PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gümüşdere'lilerin sohbet alanı.

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19

yiğidoturan
01.03.2009, 07:51
İnsanoğluna konuşmayı öğrenebilmesi için iki yıl, dilini tutmasını öğrenebilmesi için altmış yıl gereklidir. (Resul Hamzatov)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:52
Bir baba, yüz evlada bakar da yüz evlat bir babaya bakamaz. (Gabriele D'annunzio)

yiğidoturan
Günahtan kaçınmayan bilgin, meşale tutan bir kördür. Doğru yolu gösterir, kendisi görmez. (Şeyh Sadi)

yiğidoturan
Dünya böyledir iste, herkes kendi değirmenine su çekmeye bakar. (Giovanni Verga)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:53
Görmek bile nispidir. Kaşınan yeri parmak, gözden iyi görür. (Kemal Tahir)

yiğidoturan
Ya kırmızı gülden ayrı yaşamalı ya da dikenin acılarını hoş görmeli. (Şeyh Sadi)

yiğidoturan
Kötü haberler kırlangıç kanatlıdırlar, iyi haberler koltuk değnekli. (Massinger)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:54
Dünya karsılaştığın fırtınalarla değil gemiyi limana getirip getirmediğinle ilgilenir. (William Mc. Fee)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:54
Ne karınca zayıf olmakla aç kalır, ne de aslanpençesinin ve kuvvetinin zoruyla karin doyurur. (Şeyh Sadi)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:55
Kedi, sevgilisinde muhakkak tırnak izi bırakır. (Mortherlant)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:55
Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir, koşarak çıkanlar nefes darlığı hisseder. (Cenap Sehabettin)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:56
Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol. (Mevlana Celaleddin-i Rumi)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:57
Ruhu öldürmek, cismi öldürmekten daha büyük bir cinayettir. (Gerhart Hauptmann)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:58
Bir saçı okşamaz, bir alnı serinletmez, bir yelkeni şişirmez, bir eteği havalandırmazsın. Neyleyim senin gibi rüzgarı. (Arif Nihad Asya)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:58
Kelle kesildikten sonra saçların ardından ağlanır mi? (Dostoyevski)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:59
Sarhoşluk kusur yaratmaz, kusurları göz önüne çıkarır. (Seneca)

yiğidoturan
01.03.2009, 07:59
Savaşta, dövüşenlerden çok kaçanlar ölür. (Selma Lagerlöf)

yiğidoturan
01.03.2009, 08:00
En kötü babalar kimlerdir bilir misiniz? Gençliklerinde yaptıklarını unutanlar. (Diderot)

yiğidoturan
01.03.2009, 08:01
Dünyada başarı kazanmanın iki yolu vardır; ya kendi aklından faydalanmak, yahut da başkalarının akılsızlığından faydalanmak. (La Bruyere)

yiğidoturan
01.03.2009, 08:01
Bir yıllık varlık istersen buğday, on yıllık varlık istersen ağaç, yüz yıllık varlık istersen insan yetiştir (Çin Atasözü)

yiğidoturan
01.03.2009, 08:02
Küçüklerin büyüklük taslaması kadar tehlikeli bir şey yoktur. (Stefan Zweig)

cafer_ank
02.03.2009, 01:52
Nasihat
Nasihat, dinî hayatın orta direğidir.

* * *

Eğer nasihat yararsız olsaydı, Allah, hiç peygamber gönderir miydi?

* * *

Nasihat, hayırlara ulaştıran önemli bir vesiledir; hayrın vesilesi hayır, sevabınki de sevaptır.

* * *

Nasihat eden, herkesten evvel, anlattıklarını yaşamalıdır ki, inandırıcı olsun. Dünkü müessiriyetin, bugünkü tesirsizliğin sebepleri bence bunda aranmalıdır.

* * *

Körlerin rehberliğine kalanlar, yol yürüyeceklerine oldukları yerde kalsalar, hedefe daha yakın bulunurlar.

* * *

Gönüllerin anahtarı, yumuşak huy ve yumuşak kelimelerdir.

* * *

Vaiz, bütün cemaati bir anda görüp, kontrol edebilendir.

* * *

Her zaman davranışlarla anlatma, sözle anlatmadan daha inandırıcı olmuştur.

* * *

Yumuşak konuş ki, kalblerin kapıları açılsın; sıcak kalbli ol ki, vicdanlar, senin düşüncelerine “buyur!” etsin; ihlâslı davran ki, tesirin sürekli olsun..!

* * *

Bütün sözlerin havada kaldığı zaman, muhataplarına iyilikle itap etmeyi denemek de yararlı olabilir...

* * *

Hayırdan daha büyük hayır, şerden daha büyük şer vardır.. hangisinin ne zaman tercih edileceğini akıllı ve ilhama mazhar olanlar bilirler.

Fethullah Gülen Hocaefendi

cafer_ank
02.03.2009, 01:57
Irak'ın kuzeyinde yuvalanan terör örgütü PKK içinde kanlı iç hesaplaşmanın sürdüğü öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Rojin Çiyayi kod adlı bir teröristin kamptan kaçması üzerine, 27 Şubat gecesi terör örgütünün farklı birimleri arasında kanlı bir çatışma yaşandı.

EN AZ 3 ÖLÜ

Çatışmada ölenler arasında sözde Kalatukan sorumlusu Soran Rojhalati kod adlı terörist ile Şiyar Bakuri kod adlı başka bir terörist öldürüldü. Söz konusu çatışmalar sırasında ağır yaralanan Agrin Mazlum kod adlı teröristin de daha sonra öldüğü bildirildi.

BAYIK-ERDAL KAPIŞMASI

Kaynaklar, esas sorunun örgütün önde gelenlerinden Cemil Bayık ile Bahoz Erdal arasında yaşandığını ve giderek büyüdüğünü ifade ettiler.

cafer_ank
02.03.2009, 02:02
O’NUN YOLUNDA

Bulanlar Hakk’ı buldu, buldular can içinde.

Kalanlar yolda kaldı, kaldılar zan içinde.

Arayan bulur mutlak, münkire bulmak ırak,

Kuluna O son durak, gönülden han içinde...

O’nu dost bilmeyen rûh, yokluğa ermeyen rûh,

Uğrunda ölmeyen rûh, kaldı hüsran içinde.

Haydin dostlar varalım, Yâr eline erelim!

Gül cemâlin görelim, nûrlu bir an içinde.

Dünya gaddar ve yaman, etraf sisli ve duman,

Böylece kalmak ziyan, en az zaman içinde.

Bizler yolcu O gâye, O’na ermek ne pâye!

İman buna sermâye, hem bir “emân” içinde...

M. FETHULLAH GÜLEN

cafer_ank
02.03.2009, 02:05
Aha tarihçilere bıraktım
Atatürk'ün doğduğu ev olarak bilinen ev, Atatürk'ün doğduğu ev değildir. O ev, Zübeyde Hanım'ın ikinci kocası, yani Atatürk'ün üvey babası Ragıp Bey'in evidir (Fikriye Hanım'ın da amcası.)
Atatürk o evde elbette oturmuş, Manastır Askeri İdadisi'nden izinli çıktığı zamanlar gelip orada kalmış, fakat orada doğmamıştır.
O evin arkasında bulunan, elli küsur yıl önce de Selanik Belediyesi tarafından yıktırılan, daha küçük bir evde doğmuştur!
Fakat "resmi tarihçilerimiz", bu ikinci evi daha fiyakalı bulduklarından, doğduğu ev diye bunu tanıttılar!
Bomba atanların ya da "tavaf turları" düzenleyenlerin kulakları çınlasın...
Atatürk'ün 1881'de doğduğu da kesin değildir, bu tarih 1880 de olabilir.
Çünkü Atatürk, 1296 tevellütlüdür! Rumi tarihle...
Rumi 1296 yılı, miladi 13 Mart 1880 günü başlar, 12 Mart 1881 günü biter. (İstanbul'daki darbe girişiminin tarihi olan rumi 31 Mart'ın miladi 13 Nisan'a denk geldiğini bilemeyip, gericilere karşı protesto gösterilerini iki hafta erken yapan "şaşkaloz solcuların" da kulakları çınlasın...)
Nitekim Atatürk'ün doğum yılı, 1934 Soyadı Kanunu'na, kendisine yeni bir nüfus kâğıdı verilene kadar hep 1880 kabul edilmiştir! Basında ve kitaplarda böyle yer almıştır.
Kafalar o kadar karışmıştır ki, Atatürk'ün ölümünden tam bir yıl sonra, 10 Kasım 1939'da çıkarılan bir hatıra pulunda bile doğum tarihi 1880 olarak gösterilmiştir...
Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi'nin fotoğrafındaki kişi de, Ali Rıza Efendi değildir!
O kişi, 1876'da, anayasanın ilanı üzerine Selanik'te kurulan Asakir-i Milliye taburunda görev alan gönüllü subaylardan, bilinmeyen birisidir.
Elde hiçbir Ali Rıza Efendi resmi bulunmadığından, "resmi tarihçilerimiz" bu adamı gözlerine kestirmişler ve onu Atatürk'ün babası yapıvermişlerdir...
Nitekim bizzat Atatürk'ün kendisi, Falih Rıfkı'ya, "bu bizim peder değil" demiştir!
Falih Rıfkı, Atatürk'ün bunu "alaycı bir dille" söylediğini de anlatıyor. Atatürk, dalkavuklarını adam yerine koymazdı pek... Biz hepsini milli kahraman yaptık.
Hani herşeyi "tarihçilere bırakmaya" pek meraklıyız ya... Ben de Andrew Mango, Cemil Koçak ve Ahmet Kuyaş'a sordum, bu yanıtları aldım.
Kuyaş, konuyla ilgili makalesinin üst başlığında "Atatürk'ü bilmiyoruz, öğrenmiyoruz, ezberliyoruz" demiş...
Aman Ahmet Bey, ayağını denk al, sonra yemediğin küfür kalmaz...
Bana bakma, ben alıştım!
ENGİN ARDIÇ

adisli_avcı
02.03.2009, 12:41
selamin aleyküm bir süre sizlerden ayrıkalmak zorunka kaldim böbrek ten amaliyat oldum şu anda tedavi görmekteyim 10 15 gündür siteden haberim yok allaha emanet olun hoşca kalın

dora
02.03.2009, 13:37
gecmiş olsun av cı kardeşim allah şivalar versin

dora
02.03.2009, 13:42
Savaşta, dövüşenlerden çok kaçanlar ölür. (Selma

dora
02.03.2009, 13:46
Köhne fikirler, paslanmış çivilere benzer, söküp atmak çok güçtür

dora
02.03.2009, 13:49
Çalanı olmayınca en iyi davulun sesi bile çıkmaz

cafer_ank
02.03.2009, 14:19
Avcı amca
büyük geçmiş olsun
ben Mustafa Tayyar
Cafer Sarıkayanın oğluyum
Allah acil şifa versin

yiğidoturan
02.03.2009, 19:04
bekir geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

mithat sarikaya
02.03.2009, 19:53
selamin aleyküm bir süre sizlerden ayrıkalmak zorunka kaldim böbrek ten amaliyat oldum şu anda tedavi görmekteyim 10 15 gündür siteden haberim yok allaha emanet olun hoşca kalın

gecmis olsun emmioglu ALLAH Acil sifaversin

By_CharisMa_15
02.03.2009, 20:25
bir agabirde arkadasi
arkadasinyolu gurbete duser derken yillargecer arkadasin aklina gelir gidip agami bir ziyaret edeyim gunlerce yolgittiktensonra aganin konagina varir nihayet negorsun adam bir suru kopek adama saldirir adam yerden tas alir kopeklere atar ama birine atar oburleri saldirivalevrir adamin aklina hemen guzel bir fikir gelir ve biryuksegecikar agasina bagirir aga gelir kopeklere host der adam selamete erer MEVLANA soyleder ne ugrasiyorsun zalimlerle munafiklarla ALLAHA havale etki selamete eresin tabi HZ MEVLANA BASKA GUZEL ANLATIYOR BUNU

