var. Ha diyeceksiniz bunlar zorunlu göç.. Başka ne diye kendi memleketim dururken elin memleketini gidiyim ki zaten. Kim gider ki. Ha gidilir, Sivasta deniz yok ben Muğlaya giderim denizede girerim diyenler yok değil. Velhasılı kelam, Sivasın göç nedeni heleki şu zamanda "Sivasın yaşanılmaz bir kent" olduğu değildir bence.
Alt 05.12.2011, 20:35   #25
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 595 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Evet bende Muğla'da çalışıyorum, Sivas'a tayinimi aldırabilmek için uğraşıyorum.İnşallah yapabilirim.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı vicente58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.12.2011, 23:23   #26
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1170 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Sabiha hanıma ben de katılmıyorum, aslında tam olarak katılmıyorum. Diğer arkadaşlarında dediği gibi de değil.. Sivas'ın çok sorunları var bunların bir kısmının çözümü büyükşehir olması ama Kütüphane istemeyen bir başkan varken İstanbul kadar bütçe gelse ne olacak. Ben de İzmir'de yaşıyorum, çok da seviyorum burayı ama imkanım olsa dönerim Sivas'a ama bu Sivas'ın İzmir'den iyi ya da Muğla'dan iyi olmasından değil tamamen özlem ve memleket sevgisidir.

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.12.2011, 01:48   #27
altuntas58
Usta Yiğido

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sabiha hanıma ben de katılmıyorum, aslında tam olarak katılmıyorum. Diğer arkadaşlarında dediği gibi de değil.. Sivas'ın çok sorunları var bunların bir kısmının çözümü büyükşehir olması ama Kütüphane istemeyen bir başkan varken İstanbul kadar bütçe gelse ne olacak. Ben de İzmir'de yaşıyorum, çok da seviyorum burayı ama imkanım olsa dönerim Sivas'a ama bu Sivas'ın İzmir'den iyi ya da Muğla'dan iyi olmasından değil tamamen özlem ve memleket sevgisidir.
Başkanlar gecici kalıcı olan sivasımıza yapılacak olan hizmetlerdir(büyükşehir)gibi hem sonra ben sayın doğan ürgüp beyin sivasa yapılacak olan kütüphaneye karşı cıkacağına ihtimal vermiyorum kendi ağzından kütüphane yapılmasını istemiyorum dediğini duymadım tekelin eski binası olmazda başka bir yer olur bu demek değildirki başkan kütüphane istemiyor bunlar siyasi dedikodudan başka bir şey değildir ben şahsen istanbulda yaşıyorum ama her 2 ayda bir sivasa gelir bir kac gün kalır giderim yani ben sivası dışardan takip etmekle kalmayıp zaman zaman bu şehirde yaşıyorum bende bu başkanın eksiklerini tespit ettim önümüzdeki secimlerde istediğiniz partiye oyunuzu verin başkanın sivasın gercek nufusunu ortaya cıkarmak için ne kadar uğraş verdiğini hepimiz yakından takip ettik bununda tek nedeni bence büyük şehir olma yolunda büyük mücadele verdiğini düşünüyorum
Alt 06.12.2011, 07:00   #28
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 800 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Saygıdeğer site yetkilimize

Yıllardır bu siteyi ailem bilip yazı ve şiirlerimi düşüncelerimi onurla paylaştım. Bir Sivas'lı olarak her zaman gurur duydum ve Sivas için kültürel, sosyal, eğitim alanında olarak olağanüstü özveri ile fedakarca çalıştım ve çalışıyıorum.Çünkü Sivas'a bir çivi bile çakılması en ufak bir gelişme olması her zaman beni heyecanlandırmıştır.Ne yaptıysam Sivas sevdam için yaptım ve yapıyorum. Ancak görüldüğü gibi bu güzel memleketimize ne yaparsanız yapın en ufak şeyde kalbiniz öyle acımasız ve vefasızca kırılıyor ki. İnşallah en kısa zamanda bende diğer Sivas'lılar gibi göç ederim diye kaç gündür dua ediyorum.

Buradaki konuya Sivasın Büyükşehir olma konusunda bazı gerçekleri yazdım ama sanki ben Büyükşehir olmasını istemiyorum yada Belediye'ye karşıyım gibi algılandım ve buda beni derecesiz üzdü.Oysa sayın Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp'ü her bulunduğum toplantıda sevgi ve övgü ile anmışımdır.Kendisini her zaman sevmiş ve saymışımdır.Hatta Muhsin Yazıcıoğlu için bir değil iki şiir yazdım.Gogola MUHSİN YAZICIOĞLU ve SİVASLI YİĞİDO CAN MUHSİN yazarsanız şiirimi okuyabilirsiniz. Bu konuda bazı siyasiler bu şiiri yazdığım için rahatsız oldular ama aldırmadım. Hatta ben başkanı olduğum derneğimizde inatla Muhsin Yazıcıoğlu gecesi bile düzenledim.Çünkü bu insan toprağımızın evladı idi asla siyaset düşünmedim.Ardından çok gözyaşı döktüm,
mekanı cennet olsun. Hatta bu şiirlerimi mp 3 olarak seslendirdim ve birçok yerde paylaştım. Şimdide ben Belediyeye karşı, Belediyeyi ssanmki istemiyorum gibi nitelendirildim,üzüldüm doğrusu. Ne alaka.Sivas'a sadece Belediye'mi hizmet ediyor ben bütün kurumları anlatmak istemiştim.

Ben Sivas'ta bazı olması gerekenleri saydıysam sadece Belediyeyi kasdetmedim ama ne yazıkki öyle anlaşıldı.Herkes yazdıklarımdan dolayı bana cephe aldı. Kalbim kırıldı, ben sanırım yanlış anlaşıldım.

Sayın site yetkililerinden ricam. Bugünden itibaren üyeliğimin sonlandırılmasını rica ediyorum. Ben üyelikten çıkmayı denedim ama başaramadım. SİTE YETKİLİLERİMİZİN ÜYELİĞİMİ BUGÜNDEN İTİBAREN SONLANDIRMASINI ÖNEMLE RİCA EDİYORUM. Burada kalıp daha fazla üzülmek istemiyorum. Sizlere iyi paylaşımlar diliyorum.Sağlıcakla kalınız.Şu andan itibaren siteye artık giriş yapmayacağım.

Siz saygıdeğer üyelerimize sağlıklı,huzurlu ve mutlu günler diliyor saygılarımı sunuyorum. Allaha emanet olunuz.

HOŞÇAKALIN
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.12.2011, 17:15   #29
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 923 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Sabiha Abla birkaç tane kendini bilmez yüzünden yapmayın bunu diycem ama işte bir zamanlar ben de aynısını yapmıştım.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.12.2011, 17:23   #30
özgüven
Usta Yiğido

özgüven - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgüven Şuan özgüven isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 06:50

Tecrübe Puanı: 691 özgüven FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Diğer vekillerimizde Malik beyin çalıştığının yarısı kadar çalışsa tamam diğeceğimde zor dostum zor oyu aldınmı uğrayan yok örnekmi Memecan.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)