Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.04.2009, 22:38   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 902 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Yazıcıoğlu Enstitüsü Açılacak

Yerel seçimlerde en duygusal sonuçlardan biri Sivas’ta alındı. Helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun memleketi Sivas’ta, BBP oyların yarısından fazlasını topladı. Kentte yüzde 50,7 oy alan BBP’li Doğan Ürgüp, kutlamaları kabul etmekte zorlandı. Ürgüp’ün tek tesellisi ise Yazıcıoğlu’nun “platonik aşkım” dediği “Sivas” mirasını sırtlayacak olması. Yaşanan dramatik ölümün ardından Vatan’ın sorularını yanıtlayan Sivas’ın çiçeği burnundaki başkanı Doğan Ürgüp, “Yazıcıoğlu’nun geride bıraktığı en büyük miras Sivas. Emanete sonuna kadar sahip çıkacağım” diyor.

Projeleri gerçekleşecek

Doğan Ürgüp, Sivas için hazırladığı projelerin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle daha anlamlı bir duruma geldiğini söylüyor. Çiçeği burnunda belediye başkanı kısa bir zaman içinde Yazıcıoğlu Enstitüsü’nün kurulacağını açıkladı:

“Rahmetli başkanımızın misyonunu, ideallerini, ilkelerini, prensiplerini ülke sevdasını yakından biliyoruz. Buna uygun sosyal ve siyasal faaliyetleri yürütmemiz birinci planda geliyor. Muhsin Yazıcıoğlu Enstitüsü’nü oluşturup merhumun siyasi görüşleri ve hatırasını yaşatmak istiyoruz. Şeffaf yönetim anlayışıyla halkımızla bütünleşeceğiz. Seçim öncesi yaptığımız bütün vaatlerimizi önem ve acillik sırasına göre yerine getireceğiz. Şehrimiz maalesef Türkiye genelinde kalkınmışlık bakımından 53. sıraya kadar gerilemiş durumda. Sivas’ın birinci öncelikli sorunu olan açık ve gizli işsizliği en aza indirmeyi öncelikli hedef olarak belirledim.”

“Sivas bize emanet”

Yazıcıoğlu ile kazadan bir gün önce birlikte olduğunu söyleyen Ürgüp, “Çok duygusal bir konuşma yapmıştı. Merhum Yazıcıoğlu, hayatı boyunca çok dürüst ve açık bir insan oldu. ’Kimsenin çantasında bana dair bir belge bir dosya olmamalı’ diye sürekli uyarılarda bulunurdu. Onun hayatında gizli bir nokta yoktu. Belediyeyi kazanacağımızdan çok emindi. Ayrılırken başarı dileklerini ifade etti. Sivas’ı bizlere emanet edip aramızdan ayrıldı. Sivas’ı, çok seviyordu” dedi.

Helikopter, başka helikopteri düşüremez

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopter 25 Mart’ta Kahramanmaraş’ta düştü ve 6 kişi hayatını kaybetti. Bu olaydan sonra kazanın sabotaj olabileceği iddiaları gündeme geldi. Son olarak da BBP MKYK üyesi ve partinin avukatı Kemal Yavuz yeni bir iddiada bulundu ve ikinci helikopter ihtilamini gündeme getirdi. Yavuz yaptığı açıklamada görgü tanıklarının ikinci bir helikopter gördüğünü belirtti ve şu açıklamayı yaptı: “Görgü tanıkları batıdan doğuya doğru giden bir helikopterden bahsediyor. Güçlü bir manyetik dalga yayıldığı takdirde bu cihazların tamamını etkisiz hale getirebiliyor. Böylece helikopter, pilotun hakimiyetinden çıkar.”