HEMŞERİM BU GÜNE KADAR GÖKMENGİL KÖPEK DEGILMIYDI SEN ACIK YAZMAMISSIN BEN YAZIYORUM... SİZLER BUGUN MU KADAR ZALIMLERI NEDEN ALLAH' A HAVALE ETMEDINIZ... SENİN AMCALARIN AMCA COCUKLARIN ZALIMLERIN YANINDA... SEN YADA SENIN GIBI KISILER NEYIN PESINDESINIZ GUMUSDERE YI KANDIRMAYA MI CALISIYONUZ HATTA KAYINPEDERIN ZALIMLERIN YANINDA SIZIN ALAGEYIK OLDUGUNUZU O KOY BILIYOR.. AMA ALEVİYE BAKARAK KURT MUSLUMAN DIYEBILIRLER SENIN BU SITEDE FAZLA ŞİŞMENE GEREK YOK.... BU SITEYI FAZLA MESGUL ETME SANA CEVAP VEREN YOKK... BENIMDE CEVAP VERMEMIMIN SEBEBI SON ZMANLARDA SITEYE COK GIRMEYE BASLAMAN.. BENDE BU YAZIYI O YUZDEN YAZMAYA MECBUR KALDIM HEMSEHRIM.. ZALIM FALAN ARAMAYIN ZALİMLİGİ KENDINIZDE ARAYIN OKOYU BU KONUMA SIA GETIRDINIZ BU KONUDA BENLE TARTISMAYIN..SANAL ORTAM OLDUGU ICIN COK NET YAZAMIYORUM SIZ O KADAR ASIL BIRI DEGILSINIZ BEN ORDA BELIRTTIM KURTE BAKRAK SIZ MUSLUMANSINIZ FAZLA SITEYE GIRME SİZLER ICIN HAYIRLI OLUR DMEK ISTIYORUM KK

yiğit ADISLI
03.03.2009, 10:32
DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM.TESADÜFEN RASTLADIĞIM FORUM SİTENİZE İSTEYEREK DAHİL OLDUM.BEN SAKARYADA YAŞAMAKTA OLAN BABA TARAFIMDAN ADISLI OLUP KISIRALİN TORUNU ADNAN RUHİ ÜZÜMKAYAYIM.40 YILDIR SAKARYADA YAŞAMAMA RAĞMEN İKİ DEFA ADISA GİTTİM VE ATA TOPRAKLARIMI ZİYARET ETME MUTLULUĞUNU YAŞADIM.BİR KERESİNDE DE BABAM VE ANNEMİ GÖTÜRDÜM.NASİP OLURSA YENİDEN GELECEĞİM.SİZLERLE SOHBET ETMEK KÜLTÜRÜMÜ VE SOYUMUN İNSANLARI İLE TANIŞIP HASBİHAL ETMEK İÇİN HAZIRLADIĞINIZ BU SİTEYE ÜYE OLMAKTAN ŞEREF DUYDUM.SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM

mehmetacik58
03.03.2009, 12:30
DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM.TESADÜFEN RASTLADIĞIM FORUM SİTENİZE İSTEYEREK DAHİL OLDUM.BEN SAKARYADA YAŞAMAKTA OLAN BABA TARAFIMDAN ADISLI OLUP KISIRALİN TORUNU ADNAN RUHİ ÜZÜMKAYAYIM.40 YILDIR SAKARYADA YAŞAMAMA RAĞMEN İKİ DEFA ADISA GİTTİM VE ATA TOPRAKLARIMI ZİYARET ETME MUTLULUĞUNU YAŞADIM.BİR KERESİNDE DE BABAM VE ANNEMİ GÖTÜRDÜM.NASİP OLURSA YENİDEN GELECEĞİM.SİZLERLE SOHBET ETMEK KÜLTÜRÜMÜ VE SOYUMUN İNSANLARI İLE TANIŞIP HASBİHAL ETMEK İÇİN HAZIRLADIĞINIZ BU SİTEYE ÜYE OLMAKTAN ŞEREF DUYDUM.SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM

sEVGİLİ KARDEŞİM SİTEMİZE HOŞGELDİN SİZLERİN ARAYIP BU FORUM SAYFASINI BULMANIZ VE ÜYE OLMANIZ BİZİ ZİYADESİ İLE MEMNUN EDİYOR.BABANA ÇOK SELAMLAR. BABANNEN DURUYORMU EĞER YAŞIYORSA ONADA SELAMLARIMI İLETİNİZ. BABAN BELKİ BENİ TANIMAZ AMAM BABAMI İYİ TANIR ABDULLAH AÇIK BABAMIN ADI

mehmetacik58
03.03.2009, 12:35

SELAMALEYKÜM DAYI OĞLU GEÇMİŞ OLSUN ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN.HERKESE SELAMLAR

adisli_avcı
03.03.2009, 18:03

hoş geldin kardeşim senide aramızda katılmana sevindim bende sakarya hendekte oturuyorum babannan akrabamolur rahmetli dedeni iyi tanırdım köye geldiği zaman bize uğramadan gitmezdi ben çöp hasanın torunuyum mehmetin oğlu bekirim babannen iyi tanır selamlar hoşca kal

mithat sarikaya
03.03.2009, 20:16
[QUOTE=By_CharisMa_15;382045]HEMŞERİM BU GÜNE KADAR GÖKMENGİL KÖPEK DEGILMIYDI SEN ACIK YAZMAMISSIN BEN YAZIYORUM... SİZLER BUGUN MU KADAR ZALIMLERI NEDEN ALLAH' A HAVALE ETMEDINIZ... SENİN AMCALARIN AMCA COCUKLARIN ZALIMLERIN YANINDA... SEN YADA SENIN GIBI KISILER NEYIN PESINDESINIZ GUMUSDERE YI KANDIRMAYA MI CALISIYONUZ HATTA KAYINPEDERIN ZALIMLERIN YANINDA SIZIN ALAGEYIK OLDUGUNUZ
sevgli hemserim sen hic hayatinda MESNEVI SERIF okudunmu ben osozleri kasitli olarakta yazmadim hem HZ MEVLANADA senin yonlendirdigin taraf icin yazdigini dusunmuyorum geyiklerden bahsediyorsun demekki? ben cok sey yazarim burayada terbiyem musade etmedi kim oldugunuda merak etmiyorum zaten kendini cok iyitanimlamisin

mehmetacik58
03.03.2009, 22:51
arkaadaşlar bu forum sayfası yeni kendine gelmeye başladı burası siyaset yapma yeri değil isteyen gitsin siyasetini başka platformlarda yapsın.Lutfen birbirimize karşı kırıcı ve aşağlayıcı kelimeler ve cümleler kurmayalım.Önce kendimize saygı gösterelim.Hepinize teşekkür ederim

mithat sarikaya
03.03.2009, 23:13
arkaadaşlar bu forum sayfası yeni kendine gelmeye başladı burası siyaset yapma yeri değil isteyen gitsin siyasetini başka platformlarda yapsın.Lutfen birbirimize karşı kırıcı ve aşağlayıcı kelimeler ve cümleler kurmayalım.Önce kendimize saygı gösterelim.Hepinize teşekkür ederim
hayirli aksamlar hocam once ben o kisiyi tanimiyorum ve benimle bahaddin hocanin arasinda olan bir sohbet herhangi bir isim kullan madan HZ MEVLANADAN bir beyit yazdim bundaki amac kulun ALLAH A tevekulunun onemidir hayir bu site birilerinin tekelinde ise onemli deyil girmem amacim kesinlikle birilerni asagilamak deyildir

mithat sarikaya
03.03.2009, 23:19
bu stenin onceki durumunuda cok iyibiliyorum benim bu siteye girmem baslibasina iyi niyetli olmam deyilmidir

mithat sarikaya
03.03.2009, 23:20
benim icin davos bitmistir herkese hayili aksamlar

adisli_avcı
04.03.2009, 14:03
selamlar geçmiş olsun dilekte bulunan arkadaşlar sağ olun allaha emanet olun

WåñTêd_øØ7
04.03.2009, 20:16
[quote=By_CharisMa_15;382045]HEMŞERİM BU GÜNE KADAR GÖKMENGİL KÖPEK DEGILMIYDI SEN ACIK YAZMAMISSIN BEN YAZIYORUM... SİZLER BUGUN MU KADAR ZALIMLERI NEDEN ALLAH' A HAVALE ETMEDINIZ... SENİN AMCALARIN AMCA COCUKLARIN ZALIMLERIN YANINDA... SEN YADA SENIN GIBI KISILER NEYIN PESINDESINIZ GUMUSDERE YI KANDIRMAYA MI CALISIYONUZ HATTA KAYINPEDERIN ZALIMLERIN YANINDA SIZIN ALAGEYIK OLDUGUNUZ
sevgli hemserim sen hic hayatinda MESNEVI SERIF okudunmu ben osozleri kasitli olarakta yazmadim hem HZ MEVLANADA senin yonlendirdigin taraf icin yazdigini dusunmuyorum geyiklerden bahsediyorsun demekki? ben cok sey yazarim burayada terbiyem musade etmedi kim oldugunuda merak etmiyorum zaten kendini cok iyitanimlamisin

vay be gümüşderede mesneviyi okuyanlarda varmış birader sana benden +++ rep :D:D:D
çok terbiyelisin bide ondan veriyim rep gücüm çok nede olsa : )

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] i.png

______________________________ ______________________________ ________________
benim icin davos bitmistir herkese hayili aksamlar

espirimi yaptın ben buna sabaha kadar gülerim şimdi :D:D:D:D:D:D:D:D

abdullah naci
04.03.2009, 21:25
Bekir abi geçmiş olsun Allah şifa versin.işlerim yoğundu çoktur Siteye giremedim.bugün nasib oldu.

abdullah naci
05.03.2009, 07:23
ARKADAŞLAR;BİZLER BİRER İNSAN,BİRER MÜSLÜMAN OLARAK HAYATIN HİÇBİR ANINDAN ELİMİZİ ÇEKEMEYİZ.SİYASET KİRLİ İŞ BUNA KARIŞMAYALIM,TİCRET KİRLİ İŞ BUNA YAKLAŞMAYALIM,EĞİTİM ÇIĞIRINDAN ÇIKTI ÇOCUKLARIMIZI OKUTMAYALIM,BU YERLEŞİM YERİ YAŞANMAZ HALE GELDİ BURAYI TERKEDELİM VS DİYEMEYİZ BİZLER HAYATIN HER ALANINDA OLMALIYIZ.HAYATIN BOZULAN BÜTÜN ALANLARINI BİZLER DÜZELTMELİYİZ.EMRİBİL MAĞRUF ,NEHYİ ANİLMÜNKER BUNUN İÇİN DİR.BİRİLERİNİN HATIRI İÇİN,BİRİLERİNDEN KORKARAK YAPILAN KÖTÜLÜKLERE ÇANAK TUTMAKTANSA,ALLAH'IN HATIRI İÇİN,ALLAH'TAN KORKARAK,İYİLİKLERE ÇANAK TUTMALIYIZ.YANİ;KÖTÜLÜĞÜN,ZORB ALIĞIN,ŞERRİN,ŞEYTANIN ÇANAKÇISI DEĞİL,İYİLİĞİN ,ADALETİN DİKKAT ALLAH'IN ÇANAKÇISI OLMALIYIZ.GOCUNMAYIN ALLAH'TAN BAŞKASINA ÇANAKÇI OLMAK,ZİLLETTİR,ŞEREFSİZLİKTİR ,ÇOK AFFEDERSİNİZ.AMA İŞ ALLAH'A DÖNÜNCE,OZAMAN ÇANAKÇILIK İZZET OLUR ŞEREF OLUR.İNSAN İÇİNDE BUNDAN DAHA BÜYÜK LUTUF OLMAZ.

abdussvs
05.03.2009, 14:20
Gümüşdereli Arkadaşlara selamlar. DARK_YAMTAR 58'in nerde olduğunu bilen varmı. Bana yardımcı olursanız sevinirim...

yiğidoturan
05.03.2009, 22:05
ACI
■ Bütün acılara dayanılır, yeterki ekmeğin olsun. CERVANTES
■ İşi çok olanların gözyaşları için vakitleri yoktur. LORD BYRON
■ Acı çekmek, ölmekten daha çok cesaret ister. NAPOLEON
■ Tatlı şeyler, sonu iyi biten acılardır. AESKHYLOS
■ Hiçbir şey, acıdan daha hızlı gelemez. BAİLEY
■ Dünkü acılar, bugünkü sevinçlerin kaynağını oluşturur. POLLOK
■ Acı, acıyı bastırır. TÜRK ATASÖZÜ

yiğidoturan
05.03.2009, 22:06
AÇLIK
■ Açlık, kılıçtan bile keskindir. BEAUMONT İLE FLETCHER
■ Açlık, dünyanın en güzel salçasıdır. CERVANTES
■ Aç tavuk düşünde darı ambarı görür. TÜRK ATASÖZÜ

yiğidoturan
05.03.2009, 22:06
AKRABALAR
■ Akrabalarının sevmediği insanı kimse sevmez. PLAUTUS
■ En kötü nefret, akrabaların nefretidir. TACITUS
■ Akrabalar, ne yaşamasını nede ölecek zamanı bilen insanlardır. OSCAR WILDE

yiğidoturan
05.03.2009, 22:07
ALÇAKGÖNÜLLÜLÜK
■ Övülmek isterseniz,alçak gönüllülüğü yem olarak kullanabilirsiniz. CHESTERFİELD
■ Gerçekten alçak gönüllü olan bir insan, kendisinden hiç söz etmeyen insandır. LA BRUYERE
■ İnsan gururu yüzünden de alçak gönüllü olabilir. MANTAİGNE
■ İnsan yüzü kızaran hayvandır. MARK TWAİN
■ Bir adamın gerçekten büyük olup olmadığını, onun alçak gönüllülüğünden anlayabilirsiniz.
■ Senden iyilere yerini vermesini bil. KEBLE

yiğidoturan
05.03.2009, 22:08
APTALLIK
■ Her aptal onu beğenen başka bir aptal bulur. BOİLEAU
■ Gençler, yaşlıların aptal olduklarını sanırlar, ama yaşlılar gençlerin aptal olduklarını bilirler.
■ Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır. MOLİERE
■ Büyük tehlike, yarı aptallarla yarı akıllıların arasında yatar. GEOTHE
■ Eğer hiç aptal görmek istemiyorsanız, gözlüklerinizi kırın. RABELAİS
■ İnsanlar aptal olarak yaşayabilirler; ama aptal olarak ölemezler. YOUNG
■ Aptal ata binmiş, bey oldum sanmış. TÜRK ATASÖZÜ
■ Kendini akıllı sanan herkes aptaldır. VOLTAİRE
■ Yaşamanın tadını çıkarmaktan korkana aptal derim. ALBERT CAMUS

yiğidoturan
05.03.2009, 22:08
AŞK
■ İlk ve son aşkımız kendimize karşı olandır. BOVEE
■ Aşk, masraflarla çevrilmiş bir duygu okyanusudur. LORD DEWAR
■ Gençlerin istekleri: Aşk, Para, sağlık. Yaşlıların istekleri: Sağlık, para, aşk. Erkekler aşka aşık olarak başlarlar,kadınlara aşık olarak bitirirler; kadınlarda erkeklere aşık olarak başlar, aşka aşık olarak bitirirler. REMY DE GOURMONT
■ Aşk Fransa'da bir komedi, İngiltere'de bir trajedi,İ talya'da bir opera, Almanya'da bir melodramdır. MARGUERİTE BLESSİNGTON
■ Aşk, deniz meltemleri gibidir; sesini duyarız, nereden nereye gittiğini kestiremeyiz. BORNE
■ Aşkın gözü kördür. PROPERTİUS
■ Aşk, yüreklerden gökyüzüne kadar uzanan ateşten bir merdivendir. E.GEİBEL
■ Aşk, yepyeni kalabilen eski bir masaldır. H.HEİNE
■ Aşkın gelişi, aklın gidişidir. ANTOİNE BRET
■ Beni az, ama uzun sev. MARLOWE
■ Aşk, geceyi bile gün ışığına boğabilir. A. SALLE
■ Sevmeyi bilmeyen, ölmeyi de bilmez. ANONİM
■ Aşk, sürekli bir mutluluktur. GEORGE SAND
■ En tatlı gelen sevinç ve en kötü gelen acı aşktır. BAİLEY

yiğidoturan
05.03.2009, 22:10
BABALAR
■ Baba parasıyla adam olunmaz. TÜRK ATASÖZÜ
■ Baba malı tez tükenir. TÜRK ATASÖZÜ
■ Babalar, doğanın yarattığı bankerlerdir. FRANSIZ ATASÖZÜ

yiğidoturan
05.03.2009, 22:10
BAĞIŞLAMAK
■ Bir düşmanı bağışlamak, Bir dostu bağışlamaktan daha kolaydır. MME.DOROTHEE DELUZY
■ Başkalarını hep bağışla; kendini hiç bağışlama. SYRUS
■ Sevdiklerimiz, bizi aldattıkları zaman onları bağışlarız. Aslında en az bağışlanması gereken kişiler onlardır.

