Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.12.2008, 19:36   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 901 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Mevlana Anıldı

Belediye Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Mevlana’yı anma programına Sivas halkı yoğun ilgi gösterirken minik semazen Taha’da ilgi odağı oldu

Mevlana'nın 735. Vuslat Yıl Dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.Belediye Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Vali Veysel Dalmaz, Vali Yardımcısı İsmail Karadaş, Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Sami Aydın Mevlana'nın vuslatının 735. yıl dönümünde, Mevlana'ya yakışır bir anma programı organize etmeye çalıştıklarını belirterek sevgi ve hoşgörü insanı Mevlana'nın felsefesinin insanlığa yol gösterici olduğunu kaydetti.

Aydın’ın ardından söz alan Vali Veysel Dalmaz ise programda emeği geçenlere teşekkür ederek Mevlana'nın hoşgörü insanı olduğunu söyledi.

Mevlana ile ilgili şiirlerin okunduğu programda, Mevlana'nın felsefesini ve hoşgörüsünü anlatan bilimsel sunumlara da yer verildi.

Mevlana ve diğer gönül insanları ile ilgili skeçlerin de sahnelendiği program, Sivas Mevlana Tasavvuf Kültürü Sema Derneği Sema Grubu'nun gösterisiyle sona erdi. Dernek Başkanı Şemsi Yılmaz Susamış'ın yönetimindeki sema grubunun gösterisi ilgiyle izlendi. Sema grubunda yer alan 12 yaşındaki Taha Meral, ilgi odağı oldu.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.12.2008, 19:46   #2
recosan58
Tecrübeli Yiğido

recosan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

recosan58 Şuan recosan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2011 18:13

Tecrübe Puanı: 635 recosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKrecosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Mevlana Anıldı

Mevlanayı rahmetle anıyoruz......
Alt 19.12.2008, 19:50   #3
TeqTaBaNCa
Yiğido

TeqTaBaNCa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TeqTaBaNCa Şuan TeqTaBaNCa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.02.2010 17:47

Tecrübe Puanı: 583 TeqTaBaNCa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

........Ne oLursan oL yine geL.......

RahmetLe anıyoruz...

EL Öperek Tarikat Adamı yaLakaLık ederekTe siyaset adamı oLanLara inat Adamın Adamı değiL! Davamızın Adamıyız
TeqTaBaNCa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.12.2008, 19:58   #4
recosan58
Tecrübeli Yiğido

recosan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

recosan58 Şuan recosan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2011 18:13

Tecrübe Puanı: 635 recosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKrecosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alt 19.12.2008, 20:01   #5
veysel
Usta Yiğido

veysel - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

veysel Şuan veysel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.02.2012 09:24

Tecrübe Puanı: 1065 veysel FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

HZ MEVLANAYI RAHMETLE ANIYORUZ MEKANI CENNET OLSUN
Alt 19.12.2008, 20:39   #6
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Dünle Beraber Gitti Cancağızım Ne Kadar Söz Varsa Düne Ait Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım..
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.12.2008, 12:54   #7
gul-i_ahmer
Usta Yiğido

gul-i_ahmer - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gul-i_ahmer Şuan gul-i_ahmer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.08.2010 15:43

Tecrübe Puanı: 647 gul-i_ahmer FAZLA SÖZE GEREK YOKgul-i_ahmer FAZLA SÖZE GEREK YOKgul-i_ahmer FAZLA SÖZE GEREK YOK

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi
ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

gul-i_ahmer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.12.2008, 21:12   #8
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 790 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick

Böyle büyük bir alimin seneler sonra böyle güzel bir şekilde anılması muhteşem birşey....

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2008, 21:59   #9
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 798 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Mevlana için organize edilen etkinlikte bende izleyici olarak bulundum. Proğram başlamadan önce Sivas Atatürk Kültür Merkezine erken gittim. Belediye Başkanımız Sayın Sami Aydın beyin gelmesini bekledim. Daha sonra Sayın Sami Aydın bey ile görüştüm ve benim YÜCE MEVLANA adlı şiirimin olduğunu ve benim için çok anlamlı olan bu gecede şiirimi ben veya başka birisi tarafından okunmasını istedim. Çünkü ben bu şiirimi yaşam boyu sonsuz bir sevgim olan MEVLANA için özellikle Konya'ya ziyaretine gidip incelemelerde bulundum ve daha sonra YÜCE MEVLANA adlı şiirimi yazdım.Bu şiirimde MEVLANA'yı doğumundan ölümüne kadar olan süreyi anlatmaya çalıştım.
Sayın Belediye Başkanımız Sami Aydın beye bu şiirimin bu anlamlı gecede konuklar ile paylaşılmasını istedim.Beni görevli kişiye gönderdi. O kişi ise proğramın önceden yapıldığını okunamayacağını belirtti.Buna çok üzüldüm.Saygı duyuyorum haklı olabilirler ama o gece bu şiirimin paylaşılması beniçok mutlu edecekti.Yapılan Mevlanayı Anma Törenini gözlerim buğulanarak izledim, güzeldi. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
Mevlanayı anma gecesinde Sivas Atatürk Kültür Merkezinde Sivas Belediyesi yetkilileri tarafından paylaşmam için izin verilmedi ama
YÜCE MEVLANA adlı şiirimi burada sizlerle paylaşmaktan onur duyacağım.

YÜCE MEVLANA

Belh şehrinde doğdu sevgi güneşi
Dünyada benzeri bulunmaz eşi
Mümine Hatun’un gönül neşesi
Gönül bahçesinin yazı Mevlana

Bahaeddin Veled gitti Kâbe’ye
Yol uğradı düştü Şam, Larende’ye
Ol Nişabur şehri sultanı diye
Sevda bahçesinin özü Mevlana

İplikçi Medrese dolup taşardı
Mevlana Hak için aşkla yaşardı
Gönüller fethedip sevgi başardı
Erenler kulağı gözü Mevlana

Hamdım piştim ile yandım diyerek
Sevdası aşk için coştu bu yürek
Hoş görü kardeşlik sevgi bilerek
Dört mevsim baharın güzü Mevlana

Gönüllerde solmaz bir çiçekti o
Kâbe’ye yüzünü sürecekti o
Nur ile aşk için ölecekti o
Güneşin gül açan yüzü Mevlana

Yaratana gönül veren nur, melek
Kabrine gidenler adarlar dilek
Aşk, sevgi, yolunda böyle bir yürek
Hakka giden yolun izi Mevlana

Barış ve kardeşlik sembolü idi
Âşık olan aşkla tanınır dedi
Bunca nasihati kimler dinledi
Birlik beraberlik sözü Mevlana

SABİHA SERİN
Şair Araştırmacı Yazar
SİVAS
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)