Öğrencisi itiraz etti

Yavuz’un ortaya attığı ikinci helikopter iddiasını, kazada ölen helikopterin pilotu Kaya İstektepe’nin öğrencisi Hakan Kangur’a sorduk. Kangur bu ikinci helikopter yüzünden kazanın olabileceğine ihtimal vermedi. Bu durumu ise şöyle açıkladı: “Bir helikopterin başka bir helikopteri düşürmesi için ya silah kullanması ya da ona çarpması gerekir. Manyetik dalga ile bir helikopter başka bir helikopterin düşmesine neden olmaz. Bizil kol uçuşu dediğimiz ve bir çok helikopterin neredeyse birbirlerine deyecek şekilde yakından uçtuğu bir uçuş şekli vardır. Eğer manyetik alan olsa bu kol uçuşlarında keydana gelirdi.”

Kangur, “Helikopterin buluta girip pilotun tepeyi göremeyip çarpması daha mantıklı bir kaza nedeni” dedi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.04.2009, 02:56   #2
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 13:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Yazıcıoğlu Enstitüsü Açılacak

Muhsin Yazıcıoğlu yakın tarihimiz önemli siyaset adamlarından ve kara kutularından biriydi, arkasında çok sayıda soru işareti bırakarak Hakka yürüdü. Sivaslı kimliğini her zaman ön planda tutmuştu Rahmetli, Belediyemiz ve şehir arkasından hayırlı işler yapmalı ve bu önemli kişiliği gelecek nesillere taşımalıdır.

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.04.2009, 07:40   #3
hamitgüneyli
Usta Yiğido

hamitgüneyli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hamitgüneyli Şuan hamitgüneyli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.09.2014 21:46

Tecrübe Puanı: 678 hamitgüneyli FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

öncelikle ilimize hayırlı olmasını diliyorum rahmetli muhsin yazıcıoğlu nun düşüncelerinden devam ederlerse ki devam edeceklerinede inanıyorum ozaman hem ilimiz hemde doğan ürgüp bey kazanacaktır hatta belediyedeki başarı BBP dede yükselmeye neden olur düşüncesindeyim yalnız bizde halk olarakbelediyemize desdek olalım başarılar diliyorum,
hamitgüneyli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.04.2009, 22:24   #4
58yada58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

58yada58 Şuan 58yada58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.02.2010 21:27

Tecrübe Puanı: 0 58yada58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

dolce peresto sen ne dahıymişin be ya başkan daha mazbatasını yenı aldı birazda sen gotur felan yazının tamamını okudum bır insan bu kadar karamsar bakmaz yenı seçılmış birisine dur bakalım bıraz sabır goster bakalım sende herhalde terzılık var bıraz dogmamış çocuga don biçmekte ustune yok sanırımönceki başkan yedı dıyorsan bılmem ama adamın yapmış oldugu guzel işlerde var gerçi ben sivas dışında yaşıyan sıvaslıyım ama ne kadar uzak olsamda int diye bişe var her icrata bakmak yeterlı gelıyor tabı araştırırsansami başkanında guzel işler yaptıgına inanıyorum inşalah onunda tercubelerınde yararnalırlar umarım sonra yenı başkanın kendını kanıtlaması lazımayrıca yazıcıoglu gibi insanın seçtıgı bır insan senın dedıgıngibi goturme mıletın menfatını kendı çıkarı için kulanacagına hiçmi hiç ihtımal vermıyorum anladıgım kadar senın rantınn kesılecek galıba başkan ürgüpe başarılar dilerim
58yada58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.04.2009, 13:33   #5
dolcepresto
Yeni Yiğido
NO AVATAR

dolcepresto Şuan dolcepresto isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.10.2010 21:43

Tecrübe Puanı: 0 dolcepresto FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