yiğidoturan
05.03.2009, 22:12
BOŞ İNANÇLAR
■ Boş inançlar, cılız akıllıların dinleridir. BURKE
■ Boş inançlarda, Tanrıya karşı duygusuz bir korku vardır. CİCERO

yiğidoturan
05.03.2009, 22:13
Başkalarını bilen kimse bilgili, Kendini bilen kimse akıllıdır. LAO-TSZE
■ Ne olacağımızı değil, ne olduğumuzu biliriz. SHAKESPEARE
■ Bazı insanlar koca evreni bilirler de kendilerini bilmezler. LA FONTAİNE
■ Çok bilenin,derdi de çok olur. LESSİNG

yiğidoturan
05.03.2009, 22:14
BİLGİ
■ Gençken bilgi ağacını dikmesek, yaşlandığımız zaman gölgesine sığınacak bir yerimiz olmayacaktır. S.R.CHAMFORT
■ Bilgi, sevgiyle zekanın anasıdır. A.W.HARE
■ Bütün bildiğim, bir şey bilmediğimdir. SOKRATES
■ Bazı şeyleri yarım bileceğine, bir şey bilme daha iyi. NİETZSCHE
■ İnsanın, cahil olduğunu bilmesi bilgiye atılmış ilk adımdır. DİSRAELİ
■ Dünyada en zor şey, insanın kendini bilmesidir. THALES
■ Bildiklerini saatin gibi kullan; kendine sakla. Herkesin ortasında sık sık çıkarıp caka satma.

yiğidoturan
05.03.2009, 22:14
BENCİLLİK
■ Sevgililerin birbirilerinden hiç bıkmamalarının sebebi, hep kendilerinden söz etmeleridir.
■ Herkesin sizden iyi bir şekilde söz etmesini mi istiyorsunuz? Öyleyse kendinizi övmeyin.PASCAL

yiğidoturan
05.03.2009, 22:16
BAŞARI
■ Hiçbir başarı kazanamayanlar için en tatlı şey, başarıdır. EMİLY DİCKİNSON
■ Dünyada başarı kazanmanın iki yolu vardır: Kendi aklından faydalanmak, başkalarının akılsızlığından faydalanmak. BRUYERE
■ Dünyada başarı kazanabilmek için aptal görünmeli, akıllı olmalıdır. MONTESQUİEU

yiğidoturan
07.03.2009, 08:55
ya yine ne oldu arkadaşlar ne güzel bir sohbet havası yakalanmıştı lütfen bu güzel havanın bozulmasına izin vermeyin

BAHATTİNÖZDEMİR
07.03.2009, 20:45

Ben sakaryada öğretmenlik yaptım babanızla ve rahmetli mehmet abiyle tanıştım.Mehmet abiyi ve eşini rahmetle anıyorum.Çok kıymetli insanlardı.Bize çok yakınlık gösterdiler.Her yerde anıyorum.Sizler buralarda bulunmasanızda bizler sizlerin varlığından haberdarız.Birkeç gün önce açtığımız konuda sizlerden bahsettik.Ne iş yaptığınızıda daha açık olarak yazarsanız memnun oluruz.

abdullah naci
08.03.2009, 08:38
ARKADAŞLAR ;ALEMLERİN ,YÜZÜ SUYU HÖRMETİNE YARATILDIĞI,SEVGİ,BARIŞ,ADALET PEYGAMBERİ;HZ MUHAMMED MUSTAFA SAV İN DOĞUMGÜNÜ OLAN,MEVLİT KANDİLİNİZİ TEBRİK EDİYOR,BU KANDİLİN SİZE,AİLENİZE,MİLLETİNİZE,İSLA M ALEMİNE VE TÜM İNSANLIĞA HAYIRLARA VESİLE OLMASINI YÜCE ALLAH'TAN NİYAZ EDİYORUM.

abdussvs
08.03.2009, 13:38
Bütün Gümüşdereli hemşerilerimizin Mevlit Kandili Mübarek olsun...

WåñTêd_øØ7
08.03.2009, 15:09

amin cümlemizin !!

yiğidoturan
08.03.2009, 18:14

yiğidoturan
08.03.2009, 18:39
güneşin dogdugu gibi sabahı geldigi gibi sevdigin insanı oldugu gibi kabul et...

yiğidoturan
08.03.2009, 18:40
beklenen gun gelecekse çekilen çile kutsaldır..

yiğidoturan
08.03.2009, 18:41
dunya malı elde iken butun Dusmanlar dost olur dunya malı elden gidince dost bile dusman olur

yiğidoturan
08.03.2009, 23:27
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez])

abdullah naci
10.03.2009, 07:30
Arkadaşlar herkez niye suskun niye sessiz,yazılar durdu,heyecan söndü, işlermi yoğun,yoksa fırtınadan önceki sessizlik mi?

yiğidoturan
11.03.2009, 18:13
♥ Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz. Aunius Aurelius Simachus

yiğidoturan
11.03.2009, 18:14
♥ Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar. Wendell Phillips

yiğidoturan
11.03.2009, 18:15
Aklın güzelliği dil ile, dilin güzelliği söz ile, kişinin güzelliği yüz ile, yüzün güzelliği göz ile belli olur.
Yusuf Has Hacip

yiğidoturan
11.03.2009, 18:17
Başkalarının kusurlarını tartarken, parmağıyla terazinin kefesine bastırmayan insan pek enderdir.
Baron Langenfauld

yiğidoturan
11.03.2009, 18:17
Başkası düştü mü "çürük tahtaya basmasaydı" deriz.Kendimiz düşünce,bastığımız tahtanın çürük olmasından şikayet ederiz.
Cenab Şahabettin

yiğidoturan
11.03.2009, 18:18
Başkasından üstün olmamız önemli değildir. Asıl önemli olan şey, dünkü halimizden üstün olmamızdır.
Hint Atasözü

yiğidoturan
11.03.2009, 18:19
Bilgi büyük adamı alçak gönüllü yapar, normal adamı şaşırtır, küçük adamı ise kibirlendirir.
Brigitte

BAHATTİNÖZDEMİR
11.03.2009, 20:18
YİĞİDO TURAN kardeşimiz filozof gibi biri bilmediği şey yok maşallah kendisinin kim olduğunu bilmiyorum ama katkıları çok güzel.

abdullah naci
12.03.2009, 18:40
Hayvanlar daki kuyrukları anlıyorum,hayvanların ayıp yerlerini kapatıyorlar ;ama insanlara kuyruk olanları anlıyamıyorum ,onlar niçin kuyruk oluyorlar.Anlaya bilen anlatsın.

BAHATTİNÖZDEMİR
12.03.2009, 19:14
Yarın çok daha iyi olacak.

barikat58
12.03.2009, 19:19
buraya yazanların hepsi gümüşderelimi :)

abdullah naci
12.03.2009, 21:10
Zulmile abad olanın ahiri berbat olur.Allah zalimi ihmal etmez mühlet verir.

abdullah naci
12.03.2009, 21:12
Zalimler insanların acılarını istismar eder,onları acılıyken çok kolay yönlendirirler.

abdullah naci
12.03.2009, 21:14
Cahil insanları saplantılarından kurtarıp doğruları göstermek çok zordur.

abdullah naci
12.03.2009, 21:16
MİLLİYYETİN İSLAMİDİ SARILIP SIMSIKI DURSAYDINA MİLLİYYETİNE.

mehmetacik58
13.03.2009, 22:30
Sultan Murad Han o gün bir hoştur. Telaşeli görünür. Sanki bir şeyler
söylemek ister, sonra vazgeçer. Neşeli deseniz değil, üzüntülü deseniz hiç
değil. Veziriazam Siyavuş Paşa sorar:
-Hayrola efendim, canınızı sıkan bir şey mi var?
-Akşam garip bir rüya gördüm.
-Hayırdır inşallah?..
-Hayır mı şer mi öğreneceğiz.
-Nasıl yani?
-Hazırlan, dışarı çıkıyoruz.
Ve iki molla kılığında çıkarlar yola. Görünen o ki padişah hala gördüğü
rüyanın tesirindedir ve gideceği yeri iyi bilir. Seri, kararlı adımlarla
Beyazıt''a çıkar, döner Vefa''ya, Zeyrek''ten aşağılara sallanır. Unkapanı
civarında soluklanır. Etrafına daha bir dikkatle bakınır. İşte tam o
sırada yerde yatan bir ceset gözlerine batar. Sorarlar:
-Kimdir bu?
Ahali
-Aman hocam hiç bulaşma, derler. Ayyaşın meyhusun biri işte!..
-Nerden biliyorsunuz?
-Müsaade et de bilelim yani. Kırk yıllık komşumuz.
Bir başkası tafsilata girer:
-Biliyor musunuz, der. Aslında iyi sanatkardır. Azaplar Çarşısı''nda
çalışır. Nalının hasını yapar... Ancak kazandıklarını içkiye, fuhuşa harcar.
Hem şişe şişe şarap taşır evine, hem de nerde namlı mimli kadın varsa takar
peşine..
Hele yaşlının biri çok öfkelidir:
-İsterseniz komşulara sorun, der. Sorun bakalım onu bir cemaatte gören olmuş
mu?..
Hasılı, mahalleli döner ardını gider. Bizim tedbil-i kıyafet mollalar
kalırlar mı ortada!.. Tam vezir de toparlanıyordur ki padişah yolunu keser:
-Nereye?
-Bilmem, bu adamdan uzak durmayı yeğlersiniz sanırım.
-Millet bu, çeker gider. Kimseye bir şey diyemem... Ama biz gidemeyiz, şöyle
veya böyle tebaamızdır. Defini tamamlamak gerek.
-İyi ya, saraydan birkaç hoca yollar kurtuluruz vebalden.
-Olmaz, rüyadaki hikmeti çözemedik daha.
-Peki ne yapmamı emir buyurursunuz?
-Mollalığa devam... Naaşı kaldırmalıyız en azından.
-Aman efendim, nasıl kaldırırız?
-Basbayağı kaldırırız işte.
-Yapmayın etmeyin sultanım, bunun yıkanması paklanması var. Tekfini,
telkini...
-Merak etme ben beceririm. Ama önce bir gasılhane bulmalıyız.
-Şurada bir mahalle mescidi var ama..
-Olmaz, vefat eden sen olsaydın nereden kalkmak isterdin?
-Ne bileyim, Ayasofya''dan, Süleymaniye''den, en azından Fatih
Camii''nden...
-Ayasofya ile Süleymaniye''de devlet erkanı çoktur. Tanınmak istemem. Ama
Fatih Camii''ni iyi dedin. Hadi yüklenelim...
Ve gelirler camiye. Vezir sağa sola koşturur, kefen tabut bulur.
Padişah bakır kazanları vurur ocağa... Usulü erkanınca bir güzel yıkarlar
ki, naaş ayan beyan güzelleşir sanki. Bir nurdur aydınlanır alnında. Yüzü
sakilere benzemez. Hem manalı bir tebessüm okunur dudaklarında. Padişahın
kanı ısınmıştır bu adama, vezirin de keza... Meçhul nalıncıyı kefenler,
tabutlar, musalla taşına yatırırlar. Ama namaz vaktine hayli vardır daha...
Bir ara vezir sıkıntılı sıkıntılı yaklaşır.
-Sultanım, der. Yanlış yapıyoruz galiba...
-Nasıl yani?..
-Heyecana kapıldık, sorup soruşturmadan buraya getirdik cenazeyi. Kim bilir
belki hanımı vardır, belki yetimleri?..
-Doğru, öyle ya, neyse... Sen başını bekle, ben mahalleyi dolanıp geleyim.
Vezir cüzüne, tesbihine döner, padişah garip maceranın başladığı noktaya
koşar. Nitekim sorar soruşturur. Nalıncının evini bulur. Kapıyı yaşlı bir
kadın açar. Hadiseyi metanetle dinler. Sanki bu vefatı bekler gibidir.
-Hakkını helal et evladım, der. Belli ki çok yorulmuşsun.
Sonra eşiğe çöker, ellerini yumruk yapar, şakaklarına dayar... Ağlar mı?
Hayır. Ama gözleri kısılır, hatıralara dalar belki. Neden sonra silkinip
çıkar hayal dünyasından...
-Biliyor musun oğlum? Bizim efendi bir alemdi, vesselam... Akşamlara kadar
nalın yapar... Ama birinin elinde şarap şişesi görmesin; elindekini
avucundakini verir satın alırdı. Sonra getirip dökerdi helaya!..
-Niye?
-Ümmet-i Muhammed içmesin diye...
-Hayret...
-Sonra, malum kadınların ücretlerini öder eve getirirdi.
-Ben sizin zamanınızı satın aldım mı? Aldım, derdi. Öyleyse şimdi dinlemeniz
gerek... O
çeker gider, ben menkıbeler anlatırdım onlara... Mızraklı ilmihal. Huccet-i
İslam okurdum...
-Bak sen! Millet ne sanıyor halbuki...
-Milletin ne sandığı umrunda değildi. Hoş, o hep uzak mescidlere giderdi.
Öyle bir imamın arkasında durmalı ki, derdi. Tekbir alırken Kabe''yi
görmeli...
-Öyle imam kaç tane kaldı şimdi?
-İşte bu yüzden Nişancı''ya, Sofular''a uzanırdı ya... Hatta bir gün:
-Bakasın efendi, dedim. Sen böyle böyle yapıyorsun ama komşular kötü
belleyecek, inan cenazen kalacak ortada...
-Doğru, öyle ya?..
-Kimseye zahmetim olmasın, deyip mezarını kendi kazdı bahçeye. Ama ben
üsteledim, iş mezarla bitiyor mu, dedim. Seni kim yıkasın, kim kaldırsın?
-Peki o ne dedi?
-Önce uzun uzun güldü, sonra:Allah büyüktür hatun, dedi. Hem padişahın işi
ne*

mehmetacik58
13.03.2009, 22:34
Resûlü Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm buyurdular ki:

"Her kim (piyasada) zam ve pahalılık meydana getirmek için fiyatlarla oynarsa, kıyamet gününde, ateşin en korkunç derecesiyle ona azap etmek Allah'a bir hak olur."

