Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.09.2010, 13:04   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 901 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Düğün Öncesi Divriği Ulu Cami'ne Ziyaret

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Sivas'ın Divriği ilçesinde, bir gelinle damat, düğün öncesi Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nı gezdi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Divriği ilçesinde düğün yapan Zeliha Biçer ve Metin Süslüoğlu, düğün töreninin öncesinde Unesco'nun 'Dünya Kültür Mirası Listesinde' yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nı ziyaret etti. Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nı gezen gelinle damat, eseri dikkatle inceledi.

Gelin Zeliha Biçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce Divriği Ulu Cami'yi çok merak ettiğini belirterek, camiyi devamlı gazete ve televizyonlarda gördüğünü, eşinin de memleketi olduğu için sık sık kendisine bahsettiğini söyledi.

Eşi Metin Süslüoğlu ile Sivas'ta tanıştığını ve eşinin de Sivas'ta yaşadığını kaydeden Biçer, 'Düğünümüz Sivas'ta oldu, eşimin ailesinin yaşadığı Divriği ilçesinde ise ikinci bir düğün yaptık. Düğüne gitmeden önce çok merak ettiğim ünü dünyaya ulaşan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nı ziyaret etmek istedim. Eşim ise beni kırmayarak önce camiye getirdi' dedi.

Damat Metin Süslüoğlu ise nişanlılık döneminde Divriği'ye geldiklerini, ancak camiyi ziyaret etme fırsatını bulamadıklarını söyleyerek, 'Eşim Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nı çok merak ediyordu. Özellikle kapılarda bulunan süsleme ve motifleri birçok gazeteden inceliyordu, fırsat düğün günümüze denk geldi. Düğün için Divriği'ye geldik, Ulu Cami ve Darüşşifası'nı ziyaret ediyoruz. Buradan düğün evine geçeceğiz, daha sonra Sivas'a döneceğiz' diye konuştu.

(MCH-DOĞ-İSA-YLZ) - SİVAS (Anadolu Ajansı)
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.09.2010, 16:18   #2
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1265 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Düğün Öncesi Divriği Ulu Cami'ne Ziyaret

Bu ne yahu?
Divriği'ye gelen her ziyaretçinin hayat hikayesi haber mi oluyor?
Ya da bu çift çok ünlü de ben mi tanımıyorum!

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)