güzel karedeşim;
yeni başkanın sivaslılar net e ilk verdiği demeci okumadın galiba..onu bi oku sonra konuşalım.sami başkan kendi cebindenmi yaptı yaptıklarını..belediyenin borçlarından haberin varmı senin .Bu yeni arkadaşlarında bu günden sonra neler yapacağını ve kapasitelerini tahmin etmek için dahi olmaya gerek yok.başkanın ne eğitimi ne tahsili nede bu güne kadar ilgilendiği iş grubunun belediyecelikle bir ilgisi varmı.Mühendismiymiş,müteahhit miymiş.inşallah bundan sonra müsait olmazlarSaf Sivaslının oyuyla gelmiş tesadüfen başkan işte.AKP li başkana gelişnce.ona götürdü demedim ama genel anlamda belediyeciliğin gelir özkaynakları dediğim gibi elde edilir
ihale açarsın ,yandaşların yapar götürür,ihale açarsın yine yandaşların yıkıp götürür.
Sivasa şimdi ilk etapta yazıcıoğlu enstitüsümü lazım.yazıcıoğluna sevgim ve saygım var ama,bu işler öyle olmuyor.sivasa yazık olmadımı yani.Sivasa öyle uzaktan bakma.yakına bi gelde bak.Sami başkan Sivasa ne yapmış sonra.Cıscıplak bir hükümet meydanı , onlarca yıllık ağaçlar yok artık.cifte minareye git bi çay içmeye.bomboş sefil bi yer.turizm bakımından ne kazanmış şimdiye kadar Sivas.iyi işler yaptı eski başkan dediğin konular ne merak ediyorum.sıcak çermiği Kalın belediyesine vermişler.git gör bakalım kepazeliği-mahrumiyeti.Aksu çok lazımdı değilmi sivasa.cahili cühelayı sivasa şehrül emin yapmışlar)kıçımla gülüyorum yaaa)))))

bunlar dua etsinler.Allahtan Sivasspor varda büyük otel dahil biçok yer sivasspor dahil ekmek bulup yiyor güzel kardeşim.statla uğraşmasınlar bide

58yada58 yeni başkanla rant konusunda ne işim olur benim.sivasta bile oturmuyorum.ama yandaşlık yaptığına göre senin bayaa işin var)

Konu dolcepresto tarafından (09.04.2009 Saat 13:39 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
dolcepresto isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.04.2009, 13:58   #6
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 986 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Bu kadar da niyetinici acık acık belli etmeyin az bekle be adam. Daha Doğan bey başkan olalı kaç gün oldu şimdiden başlamışsınız camur atmaya. Az zaman geçsin ekibini, calışma arkadaşlarını kursun ondan sonra yapmazsa hep birlikde eleştiriz.
Alt 10.04.2009, 10:01   #7
abdullah58
Tecrübeli Yiğido

abdullah58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abdullah58 Şuan abdullah58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2010 13:53

Tecrübe Puanı: 668 abdullah58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Dün bir bu gün iki
tövbe,tövbe
adam durun bir koltuguna otursun
sivas halkinin yedigi kazigi cikarsin,sami aydin beyden
beyler hükümetin belediyesi dört tane lamba takmis,ikitane kaldirim tasi yapmis sizi kandirmasin,gidinde baska sehirlere bakin hükümetin belediyeleri ne bicim calismislar
sehirlerindeki fark hemen belli oluyor
kendimizi kandirmiyalim
abdullah58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.2009, 11:40   #8
h.a.y.
Tecrübeli Yiğido

h.a.y. - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

h.a.y. Şuan h.a.y. isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.01.2012 23:26

Tecrübe Puanı: 578 h.a.y. FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence böyle bir enstitü sivasa çok yakışır..sami aydın beyefendinin projeleri arasında her mahelleye bir kültür evi vardı ama pek de sonuç alınamadı zannedersem...
kültürel faaliyetlerin hep arkasındayım inşallah şehrimize hayırlı olur
h.a.y. isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.2009, 11:49   #9
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2183 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

şimdiden hayırlı ugurlu olsun
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.04.2009, 21:43   #10
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2158 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Turkiye'ye simdiye kadar gelmis butun degerli vatan evlatlarinin olumleri hep saibeli olmustur.

1- Ataturk
2- Adnan Menderes
3- Turgut Ozal
4- Esref Bitlis Pasa
5- Alparslan Turkes
6- Muhsin Yazicioglu.

7. sirayi kim alacak acaba cok merak ediyorum. Turk milleti kiymetini bilmedikçe daha cok degerli vatan evladi vatan ugruna canini verecek.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)