(Ruzeyn)

mehmetacik58
13.03.2009, 22:38
Sadece Allah'a ayıracak zamanınız varsa okuyun.

Siz okuyunca ne hissedeceksiniz?
Okuyun ve düşünün bakalım.

'Biz Allah'ı (cc) Cuma günleri mescide sığdırmaya çalışıyoruz.
Belki cuma gecesine, çok nadiren kalkılabilirse, yatağın sıcaklığından feragat edilebilirse de Sabah namazlarına....

Ama hastalıklarımız, zayıflıklarımızda, doğal afetlerde, kısaca zorda ve çaresiz kaldığımızda hemen etrafımızda olsun istiyoruz....
ve, hiç şüphesiz, en çok da ölümün hatırlandığı cenazelerde.

Maalesef, biz Allah'tan (cc) bunları beklerken, Allah (cc) için işte, oyunda, hayatımızın neredeyse tamamında yerimiz ve zamanımız yok

mehmetacik58
13.03.2009, 22:38
Çünkü...
Diğer zamanlar işlerimizi kendimiz halledebiliriz düşüncesi hayatımıza girmiş.
Ya da açıkça söylersek o zamanlar Allah'a (cc) ihtiyacımız yok.
Allah'ın (cc) emir ve yasaklarına itaattir. Karşılıksız alabileceğimiz en iyi hediye namazımızdır,
Hem masrafsız ve ödüller de muhteşemdir.

Allah beni affetsin, ....
O'nun hayatımda ilk sırada olmaması gerektiğini kabul ettiğim yer ve zamanların varlığından dolayı.

Her zaman O'nun bizim için yaptıklarını daima hatırlayacak zamanlarımız olmalı

mehmetacik58
13.03.2009, 22:39
Evet, ALLAH'ı (cc) çok seviyorum.
O benim var olma ve kurtulma kaynağım.
Beni her gün ayakta tutuyor.
O'ndan başka sığınılacak kapı olmadığını bilmek..

Onsuz hiçbirşeyim….
Diyebiliyor musunuz?
Bunun için işte size çok basit bir test.
Eğer Allah' ı seviyorsanız ve O'nun sizin için gerçekleştirdiği muhteşem şeylerden utanmıyorsanız....

mehmetacik58
13.03.2009, 22:39
Bunun için zamanınız var mı?
Kolay zora karşı..
-Gerçekleri söylemek neden bu kadar zor.
Aynı zamanda yalanları söylemek de bu kadar kolay?

-Neden namazda uykuluyuz da bitince aniden uyanıveririz?

-Böyle mesajları paylaşmak varken silmek neden kolayımıza gelir?

Ne gariptir, ALLAH'a (cc) inandığını söyleyip de şeytanın peşinden gitmek .

Ne gariptir, fıkraları çılgınca paylaşırız, mesajlar
havalarda uçuşur da iş İslamiyetle ilgili bir mesajın iletilmesine geldiğinde iki defa düşünürüz.

Bu mesajı eğer birilerine gönderirseniz, adres listenizdeki herkese gönderebilecek misiniz? Yoksa ne tepki vereceğini bilmediğinizden ya da emin olmadığınızdan göndermeyecek misiniz?

Allah'ın bizim için ne düşündüğünden çok insanların bizim için ne düşündüğüne önem
vermemiz sizin adalet terazinizle ne kadar adil görünüyor?
Herşeyden önemlisi ne kadar daha yaşayacağınızı sanıyorsunuz!

yiğidoturan
14.03.2009, 22:15
buraya yazanların hepsi gümüşderelimi :)

evet barikat kardeş hepsi gümüşdereli (adıslı)

yiğidoturan
14.03.2009, 22:19
♥ Arkadan konuşmak yalnız ahlaksızlık değil, korkaklıktır da.

yiğidoturan
14.03.2009, 22:20
♥ Ne kazandık bu kadar bakmak ile Leyleğin ömrü geçer laklak ile.

yiğidoturan
14.03.2009, 22:22
♥ Ağaç ne kadar meyve verirse ,dalı o kadar yere eğilir.

yiğidoturan
14.03.2009, 22:23
♥ Arefe günü yalan söyleyenin, bayram günü yüzü kara çıkar.

yiğidoturan
14.03.2009, 22:24
♥ Comertligin uc belirtisi vardir: sozunun eri olmak, gereksiz yere ovunmemek ve sorgusuz sualsiz bagislamaktir. IMMANUEL KANT

yiğidoturan
14.03.2009, 22:25
♥ Gucluk kolaylikla beraberdir, kendine gel, umidi birakma! Akilli insan bilir ki, olumun arkasinda bile daha guclu bir hayat beklemektedir. MEVLANA

yiğidoturan
14.03.2009, 22:26
♥ Benden egerimi isteyiniz vereyim, atimi isteyiniz vereyim. Fakat vatanimdan hic kimse bir karis toprak istemesin veremem. METE HAN

yiğidoturan
14.03.2009, 22:26
♥ Hic olmeyecekmis gibi bu dunya icin, yarin olecekmis gibi de ahiret icin calis. Hz. MUHAMMED

yiğidoturan
14.03.2009, 22:27
♥ Turk, asillerin asilidir. Yapma olmayan, gosterisi bulunmayan bu pek yuksek adalet ona, tabiatin hediyesidir. PIERRE LOTI

kınasoglu
15.03.2009, 18:50
bu neki yorulduk bi konu olsun bir öncülük olsun ne vatanı ne toprak ben anlımıyorum kim vatanı satmış kim bir karış toprak vermiş kına geldi ya

kınasoglu
15.03.2009, 18:59
arkadaşlar bi konu acın birlik beraberlik sivas ve beldemiz için yararlı olan konu olsun tüm gümüşdereli arkadaşlarımızı toparlamak beraber bi konu ve köyümüz için yaralı bi iş yapmak yaralı insan olmak herke elinden ne gelirse o işe sayiplenip bi işler yapalım ya tamam herkes vatanı ve mileti için müçadele vermiştir bu bıkınık getirmeye gerek yok ya siteye giriyorum hep kotup kelime ya kendiniz üretin kutup kelime olmasın üretici olmak gerek zaten türk mileti hep bu yüzden kayıbı olmuştur osmalı yapmış bizgururduyoruz ama uygulama yok içratata yok saygılar üretken üretici calışkan olmak gerek bunlarla gurulu olmalıyız kolay gelsin
herkese selamlar

dora
16.03.2009, 14:20
Sultan en güvendiği adamını Arabistan a hünkar göndermiş.
Hünkar, Arabistan da gezerken bakmış, Araplar entari giyiyorlar ama alta donları yok. Bir rüzgar esti mi, manzara felaket! Haber salmış, altına don giymeyenler kadı huzuruna çıkartılıp, hapsedilecek. Aradan günler geçmiş Arabın bir tanesi don giymemiş ve ilk rüzgarda olay fark edilmiş. Kadı huzuruna çıkartmışlar. Kadı sormuş:

- Adın?
- Aptülmecit
- Baba adın?
- Aptülleziz
- Evli misin?
- 5 tane karım var!
- Kaç çocuğun var?
- İlkinden 15, ikincisinden 17, üçüncüsünden 16, dördüncüsünden13, beşincisinden 18 tane.

Kadı kararını vermiş ve söylemiş: - Aptülleziz oğlu,Abdülmecit’in,don giymeye vakti olmadığından beraatine karar verilmiştir

abdullah naci
17.03.2009, 21:06
dora kardeş ;başka bir konu ile ilgili yazacaktım senin yazı ilgimi çekti bende bir fıkra anlatayım.bir koyun birde keçi dolaşmaya çıkmışlar.epey gezindikten sonra küçük bir dere nin kenarına gelmişler keçi koyun kardeş önce sengeç demiş .koyunda keçiye önce sengeç demiş keçi inatçıya ısrar etmiş koyunda keçinin inadı karşısında atlayıp dereyi geçmiş. keçi kikirdemiş koyun neoldu keçi kardeş demiş arkan göründü demiş koyun dereyi atlarken kuyruğu kalkmış arkası gözükmüş koyun demiş keçi kardeş senin arkan her zaman gözüküyo demiş arapların da rüzgar esince manzara perişan oluyomuş bizimki her zaman perişan bi de avradın biri fazla olmuş onu da senin abartmana veriyorum allaha emanet ol

abdullah naci
17.03.2009, 21:14
toprak etten kemikten deniz kandan al gibi
hava barut ve duman ölüm şerbet bal gibi
bu tanklardan toplardan titrer toroslar alpler
titremeyen tek şey var imanla dolu kalpler
bir nefer düşüyorken doğruluyor diyeri
UĞRUNDA DÖKÜLEN KAN TOPRAKLARIN DEĞERİ

ÇANAKKALE ÜÇYÜZBİN ŞEHİDİN ÖZ MALIDIR
ANALAR DESTAN YAZAN EVLAT DOĞURMALIDIR

çanakkale şehitlerinin ruları şad olsun.

BAHATTİNÖZDEMİR
18.03.2009, 00:30
Yıldız ararken gökte nice turfa müneccim
Gaflet ile görmez kuyuyu reh güzarında.

dora
18.03.2009, 09:45
Cevap: OF'lu İmam Fıkrası

--------------------------------------------------------------------------------

Of'lunun biri iç anadolu bölgesinden bir köye gezmeye gitmiş. Köylüler buna nereli olduğunu sormuş. Bizim Oflu da ''Ofluyum'' demiş. Köylüler bunu duyunca Ofluya;
- Sizin oradan çok imam çıkar, bizim köyde imam yok, gel bizim köyde imamlık yap, derler.
Bizim oflu itiraz eder;
- Ben imam değilim, imamlıktan anlamam, der.
Ama köylüler ısrar eder. Köyün muhtarı gelir ve Ofluya;
- Köyümde 81 hane var, her hane sana bir kuzu verir, der.
Hemem oradan köylünün biri atılır;
- Ya bende kuzu yok, bende bir dana vereyim, der.
Bizim Oflu bu lafları duyunca hemen kabul eder. Oflu işine başladıktan bir iki hafta sonra köylünün dikkatini çeker. Yeni imam dua bilmez, namazı bir tuhaf kıldırırmış. Hemen birkaç köylü müftünün yanına giderek müftüye şikayet ederler. Müftüde Cuma günü köye gelir. Cuma namazında oflu imamın arkasında safa geçer. İmam namazı kıldırırken iki kelime mırıldanıp secdeye yatarmış. Müftü arkadan öksürerek ikaz etmiş. Bizim Oflu kafasını hafifçe çevirip bakmış ve müftüyü görmüş. Tekrar dua okumaya başlamış. Duanın sonunda;
- 80 kuzu 1 dana, yarısı sana, yarısı bana, demiş ve secdeye yatmış.
Namazdan sonra köylüler müftünün yanına gelmişler ve;
- Sayın müftüm gördünüz mü nasıl namaz kıldırıyor, demişler.
Müftüde hemen cevap vermiş.
- Arkadaşlar, önce biraz bocaladı ama sonradan toparladı, demiş

adisli_avcı
18.03.2009, 12:48
çanakkaledeki şehitlerimizi rahmatle analım ruhları şad olsun onlar büyük gururumuz

ayhan_5858
19.03.2009, 12:43
selam arkadaslar boylle bır sıte actınıza sevındım ıyı olmus adıslılara selamlarr

ayhan_5858
19.03.2009, 17:52
bekır abı sen hangı bekırsın tanıyamadım ben kürt osmanın ogluyum

ayhan_5858
19.03.2009, 18:00
alpparslan nasılsın canım ben sınan abın

adisli_avcı
19.03.2009, 21:03
bekır abı sen hangı bekırsın tanıyamadım ben kürt osmanın ogluyumbende osman amcanın kaynının oğlu bekir.im

yiğidoturan
20.03.2009, 22:34
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

serkan gulltepe
22.03.2009, 13:08
tum gumusderelılerı hayırlı gunler......

mithat sarikaya
22.03.2009, 18:51
HEMŞERİM BU GÜNE KADAR GÖKMENGİL KÖPEK DEGILMIYDI SEN ACIK YAZMAMISSIN BEN YAZIYORUM... SİZLER BUGUN MU KADAR ZALIMLERI NEDEN ALLAH' A HAVALE ETMEDINIZ... SENİN AMCALARIN AMCA COCUKLARIN ZALIMLERIN YANINDA... SEN YADA SENIN GIBI KISILER NEYIN PESINDESINIZ GUMUSDERE YI KANDIRMAYA MI CALISIYONUZ HATTA KAYINPEDERIN ZALIMLERIN YANINDA SIZIN ALAGEYIK OLDUGUNUZU O KOY BILIYOR.. AMA ALEVİYE BAKARAK KURT MUSLUMAN DIYEBILIRLER SENIN BU SITEDE FAZLA ŞİŞMENE GEREK YOK.... BU SITEYI FAZLA MESGUL ETME SANA CEVAP VEREN YOKK... BENIMDE CEVAP VERMEMIMIN SEBEBI SON ZMANLARDA SITEYE COK GIRMEYE BASLAMAN.. BENDE BU YAZIYI O YUZDEN YAZMAYA MECBUR KALDIM HEMSEHRIM.. ZALIM FALAN ARAMAYIN ZALİMLİGİ KENDINIZDE ARAYIN OKOYU BU KONUMA SIA GETIRDINIZ BU KONUDA BENLE TARTISMAYIN..SANAL ORTAM OLDUGU ICIN COK NET YAZAMIYORUM SIZ O KADAR ASIL BIRI DEGILSINIZ BEN ORDA BELIRTTIM KURTE BAKRAK SIZ MUSLUMANSINIZ FAZLA SITEYE GIRME SİZLER ICIN HAYIRLI OLUR DMEK ISTIYORUM KK

SELAMUN ALEYKUM BEN MITHATIN OGLUYUM BEN FAZLA KONUSMAYACAGIM
BIZIMSULALEMIZIN TZERBIYESI SIZECEVAP VEREMEZ OZAMAN TERBIYESIZ OLURUZ AYNISIZGIBI BUSITEDE FAZLA URME ADAMGI KONUSUYARUZ SITEYI COKRTIRIM URECEK YER BUAMAZSIN BIDAHADA KEMIK ATMAYINCA URME TAMAM

mehmet ozdemir
22.03.2009, 20:42
herkese iyi akşamlar. epeydir giremiyorum.bakıyorum da sitenin rengi baya değişmiş.yine eski günlerine dönüyor galiba

ADISLI
24.03.2009, 11:48
HERKESE SELAMLAR! FORUMUNUZ HAYIRLI OLSUN.

SAYFAYI YENİ GÖRME ŞANSIM OLDU.EMEGİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.

HAKİKATEN SAYFADA ÇOK İYİ ŞEYLER DE YAPILMIŞ BU ANLAMDA BURDAN İSTİFADE EDİLEBİLİR.BAŞTA SAYIN MEHMET AÇIK HOCAM`A VE DİGER EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM.

PAYLAŞIMLARINIZI BEKLİYORUM.

BAHATTİNÖZDEMİR
26.03.2009, 20:44
Memleketimizin yetiştirdiği kıymetli insan Muhsin YAZICIOĞLU'nu taşıyan helikopterin dün(25 mart 2009) K.Maraş'ta düştüğünü öğrendik.Kendisinden ve yanındakilerden şu ana kadar sağlıklı bir haber alınamadı.yetleri tespit edilemedi.
Çok üzüntülüyüz.Bir an önce sağlık haberini bekliyoruz.Kendisine dua etmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.Okuyanların da dualarda bulunmasını istirham ediyorum.

kınasoglu
26.03.2009, 21:17
sayın muhsin yazcı oğluna ve tüm hemşelileimize biran önce yetişilip bi haber allınmasınna bizle sabırsızlıkla bekleriz tüm gümüşdereli olarak doğalarımızla yanındayız sayın genelbaşkanımız tüm hemşerilerimiz doğa ev iyilik dilekleriniz bpp genelbaşkanı yazıcı oğlu için olsun üzgünüz sayın başkanım

mehmetacik58
27.03.2009, 09:37
TARİH 25/032009 YER KAHRAMANMARAŞ GÖKSUN İLÇESİ KIRSALI; DEĞERLİ İNSAN BBP BAŞKANI VE YANINDAKİLERİ TAŞIYAN HELİKOPTER SAAT 15.55 SIRALARINDA BİLİNMEYEN BİR SEBEBLE(bÜYÜK İHTİMAL HAVA MUHALEFETİ) DÜŞÜYOR. ARADAN İKİ GÜN GEÇMESİNE RAĞMEN HENÜZ ENKAZA ULAŞILAMADI. BİRAN ÖNCE ENKAZA ULAŞILIP SAYIN MUHSİN YAZICIOĞLU'NA ULAŞILMASINI İSTİYORUZ DUALARIMIZ SİZİNLE SAYIN BAŞKANIMIZ ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

BUGÜN AKŞAM SAATLERİNDE SAYIN MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN ÖLDÜĞÜ HABERİNİ ALDIK, ALLAH KENDİSİNE VE BERABERİNDE ÖLENLERE RAHMET EYLESİN,AİLESİNE,BBP YE VE TÜM TÜRK HALKINA BAŞŞAĞLIĞI DİLKİYORUM.

resulbudak66
28.03.2009, 12:25
bütün dualarımız senin le sivasın yiğit evladı ümitlerimiz hala bitmedi

Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır

Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum

Gözlerim parke parke taş duvarlarda

Açılıyor hayal pencerelerim

Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum

Kekik kokulu koyaklardan aşarak

Güvercinler ülkesinde dolaşıyor

Bir çeşme başı arıyorum

Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp

Mis gibi nane kokuları arasında

Ruhumu dinlemek istiyorum

Zikre dalmış her şey

Güne gülümserken papatyalar

Dualar gibi yükselir ümitlerim

Güneşle kol kola kırlarda koşarak

Siz peygamber çiçekleri toplarken

Ben çeşme başında uzanmak istiyorum

Huzur dolu içimde

Ben sonsuzluğu düşünüyorum

Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum

Durun kapanmayın pencerelerim

Güneşimi kapatmayın

Beton çok soğuk, üşüyorum...

Muhsin YAZICIOĞLU

TÜRKİYE ONUN İÇİN DUA EDİYOR

sivas çooooooook büyük bir evladını kaybetti diyemiyorum hepimizin başı sağ olsun
çok üzgün olduğumu belirtmek isterim ve bütün sivasında aynı düşündüğüne cani gönülden inanıyorum sebni seviyoruz muhsin başkan

adisli_avcı
28.03.2009, 18:32
başkanımız saygıdeğer büyük insan bu gün hakkın rahmetine kavuşmuşdur kendisine ve dava arkadaşlarımıza allahtan gani gani rahmet dilerim sivasımızın güzide yetişmiş evlatlarından olan gönlümün başbakanı ruhuna rahmet okuyalım ailesine ve tüm türk halkının başı sağ olsun seni ve seninle hakkın rahmetine kavuşmuş olanları kalbimizde yaşatacağız mekanınız cennet olsun peygamberimize komşu olsunlar

BAHATTİNÖZDEMİR
28.03.2009, 20:15
Muhsin YAZICIOĞLU gibi yiğit bir vatan evladının hakkın rahmetine kavuştuğu haberini almış bulunuyoruz kendisine ve birlikte aynı kaderi paylaşan dava arkadaşlarına Allahtan rahmet diliyorum.
Yakınlarına,sivas halkına ve büyük türk miietine baş sağlığı diliyorum.
Yaşarken kıymeti bilinmeyen kıymetli insanlar vardırya yanıbaşımızda dururlar varlığından haberdar olmazsınız. yada o kadar fark etmezsiniz.
Ancak aramızdan ayrılınca farkında oluruz değerlerinin.
Muhsin yazıcıoğlu milletimiz ve özellikle sivasımız için eşi değeri bulunmaz bir insandı.
gerekli değer verildimi ben çok o kanaatte değilim.
Milletvekili olarakbile çok zor seçildi.
memelketimizin her yerinden gelen gelen mesajları gördükçe kadri bilinmediğine çok daha fazla üzüldüm.
Hakkında herkes iyi şeyler söyleyebilmek için birbirleri ile yarışıyorlar.

Memleketimizin bu yiğit insanın anıısına vefalı davranacağına güveniyoruym.
Muhsin yazıcıoğlu gümüşereyi de iyi bilirdi.
Gümüşderede onu çok iyi tanırdı.
Bizimde özel bir huhkukumuz oluşmuştu.
bu sebeplede kendisinin ve kadrosunun kıymetli insanlardan oluştuğunu çok
daha ayakından müşahade ettik.

Bu vesileylede bu dünyanın na kadar boş ve fani olduüğunu birbirimizi üzmeye kırmaya hiç vakit bulunmadığını hatırlatmak istiyorum.
Gönül yapmak varkan gönül kırmaya hiç vakit olmadığını özellikle belirtmek istiyorum.
Seçimlerin ülkemize,
sivasımıza ve
özellikle köyümğze hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

mehmet ozdemir
29.03.2009, 08:35
bir saniye sonrasına bile hükmedemediğimiz bir hayat için fırıldak olmaya gerek yok
muhsin yazıcıoğlu

bu söz her şeyi anlatıyor.onun dürüstlüğünü ,dik duruşunu ,karakterini ,samimiyetini...üzücü olan şey yaşarken hak ettiği değeri bulamayışı.ülkemiz ve özellikle sivasımız onu çok arayacak.Allah rahmet etsin...

AbdulazizBAKIREL
31.03.2009, 22:47
Selamün aleyküm 2009 seçimleri ne oldu seçimi kim kazandı ya hiç haberimiz yok İhşallah bu yıl Kavgasız geçti ama son duyumlar yine sağlıklı değil gibi amaha hemşerim gözlerinizi yerimmmm. esatzade.

mehmetacik58
02.04.2009, 23:33
Selamün aleyküm 2009 seçimleri ne oldu seçimi kim kazandı ya hiç haberimiz yok İhşallah bu yıl Kavgasız geçti ama son duyumlar yine sağlıklı değil gibi amaha hemşerim gözlerinizi yerimmmm. esatzade.

aleykümselam kardeş kim olduğunu bilmiyorum ama gümüşderde MHP adayı Mustafa GÖKMEN beldeiye başkanı seçildi. Şimdilik durum sakin döğüş kavga yok

BAHATTİNÖZDEMİR
03.04.2009, 00:22
Umarız köyümüz olumsuz haberlerle değil başarılarla adından söz ettirir.

resulbudak66
03.04.2009, 11:00
bütün gümüşderelirere hayırlı cumalar diiyorum Aşikârdır Zât-ı Hak, görmeyi bir dilesen!..
'BEN'liğidir var olan, adını silebilsen!..
Düşünürsün ki varsın, oysa bu varsayımın...
Zât-ı Hak'tır varlığın, "NEFS"ini görebilsen!.."

settar58
03.04.2009, 18:14
Herkese Hayırlı cumalar. Hayırlı Günler.

adisli_avcı
03.04.2009, 21:54
Herkese Hayırlı cumalar. Hayırlı Günler.
settar hayırlı cumalar ben hendekten bekir dayın nasılsın yeğenim hiç selam sabah yok bizi unuttun allaha emanet ol

settar58
04.04.2009, 18:36
settar hayırlı cumalar ben hendekten bekir dayın nasılsın yeğenim hiç selam sabah yok bizi unuttun allaha emanet ol

Sağol bekir dayı unuturmuyum siteye fazla girmiyorum.Hendekdeki herkese selamlar.

Halil_58
05.04.2009, 11:24
Herkese Gökçeadadan selamlar..Şafak:39 Son

cafer_ank
07.04.2009, 01:01
Yine rezalet haberleri
Allah mümkünse kötüleri islah etsin değilse kendisi dileğini yapsın
Zalimler için yaşasın cehennem

anti israil
08.04.2009, 06:19
GÜZEL BELDEMİZ:,NEFSİNİN,KİNİNİN,KİŞ İSEL İNTİKAMIN,HIRS VE KÖTÜLÜKLERİN ESİRİ OLMUŞ,BİR ŞAHSİYETSİZİN ÇEVRESİNDEKİ VE BELDEMİZ HALKINI İSTİSMARI YÜZÜNDEN NE YAZIKKİ YİNE KANABULANDI.YAZIKLAR OLSUN KENDİLERİNİ İSTİSMAR ETTİRENLERE,YAZIKLAR OLSUN YILLARDIR BU KÖTÜLÜKLERİ GÖRÜP YAŞAYIP DURDEMEYİP DESTEK OLANLARA YAZIKLAR OLSUN YARATICI YÜCE ALLAH TAN KORKMAYIP ONUN HATIRINI SAYMAYIP ONUN RIZASINI GÖZETMEYİP,AÇIKÇA SÖYLÜYORUM MUSTAFA GÖKMENDEN KORKANLARA ONUN ÇIKARLARINA HİZMET EDENLERE.BU OLAYLARIN TEK SORUMLUSU O ŞEYTAN RUHLU,ŞAHSİYETSİZ,KAREKTERSİZ ADAM VE ONUN DESTEKÇİLERİ.BUNUN ALLAH İNDİNDE BİR CEZASI VAR ONU ALLAH HEM BU DÜNYADA HEMDE AHİRET ALEMİNDE ,BUNDAN KURTULUŞYOK.HERŞEY ALLAHTAN DIR,YAZIKLAR OLSUN ALLAHI UNUTANLARA,YAZIKLAR OLSUN İŞLERİNDE ALLAHI HESABA KATMAYANLARA

HAK İÇİN HAKKIN KULU

aozdemir
08.04.2009, 07:29
köyümüzü tüm türkiyeye tanıtmış olduk emeği geçenlere teşekkürler !!!!!!!!!

BAHATTİNÖZDEMİR
08.04.2009, 10:24
Her gümüşdereli zor durumda herkes bizden açıklama bekliyor.
Bunu yapmaya kimsenin hakkı yok.
Ama özellikle çok iyi hesap yapanlar var ya toplum mühendisleri.
Köyü ne hale getirklerini görsünler.
Bizde yapılacak projelerden bahsdiyouz.
Çok yazık.
ÇOK ÜZGÜNÜZ

mehmet ozdemir
08.04.2009, 19:54
kendi düzenlerinin devamı için toplumu kutuplara ayıranlar, kavgayla beslenenler...işte planlarınızın sonu bu...küçük beyinler büyük düşünmeye üstelik toplumu kurtarmaya kalkarsa sonu bu olur. kimi kimden kurtarıyorsunuz.orada yaşayanların hemen hepsi birbirine uzaktan veya yakından akraba. şu an içine düştüğü durumsa içler acısı. yaşananlar çok üzücü. Allah yardımcımız olsun...

mehmetacik58
10.04.2009, 12:17
ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN BU BELDENİN SONU NE OLACAK BELLİE DEĞİL İNSANLAR KÖYÜN İÇİNE ÇIKAMAZ OLDULAR. YAZIK YAZIK YAZIK ÇOK ÜZÜLÜYORUM.KEŞKE ŞU SEÇİMLERE GİREMESEYDİK DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

abdullah naci
10.04.2009, 17:21
kötülüğü ortadan kaldırmak için,kötülerin iyiliği ortadan kaldırmak için çaba gösterdikleri kadar bizler çaba gösteremedik.kötülük galip geldi.acıyorum acınacak halimize.zulum sonsuz değil,oda gelir birgün dize.bundan sonra daima hakkın yanında olmak düşer bize.dua ediyorum mevla zulmü,kanı,gözyaşını,tefrikayı ,fesadı,kini.nefreti,kan davasını ve bölünmeyi dindirsin.beldemize huzur,güven,afiyet ve barış versin.azan,sapıtan ve kuduran insanları islah eylesin.islah olmayanları da tezelden kahreylesin inşallah. amin

anti israil
11.04.2009, 21:27
BAZI İNSANLAR ALLAH'TAN KORKMAZ İNSANLARDAN KORKAR.BAZILARI İNSANLARA YAĞCILIK YALAKALIK YAPAR.BAZILARI ZALİMLERE KÖTÜLÜKTE İLERİ GİTMELERİ İÇİN ÇANAK TUTAR.BAZILARI KUYRUK OLUR.BAZILARI FİTNE FESAT YAYAR.BAZILARI VESVESE VERİR.BAZILARININ SALYALARI AKAR.AVCUNU OVUŞTURANLAR.ÇANTA TAŞITMAK İSTERKEN ÇANTA TAŞIYANLAR.EĞİLMEYİN DİK DURUN DERKEN EĞİLİP BÜKÜLENLER.KENDİSİNİ DESTEKLEYENLERİ BİR TEHDİTTE TERKEDİP ORTALIKTAN KAYBOLANLAR.ZORU ENGELİ GÖRÜNCE SİNENLER.SÖZLERİNDE DURMAYIP ALDATANLAR .İKİ YÜZLÜLÜK EDENLER.KENDİSİNE SIRA VERMEYENLERE DESTEK OLANLAR.ENYAKINI,NAMUSUNUN SIĞACAĞI DURURKEN,NAMUSUNUN SIĞMAYACAĞI KİMSENİN YANINNA GİDENLER.ALDILARI EYTİMLERİN HAKKINI VEREMEYİP BU EYTİMLE KÖTÜLÜKLERİN ÜSTESİN DEN GELMEYİ BAŞARAMAYANLAR.GÜZEL DİNİMİZİ İYİ ANLATAMAYAN VAYA ANLAMAYANLAR.YAPTIĞI HERİŞTE SADECE ALLAH RIZASI GÖZETMEYENLER.ALLAHI İŞLERİMİZDE BİRKENARA BIRAKANLAR.BU GÜZEL BELDEYİ BİZLER BU HALE SOKTU .SORUMLUSU BİZLERİZ.BİZLER HEP BERABER BİR ARAYA GELEMEDİK,MENFAATLARIMIZI BİR KENARA ATAMADIK,ZULMUN KARŞISINDA DİMDİK DURAMADIK.YAZIKLAR OLSUN BİZLERE.YAZIKLAR OLSUN HALA ZULMUN YANINDA DURANLARA.YAZIKLAR OLSUN ZALİMLERE.ALLAH ZALİMLERİ SEVMEZ.ZALİMİN CEZASINI ALLAH VERİR.ZALİMLER ONMAZ.ZULMÜLE ABAD OLANIN,AHİRİ BERBAT OLUR.İKİ ZALİM VARDIR BİRİ ZULMEDEN DİYERİ ZULME RAZI OLAN.

erdal coşkun
13.04.2009, 21:45
tüm gümüşderli hemşerilerime selam ve saygılarımı sunarım

serkan gulltepe
16.04.2009, 17:18
herkese hayırlı gunler dılıyorum.........

sadettinatalayx
17.04.2009, 19:10
herkese hayırlı gunler dılıyorum.........

iyi akşamlar serkan nasılsın

Reis bey
18.04.2009, 12:09
Bütün Gümüşderelilere selamlar

ayten58
18.04.2009, 14:07
arkadaşlar köyünüz bi harika ben ulaş yeni karahisarlıyım ama sivasta komşum vardı adıslı bekir amca iki eşi vardi şerife ile tukez soy adlrı kızılyar
taksicilik yapıyordu bekir amca
oğlu ömer abi vardı istanbulda vefat etti kızı zeynep benim en can arkadaşımdı oda 83 te vefat etti küçük gelini benim kuzenimin kızı köyünüze iki üç defa gittim
bi suyunuz var yerden kaynayan kayaların arasında oraya gitmiştim kardeşimle çiğdem ayşe teyzenin oğlu murat bizi evine davet etti saolsun hepinize sevgiler kendinize iyi bakın
hoşça kalın

abdullah naci
19.04.2009, 08:14
İNSANLARIN DÜNYADA YAPTIKLARI HER İŞİN ,ALLAH İNDİNDE BİR KARŞILIĞI VARDIR.HERKEZ BU KARŞILIĞI DÜŞÜNEREK İŞ YAPSIN

dora
21.04.2009, 08:24
İNSANLARIN DÜNYADA YAPTIKLARI HER İŞİN ,ALLAH İNDİNDE BİR KARŞILIĞI VARDIR.HERKEZ BU KARŞILIĞI DÜŞÜNEREK İŞ YAPSIN

hocam senin dedigin asma kabagı o buralarda yetişmez cumo ovasında yetişir sen boşuboşuna allahın verdigi nevesi boşa harcama

ben burdan sayın anti israili arkadaşıma 407 ci sayfaya yadıgı güzel anamlı paylaşım larından dolayı teşekür ediyorum

aozdemir
22.04.2009, 08:17
insanların yaptıkları her şeyin hesabını öbür dünyada vereceklerini akıllarından çıkarmasalar daha dikkatli davranırlar tabiiki.

resulbudak66
22.04.2009, 11:56
eeeeeeeee şim di burda isimsiz kahramanlar çoğaldı herkes bişeyler söylüyo o söyleyanlerin hiçmi sucu yok acaba ağzı olan konuşuyo yani

sayın memet hocam siz diyosunuzki keşke belediye kapaansaydı diyosunuz bu işlerin belediyeynen elakası olmadığınısizde çok iyi biliyosunuz ne amaçla yazdığınızıda anlamış değilim ama şunu söyleyim belediye kapanmaaynaan bu işlerin düzeleceğini düşünüyosan yanılıyosun hiç elaakası yok herkes bişey yazıyo ama onlarında kaatkısı vardır bu ilerin bu seviyeyee gelmesin de merak etme

abdullah naci
22.04.2009, 12:26
dora kardeş:din nasihattır.bizler allah için nasihat ederiz.nasihattan anlamayanada musibet isabet eder.bizim sözümüz nasihattan anlayanlara.anlamayanların allah icabına bakar.mevla arayan mevlayı,bela arayan belayı bulur.

dora kardeş;cuma ovasında yetişen asma kabaklarından biri başına düşü versin .o zaman sende cuma ovasına gelirsin inşallah

dora hem seni serbest bıraktık sen istediğin işi yap

mehmetacik58
22.04.2009, 13:42
eeeeeeeee şim di burda isimsiz kahramanlar çoğaldı herkes bişeyler söylüyo o söyleyanlerin hiçmi sucu yok acaba ağzı olan konuşuyo yani

sayın memet hocam siz diyosunuzki keşke belediye kapaansaydı diyosunuz bu işlerin belediyeynen elakası olmadığınısizde çok iyi biliyosunuz ne amaçla yazdığınızıda anlamış değilim ama şunu söyleyim belediye kapanmaaynaan bu işlerin düzeleceğini düşünüyosan yanılıyosun hiç elaakası yok herkes bişey yazıyo ama onlarında kaatkısı vardır bu ilerin bu seviyeyee gelmesin de merak etme

SEVGİLİ KARDEŞİM BELKİ DOĞRUDAN DEĞİL AMA İŞİN TEMELİNE İNDİĞİN ZAMAN SEBEP BUDUR.SON OLAYLAR ÖNCEKİ OLAYLAR HEPSİNİ ŞÖYLE BİR BAŞTAN İTİBAREN İNCELEYELİM.

Reis bey
23.04.2009, 13:45
Mehmet hocam emeğine sağlik.Sivas dışında yaşayan biri olarak (Yıldızlıyım)hasret gidermek için bu siteleri ziyaret etmekten mutluluk duyuyorum.

abdullah naci
23.04.2009, 15:53
BEN İNSANLARI VE CİNLERİ YALNIZ BANA İBADET ETSİNLER DİYE YARATTIM .AYETİKERİME

İBADET KİŞİYİ KÖTÜLÜKLERDEN ALI KOYAR,SABIRLI,OLMAYI ÖĞRETİR,KİŞİYİ YARATAN SEVER,İNSANLARA SEVDİRİR,KİŞİYE ALLAHTAN BAŞKASINDAN KORK MAMAYI ÖĞRETİR.

İNSANLAR OLAYLARI HEM DÜNYA HEMDE KALP GÖZÜYLE GÖRÜRLER,GÖZLERİ GÖRDÜĞÜ HALDE GERÇEKLERİ GÖREMEYENLERİN KALP GÖZLERİDE KÖR DÜR.

dora
24.04.2009, 14:01
Fukaranın bıri paraya cok sıkısmıs‏

Her türlü çareye başvurmuş, yardım eden olmamış.
Son çare olarak, "Allah, sıkışan kuluna yardım eder" inancından hareketle,
Allah''a mektup yazmaya karar vermiş.Bizim-Karadenizli..
Cenab-ı Allah Yüksek Katına" diye başlamış ve "Allah''ım ne olur bana bir
yüz milyon lira gönder" diye bitirmiş.
Zarfın üzerine de "Esirgeyip bağışlayan Yüce Allah" diye yazıp postaya vermiş.
Postacılar mektupları ayırırken, gitmesi mümkün olmayan adresi görünce
açmışlar.
Mektup sahibine acımışlar ve aralarında para toplayıp yardım
etmeye karar vermişler.
Ama, ancak 80 milyon lira toplayabilip, göndermişler.
Parayı alan KARADENIZLI, hemen Allah''a bir mektup daha yazmış.

Postacılar, "Allah" adresli ikinci mektubu açmışlar.
Karadenizli şöyle yazıyormuş.
"Allah''ım gönderdiğin parayı aldım, teşekkür ederim.
Ama, bundan sonra
para gönderirken, Meleklerinle gönder, hırsız postacılar gönderdiğiniz
paranın 20 milyon lirasını çalmışlar

Temel hastaneye gitmektedir. Girişte birinin ağladığını görür. Yaklaşır ve sorar: - "Hayrola hemşerim! Neden ağlıyorsun?" Adam: - "Kan tahlili yaptırmaya geldim. Parmağımı kestiler!" der. Temel daha şiddetli bir şekilde ağlamaya başlar. Bu sefer susan adam, Temel'e sorar: - "Hemşerim, sen niye ağlamaya başladın?" Temel: - "Ben" der, "idrar tahlili yaptırmaya geldim

Temel hastaneye gitmektedir. Girişte birinin ağladığını görür. Yaklaşır ve sorar: - "Hayrola hemşerim! Neden ağlıyorsun?" Adam: - "Kan tahlili yaptırmaya geldim. Parmağımı kestiler!" der. Temel daha şiddetli bir şekilde ağlamaya başlar. Bu sefer susan adam, Temel'e sorar: - "Hemşerim, sen niye ağlamaya başladın?" Temel: - "Ben" der, "idrar tahlili yaptırmaya geldim

abdullah naci
28.04.2009, 07:40
ALLAHA İSTEKLERİ DİLEKLERİ ,DUALAR GÖTÜRÜR POSTACILAR DEĞİL ,ALİ BABA İNSANLARLA KARIŞTIRMA.

anti israil
30.04.2009, 13:52
ALLAH İNSANLARA ŞAH DAMARINDAN DAHA YAKINDIR.KİMİN NEYİ HANGİ NİYETLE YAPTIĞINI BİLİR İNSANLARA NİYETLERİNE GÖRE MUAMELEEDER.NİYETİ İYİ OLANA İYİLİK,NİYETİDE KÖTÜ OLANA KÖTÜLÜK VERİR.BU KÖTÜLÜĞÜ,NİYETİNİN KÖTÜLÜĞÜN DEN DOLAYI KİŞİ KENDİSİ HAK EDER.ALLAH KİMSEYE DURUP DURURKEN KÖTÜLÜK VERMEZ.ALLAH KİMSEYE ZULMETMEZ.HERKEZ KENDİNE ZULMEDER.KENDİSİNE KÖTÜLÜK DOKUNAN,HALİNİ DÜZELTSİN KENDİSİNİ SORGULASIN,ALLAH KANDİSİNİ HESABA ÇEKMEDEN KİŞİ KENDİNİ HESABA ÇEKSİN.

abdullah naci
30.04.2009, 21:32
MUHAKKAKKİ ALLAH ; ADALETİ,İYİLİĞİ,AKRABALARA YARDIM ETMEYİ EMREDER,ÇİRKİN İŞLERİ,AZGINLIĞI FENALIĞIDA YASAKLAR O DÜŞÜNÜP TUTASINIZ DİYE SİZE ÖĞÜT VERİR.

adisli_avcı
01.05.2009, 19:26
MUHAKKAKKİ ALLAH ; ADALETİ,İYİLİĞİ,AKRABALARA YARDIM ETMEYİ EMREDER,ÇİRKİN İŞLERİ,AZGINLIĞI FENALIĞIDA YASAKLAR O DÜŞÜNÜP TUTASINIZ DİYE SİZE ÖĞÜT VERİR.selamin aleyküm naci hoca nasılsın mustafa amcamlara selamlarimı söyle ben bekir avcı

anti israil
02.05.2009, 08:45
BEYİNSİZ,ŞEYTAN SİNSİ VE ZALİM RUHLU ;BİR İNSANIN KİŞİSEL HIRSLARI,ÇIKARLARI,EGOLARI UĞRUNA,BİR BELDE HALKI GÖZ GÖRE GÖRE YOK EDİLİYOR,BASKI ALTINA ALINIYOR,BELDE HALKINA ZULMEDİLİYOR .YÜCE MEVLA MUSİBET VERİYOR BELA VERİYOR,ANLAMIYORLAR.ETRAFINDA Kİ SOYTARILAR,KORKAK RUHLU.İNSANLARDA ONLARA İYİLİĞİ TAVSİYE ETMİYOR VEYA EDEMİYOR,SOYTARILIĞIDA ELDEN BIRAKMIYOR.BU ARADA İŞE SON RADAN KATILAN ÇANTACILAR,KORKARAK BU ZALİM RUHLU ADAMA SOYTARILIĞI KABUL EDENLERDE OLUNCA,BUNLARIN HEPSİDE KENDİNİ KILAVUZ ZANNEDİYOR, İŞLER ÇIKMAZA GİRİYOR. KARGALAR KARAGALARA KILAVUZLUK EDİNCE,BURUNLARI ........................ ÇIKMIYOR. OLAN MASUM HALKA OLUYOR.BU İŞLERİ BELDE HALKINI SÖMÜRMEK ONLARIN SIRTINDAN GEÇİMİNİ SAĞLAMAK İÇİN YAPIYOYLAR VE YAPACAKLAR. BUNLAR ASALAK HAYVANLAR GİBİ YAPIŞMIŞLAR BELDE HALKININ SITINA, BIRAKMALARIDA ÇOK ZOR .BUNLARIN BAŞTAN BERİ AMAÇLARI DA BUZATEN .BU BELDEYE VERECEKLERİ HİÇ BİR ŞEY DE YOK. KAREKTER YAPILARI İYİLİĞE DEĞİL KÖTÜLÜĞE AYARLI ,AMA HARŞEYİN BİR SONU VAR .TÜRKİYEDE BU TÜR İNSANLARIN İÇ YÜZLERİ ORTAYA ÇIKIYORSA ,BU TÜR İNSANLAR BİTİYORSA,BUNLARINDA SONU GELECEK. BUNLARDA YAPTIKLARININ CEZASINI ÇEKECEKLER İNŞALLAH .

mehmetacik58
03.05.2009, 23:54
SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR. BUGÜN BÖLGEMİZİN DERNEĞİ OLAN "MERDER"İN OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI DERNEK BAŞKANLIĞINA GÜMÜŞDEREDEN MEHMET AÇIK BAŞKAN YARDIMCILIĞINA İSE ORHAN ÖZDEMİR SEÇİLDİ. İNŞALLAH BELDEMİZ VE BÖLGEMİZ İÇİN HAYIRLI İCRAATLAR YAPARIZ.HEPİNİZE SELAMLAR

resulbudak66
04.05.2009, 07:53
günaydınlar memet hocam sanada hayırlı uğurlu olsun inşallah bölgemiz için hayırlı olur
herkese selamlar

sadettinatalayx
04.05.2009, 10:13
SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR. BUGÜN BÖLGEMİZİN DERNEĞİ OLAN "MERDER"İN OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI DERNEK BAŞKANLIĞINA GÜMÜŞDEREDEN MEHMET AÇIK BAŞKAN YARDIMCILIĞINA İSE ORHAN ÖZDEMİR SEÇİLDİ. İNŞALLAH BELDEMİZ VE BÖLGEMİZ İÇİN HAYIRLI İCRAATLAR YAPARIZ.HEPİNİZE SELAMLAR

hocam hayırlıolsun yeni görevinizde sizlere başarılar dilerim

adisli_avcı
04.05.2009, 22:20

selamlar mehmet hoca beldemize ve merder yöresi beldelere ve köylere hayırlara vesile olmasını temenni eder başarılar dilerim

sivaslı fd
04.05.2009, 22:44
Ben Gümüşdereli değilim ama Sivasımızın heryeri bizimdir, herkese selamlar...

mehmet ozdemir
05.05.2009, 09:34

selamlar hocam. tebrik ediyorum. görevinizde başarılar diliyorum.isabetli bir karar vermişler.hayırlı olsun...

kınasoglu
05.05.2009, 13:41
slm mehmet hoçam göreviniz hayırlı uğurlu olsun başarılar dilerim eminim başarılı olacaksınız

BEYİNSİZ,ŞEYTAN SİNSİ VE ZALİM RUHLU ;BİR İNSANIN KİŞİSEL HIRSLARI,ÇIKARLARI,EGOLARI UĞRUNA,BİR BELDE HALKI GÖZ GÖRE GÖRE YOK EDİLİYOR,BASKI ALTINA ALINIYOR,BELDE HALKINA ZULMEDİLİYOR .YÜCE MEVLA MUSİBET VERİYOR BELA VERİYOR,ANLAMIYORLAR.ETRAFINDA Kİ SOYTARILAR,KORKAK RUHLU.İNSANLARDA ONLARA İYİLİĞİ TAVSİYE ETMİYOR VEYA EDEMİYOR,SOYTARILIĞIDA ELDEN BIRAKMIYOR.BU ARADA İŞE SON RADAN KATILAN ÇANTACILAR,KORKARAK BU ZALİM RUHLU ADAMA SOYTARILIĞI KABUL EDENLERDE OLUNCA,BUNLARIN HEPSİDE KENDİNİ KILAVUZ ZANNEDİYOR, İŞLER ÇIKMAZA GİRİYOR. KARGALAR KARAGALARA KILAVUZLUK EDİNCE,BURUNLARI ........................ ÇIKMIYOR. OLAN MASUM HALKA OLUYOR.BU İŞLERİ BELDE HALKINI SÖMÜRMEK ONLARIN SIRTINDAN GEÇİMİNİ SAĞLAMAK İÇİN YAPIYOYLAR VE YAPACAKLAR. BUNLAR ASALAK HAYVANLAR GİBİ YAPIŞMIŞLAR BELDE HALKININ SITINA, BIRAKMALARIDA ÇOK ZOR .BUNLARIN BAŞTAN BERİ AMAÇLARI DA BUZATEN .BU BELDEYE VERECEKLERİ HİÇ BİR ŞEY DE YOK. KAREKTER YAPILARI İYİLİĞE DEĞİL KÖTÜLÜĞE AYARLI ,AMA HARŞEYİN BİR SONU VAR .TÜRKİYEDE BU TÜR İNSANLARIN İÇ YÜZLERİ ORTAYA ÇIKIYORSA ,BU TÜR İNSANLAR BİTİYORSA,BUNLARINDA SONU GELECEK. BUNLARDA YAPTIKLARININ CEZASINI ÇEKECEKLER İNŞALLAH .
slm antiisrayil arkadaşım sen önce bi kendini tanıtki yaptın yorumlara katılalım bakıyorum burası gümüşdereliler
sohbet sitesiönce buraya katılan arkadaşlarımız adın soyadın kimlerden oldun yazıyor bi tanışma kaynaşma oluyor ondasora yorumlarını yapıyor beldemiz için neler yapmak düşüncesini sitedeki arkadaşlarla paylaşıyor
senin yazdıklarından ben biraz birşeyler anladım ama kendini tanıtsan senin yapmış oldun yoruma katılmamak mümkün deyil ama kendini bi tanıt bilemiyoruzki belkide seninde bu zulümde nabelin var seni tanısak bence cok iyi olacak benim fikrim bu bilmem arkdaşlar ne düşünür senin senin yorumlarına ben katılıyorum cok güzel söylemisin ama ???????????????????????

dora
06.05.2009, 12:58
hayırlı olsun memet hocam yeni göreviniz de sizlere başarı lar dilerim

resulbudak66
06.05.2009, 15:25
bi zahmet eğer zaahmet olmazsa bekir seninyazdıklarına aynen katılıyorum

erdal coşkun
07.05.2009, 17:03
tüm gümüşdereli lere selam ve saygılarımı sunarım

aozdemir
07.05.2009, 19:04
mehmet hocam yeni görevin hayırlı olsun. allah kolaylık versin.

anti israil
07.05.2009, 19:15
YAPILAN,SÖYLENEN,DÜŞÜNÜLEN ;SAMİMİ,DOĞRU VE HAKÇA OLSUN KİMDEN OLURSA OLSUN FARKETMEZ.ORDA BURDA MERTLİKTEN,ERKEKLİKTEN BAHSEDİP,GİZLİ GİZLİ KARAN LIK İŞLER ÇEVİRENLERİN,KÖTÜLÜKLERİNİ,ÇEV İRDİĞİ PLANLARI,YAPTIĞI ZULUMLERİ,ORTAYA ÇIKARSIN DA KİM OLURSA OLSUN .BİZDEN; DOĞRUYU SÖYLEYENE DOĞRUYU YAPANA,DÜŞÜNENE DESTEK OLMAKDÜŞER.GERİSİNE TEVEKKÜL ETMEK GEREKİR.DOĞRU OLSUN KİMDEN OLURSA OLSUN.

mehmetacik58
07.05.2009, 23:40
mehmet hocam yeni görevin hayırlı olsun. allah kolaylık versin.

AHMET HOCAM ALLAH RAZI OLSUN ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPMAYA GAYRRET EDECEĞİZ. SANADA YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİM ALLAH YARDIMCIN OLSUN

aozdemir
08.05.2009, 09:47
AHMET HOCAM ALLAH RAZI OLSUN ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPMAYA GAYRRET EDECEĞİZ. SANADA YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİM ALLAH YARDIMCIN OLSUN
çok sağolasın teşekkür ederim. allah yardımcın olsun.

abdullah naci
08.05.2009, 11:16
Herkeze hayırlı cumalar.cuma günümüz mübarek,imanımız kabul, ibadetlerimiz makbul,kazancımız bol ve bereketli,gönlümüz sevgi dolsun.allaha emanet olun.

kayabaşı
08.05.2009, 19:37
mehmet hocam görevinde başarılar dilerimm diyer arkadaşımız haindi layık olmadığı bir yerdeydi ama nihayet senin gibi bilinçli birisi geldide umarım beldemiz için bir şey ler yaparsın hocamm murat kayabaşı

nerde bu adıslılarr kimse yok

kınasoglu
08.05.2009, 20:52
YAPILAN,SÖYLENEN,DÜŞÜNÜLEN ;SAMİMİ,DOĞRU VE HAKÇA OLSUN KİMDEN OLURSA OLSUN FARKETMEZ.ORDA BURDA MERTLİKTEN,ERKEKLİKTEN BAHSEDİP,GİZLİ GİZLİ KARAN LIK İŞLER ÇEVİRENLERİN,KÖTÜLÜKLERİNİ,ÇEV İRDİĞİ PLANLARI,YAPTIĞI ZULUMLERİ,ORTAYA ÇIKARSIN DA KİM OLURSA OLSUN .BİZDEN; DOĞRUYU SÖYLEYENE DOĞRUYU YAPANA,DÜŞÜNENE DESTEK OLMAKDÜŞER.GERİSİNE TEVEKKÜL ETMEK GEREKİR.DOĞRU OLSUN KİMDEN OLURSA OLSUN.
bak yeni siteye gelen arkadaşlarımız var ne güzel adını soyadını yazmış
murat kayabaşı kendini tanıtmış kendin tanıtmayan vede yorum yapan kişi bensende aciz vede korkak kişidir cıkıp açık açık yazmak varken kötü bensemde herkim olursa olsun bne olsam açık yazarım bakın deriye dönük yazdıklarımıza kötüye kötü denmişdir ama dedi kodu yapmak vede kendin burda sağunma yapamayan birilerinin ardındanda konuşmak hoş olmaz bizde bi ata sözü vardır gizi övürsersen açık doğurursun derler açık olmakta yarar var
beli ki senin gibi gizli yazan kişiler gizli işler cevirdi nerden bilelim bu beldede kimler gizli iş yaptıysa bu forumdaki arkadaşlar bi coğu bilir burası gümüşdereliler forumu herkes birbirini in tanır tabi kendini tanıtırsa senin gibi gizli ve isimsiz yazarsa yaralı olmaz gizli olmak açiz insan işdirrrrrrrrrrrr

mehmetacik58
09.05.2009, 22:53
bak yeni siteye gelen arkadaşlarımız var ne güzel adını soyadını yazmış
murat kayabaşı kendini tanıtmış kendin tanıtmayan vede yorum yapan kişi bensende aciz vede korkak kişidir cıkıp açık açık yazmak varken kötü bensemde herkim olursa olsun bne olsam açık yazarım bakın deriye dönük yazdıklarımıza kötüye kötü denmişdir ama dedi kodu yapmak vede kendin burda sağunma yapamayan birilerinin ardındanda konuşmak hoş olmaz bizde bi ata sözü vardır gizi övürsersen açık doğurursun derler açık olmakta yarar var
beli ki senin gibi gizli yazan kişiler gizli işler cevirdi nerden bilelim bu beldede kimler gizli iş yaptıysa bu forumdaki arkadaşlar bi coğu bilir burası gümüşdereliler forumu herkes birbirini in tanır tabi kendini tanıtırsa senin gibi gizli ve isimsiz yazarsa yaralı olmaz gizli olmak açiz insan işdirrrrrrrrrrrr

Kınaşoğlu en baştan beri benim yazdıklarım bunlardı ben hep bunu söyledim kişiler önce kendilerini tanıtsınlar öyle sohbet edelim diye beni başlangıçta birçoğu yanlış anlamıştı.ben burdayım kimler geldi kimler geçtibu sahalardan çizgimi bozmadan ben yine devam edeceğim ALLAH'IN izniyle

kayabaşı
11.05.2009, 22:05
selemun aleyküm arkadaşlar dedikoduyu bırakalımda beldemiz için sanal alemde neler yapabiliriz onları konuşalım önce beldemizin web sitesine ihtiyacı var bu web sitesinde resim galerisi biçok tarihi ve tristik alanlarımız var onları önce bütün türkiyyeye ve sonrada bütün dünyaya nasıl tanıta bilirizz onları konuşalımm belki size şaka gibi geliyor ama benim anlattıklarım yokmu yani tristik alanlar mslaa çermik başlı başına bir velinimet şifalı su bu çevremizdeki hangi köylerde var bunları oturup yerel yönetimlerle konuşulması lazımm dövüş kavga bitsin beldemiz tarihiyle tristik alanlarıyla anılsınn hepinizin desteklerini bekliyorum ellerinizden öpüyorum allaha emanet olunn

anti israil senin mustafa gökmenle bi alıp veremeyecenmi var arkadaşım bakın arkadaşlar insanları suçlarken biraz düşünün geriye şöyle baktığınızda adamın kapısından 4 tane cenaze kalktı yani bu pisliği yapanları suçlamıyosunuzda masum insanlara leke atmaya utanmıyormusunuzz yazıklar olsun sizin gibi düşünenlere yazıklar bu zihniyetle hiç bi yere varamassınız

herkese hayırlı akşamlar nerede bu gümüşdereliler kimseler yok

bizim adımız ezanla başladı sela ile biter isteyene deyil alayına gider kimine göre yalanı kimine göre kralım sen rahat ol adamına göre adamım gönlümüzdesin koca reis son alperen son başbuğ ve son lider üşüyorum murat-58_55@hotmail.com

dora
13.05.2009, 08:36
Bektasi, vaaz dinlemeye gitmis. Hoca vaazinda icki icmenin bütün kötülüklerini, zararlarini sayip dökmüs, hatta icki icenlerin sirat köprüsünden boyunlarinda dünyada ictikleri bütün icki siseleri asili oldugu halde gececeklerini anlatmis. Bektasi sormus:

"Hocam, boyna asilan siseler bos mu olacak dolumu?"

Hooca, incecik köprüden dolu siselerle gecilirken dengenin kolay saglanamiyacagini düsünerek:

"Elbette ki dolu olacak" diye yanıt vermis.

"Hay agzini öpeyim Hocam, desene ahrette de yasadik!" demis

Ünlü bir bilim adamı özel otomobiyle konferans vermeye giderken, uzun yıllardır onunla çalışan şoförü sıkılarak bir teklifte bulunur:

-Sizin konferanslarınızı dinleye dinleye virgülüne kadar ezberledim efendim. Ne olur izin verin, bu konferansı sizin yerinize ben vereyim.

Bilim adamı öneriyi kabul eder. Şoför, arka koltuğa geçer. Bilim adamı, şoförün şapkasını giyip öne oturur. Konferansın verileceği salona varırlar. Şoför, kürsüye çıkar, hiç teklemeden çok güzel bir konuşma yapar ve sorar:

-Sorusu olan var mı?

Ülkenin ciddi bilim adamlarından biri oldukça zor bir soru sorar.. Şoför hiç tereddüt etmeden şöyle der:

-Çok kolay bir sru bu, şoförüm bile bilir. Gidip çağırayım, sizin sorunuzu o yanıtlasın...

Doktorun biri yeni bir muayenehane açmış. Kapıya yazmış... " Vizite ücreti 100 Dolar. İyileştiremediğimiz hastaya beş mislini geri veriyoruz..." Vizite pahalı ama, doktor gerçekten doktor... Her gelen hasta iyileşip gidiyor... Doktorun ünü her geçen gün artıyormuş... Uyanığın biri doktora gidecek, iyileşmeyecek ve beş misli parayı geri alacak ya, kapıyı çalmış... "Doktor! Ağzımın tadı hiç yok... Öyle kötüyüm ki, hiçbir şeyin tadını alamıyorum..." Doktor... Adama şöyle bir bakmış, hemşireye seslenmiş: "Hemşire hanım! Sekiz numaralı kutuyu getirin" Hemşire adama uzatmış kutuyu, adam, bir kaşık içindekinden yemiş ve anında tükürmüş... "Ama Bu bok!!!!!" Doktor sakin, "Evet! İyileştiniz. Tad alıyorsunuz artık.." Adam, parayı ödemiş sinirleri tepesinde gitmiş... Aradan birkaç ay geçmiş. Büyük bir hırsla yeniden kapısına dayanmış doktorun .. "Doktor bey, ben de hafıza kaybı başladı... Herşeyi unutuyorum...!" Doktor, adama şöyle bir bakmış yine, hemşireye dönmüş, "Kızım, sekiz numaralı kutuyu getirir misin?" demiş. Adam, hemen itiraz etmiş, "Ama, o kutuda bok var!"... Doktor, "Doğru! Bakın, hafızanız da yerine geldi!...." Adam, ağlamaklı, hırsla ödemiş parayı çıkmış dışarı... Kurmuş da kurmuş intikam planlarını... Birkaç ay sonra.. "Doktor! Ben de iktidarsızlık başladı... Durumum kötü, hiçbir şey yapamıyorum..." Doktor adamı gözüyle şöyle bir inceleyip, "Hemşire hanım sekiz Numaralı kutuyu getirir misin" diye seslenince, adam, tüm hırsıyla, "S.kecem,seni de sekiz numaralı kutunu da..." diye bağırmış.. Doktor gayet sakin, "Geçmiş olsun! Artık yapabiliyorsunuz!!!!"

aozdemir
13.05.2009, 15:01
beldemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı bereketli bir gün dilerim.

anti israil
13.05.2009, 16:05
kayabaşı arkadaş;benim hiç kimseyle bir alıp veremediğim yok olmaz da.çünkü ben allahın yarattığı herkezi hatta herşeyi severim. allahın yolunda giden herkezde dostumdur.zalimlerin de zalimliklerini dile getiririm.buda benim olduğu gibi herkezin de görevidir.1900 yüzlü yılların başında zalimler bizleri yurdumuzdan atmaya yurdumuzu işgale kalkışmışlardı. ama ozaman hasta denilen,fakir ve yoksul halk onlara karşı durdu bilrik oldu vatanını korudu.gereken dersi verdi vatan bizimdi onalar almaya geldiler alamadılar boylarının ölçüsünü aldılar.sen çıkarda bu köyde 30 ev kalana kadar hepsini göçüreceğim falanı vuracağım der ,kimine hakaret eder ,kimini döver ,kimine söversen ,yarayı kaşır san yara kanar.ben istiyorum ki yaralar kanamasın insanlar ölmesin , herkez birbirini sevsin ,huzur olsun güven olsun.bunun önün deki engelleri söylüyorum ,sorumluları yeriyorum.insanları özellikle en yakınlarını istismar edenleri,kişisel çıkarları için olayları tırmandıranları söylüyorum.herkezin ön yargıdan sıyrılıp olaylara objektif bakmasını,olayların iç yüzünü görmesini istiyorum,herkezi,özellikle hakkın ve halkın yanında ,hakkı ve halkı sevenleri çok seviyorum.sevgi ve saygılar.

abdullah naci
13.05.2009, 18:46
HAYIR 'DA,ŞER'DE ALLAH'TAN DIR .ALLAH HAYIR İSTEYENE HAYIR,ŞERİ İSTEYENEDE ŞER VERİR.

kınasoglu
13.05.2009, 21:25
HAYIR 'DA,ŞER'DE ALLAH'TAN DIR .ALLAH HAYIR İSTEYENE HAYIR,ŞERİ İSTEYENEDE ŞER VERİR.
evet hoçam katılırım size hayır isteyene hayır şer isteyene şer veriyor herşey allahdan herkes hak ettini cekecek ben eminim

abdullah naci
13.05.2009, 21:30
KULA BELA GELMEZ HAK YAZMAYINCA. HAK BELA YAZMAZ KUL AZMAYINCA.

HAK KULDAN İNTİKAMI KUL İLE ALIR. DİNİ İRFANI BİLMEYEN BUNU KUL ETTİ SANIR.

mehmetacik58
13.05.2009, 22:20
merhaba arkadaşlar bu forumda aylar önce bir kitap toplama kampanyası başlatmıştık fakat atıp tutan arkadaşlardan hiçbir ses seda ÇIKMADI cUHURİYET üNİVERSİTESİ ÖĞRTENCİLERİ BELDEMİZE BİR KÜTÜPHANE AÇIYORLAR. AÇILIŞ PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 10,30 DA CUMHUEİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ SAYIN PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ,SAYIN VALİMİZ VEYSEL DALMAZ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ALİ MURAT TANER'İN KATILIMIYLA AÇILIŞ YAPILACAK TÜM GÜMÜŞDERELİLERİ AÇILIŞA BEKLİYORUZ.

dora
14.05.2009, 09:10
Adam,köşebaşındaki dilenciye para verirken gönlünü de almak istedi:
-Ayağın topal ama şükret, ya kör olsaydın?

-Körlüğü de denedim be abi... İş yok! Yüzlük diye ellilikleri yutturuyorlar

kayabaşı
14.05.2009, 21:24
bak anti israil arkadaşım tamam söylediklerine yüzde yüz katılıyorum ama sen olayları tek taraflı düşünüyosun olayların bi derinlerine git kim haklı kim haksız o zaman görürsün suçladığınız insanlar bu beldeye en büyük hizmetleri yapmış bir insan bir daha kimse kimseyi suçlamasın rica ediyorum siz siyaset adamı değilsiniz parlementer deyilsiniz siz ve sizin gibiler hangi akla hizmet ediyor isminizide rica ediyorum murat kayabaşı ****

murat-58_55@hotmail.com

abdullah naci
15.05.2009, 09:53
İYİ İNSAN; İNSANLARI OMUZLARINDA TAŞIYAN İNSANDIR.İNSANLARIN OMUZKARINA BASAN,ONALRI EZEN DEĞİL.İNSANLARIN OMUZLARINA BASARAK,ÇIKAR ELDE ETMEYE ÇALIŞANLAR;ZALİM İNSANLARDIR. HAYIRLI CUMALAR.

RİYAKAR İNSAN;ZAHİR'DE İYİ GÖRÜNTÜ VERİR,GİZLİ GİZLİ HER TÜRLÜ KÖTÜLÜĞÜ YAPAR.

anti israil
15.05.2009, 10:29
murat arkadaş ,siz belki sorunları duyuyor sunuz ben sorunların içindeyim kimin ne yaptığını ,neyi yapmak istediğini çok iyi tahlil edebiliyorum .inan sorunların çözülmesi için geyret gösteriyorum .amacım kimseyi kötülemek değil.ben her iki tarafında çözüm için adım atmalarını istiyorum.bunu 2003 yılından bu tarafa yapıyorum.2008 ekadar iki tarafta kabul etmiyordu.2008 de birtaraf bunu kabullendi.işi bıraktı.bu son olayların da önceki olaylarla çok alakası yok.ama birileri karıştırıyor.işin için de karanlık ellervar.ve buna alet olanlar var.ben samimiyim.senin de samimi olduğuna inanıyorum.belki sen de bu konuyla ilgili bilgi eksikliği veya yanlış bilgiden kaynaklanan bir durumvar.ben sorunun kaynağının orası olduğun da ısrarlıyım.sorunun onun istemesiyle biteceğine inanıyorum.sende sorunların bitmesi için çabaharca.bak zaman neyi gösterir.insan hata yapar insandır .ama hata anlaşılınca, birileri hata yaptığınızı size hatırlatınca ondan dönülür .hatayı hatırlatana kızılmaz küfredilmez ,bu zalimlik olur.ben her zaman hatamı kabul ederim.herkezden özür dilerim .zalim olmaktan allaha sığınırım.zamana bırak eğer yanlışsam herkezin gönlünü alırım .selamlar

kayabaşı
15.05.2009, 20:09
anti israil arkadaşım söylediklerin bana mantıklı geliyor ama ben seni tanımıyorum kendini tanıtırsan daha iyi anlaşacağımızı düşünüyorum murat kayabaşı bütün gümüşdere halkına sevgiler

mehmetacik58
15.05.2009, 23:21
BEKLİYORUM HEPİNİZİ BEKLİYORUM 5.MERDER BİLGİ KÜLTÜR YARIŞMASINA HEPİNİZİ BEKLİYORUM.
YER: KIZ MESLEK LİSESİ SALONU
TARİH 15/05/2009 CUMARTESİ
SAAT 10,00 ELEMELER
SAAT 12*13,30 ARASI YEMEK
SAAT 14.00 FİNAL YARIŞMASI

kınasoglu
16.05.2009, 10:27
bu sorunlar 2003 deyil en az 30 yılık bi konu ama ateş düşdügü yeri yakar dün başkarı yanmıştı bugün başkarı yanar yarin başkaları yanaçak bizler hep söyledik söylemeye devama da ederiz birileri cıkıp bu beldeyi huzara kavuşturmaya kalışırsa bu iş hep beraber olmalı 3 beş kişinin işdeyil hele helede bazılarının hiç iş deyil şunki en kötü olanda bu bir ağaçın gövdesi var ama daları beraber olmalı bence işte kötü yanı bu dalları başkalarının yanında o ağaç kurumuş demekdir kuru ağaç yeşermez ançak o allahın işdir bak arkadaşımız 5 on yılık konu sanmış bu konu en az 30 yıllık bi konu yani belediye seçimlerinin bundan hiç mi hiç bi elakası yok diye düşünürüm bunlar allhın kuluna verdi ceza diye düşünürüm ben
saygılr gümüşdereli hemşerilerim

anti israil
16.05.2009, 17:51
kınaşoğlu arkadaş doğru belki 30 yıldanda fazla ben yeni başlayan olayları kastettim.bu tekkişinin üç kişinin işideğil. adaleti, iyiliği,hoşgörüyü,sevgi ve saygıyı ,insana insanlığa değer veren herkezin bir araya gelmesi,daha öncede yazmıştım kararlı ve azimli duruşuyla başarılacak inşallah.

kayabaşı
16.05.2009, 18:56
slm anti israil arkadaşım
ismini açıklarsan daha iyi anlaşırız hemşerim

kınaşoğlu abimede katılıyorum yerinde ve doğru konuştuğu için

kınasoglu
16.05.2009, 22:10
yorumlarınız :):)

sevgili gümüşdereliler hayırlı günler bol kazanaçlar dilerim güzel günler tüm gümüşderelilerin olacak allah yar ve yardımcımız olsun

kayabaşı
17.05.2009, 19:17
anti israil arkadaşım sen ismini söylemekten niye çekiniyosun anlayamadım vede seni çözemedim ne ayaksın sen arkadaşım bak ben ismimi açıklıyorum murat kayabaşı kimsedende korkmuyorum neden ismini açıklamıyorsun insanları ordan yönlendirmesini biliyosun sanki sen peygambersin her şeyi biliyomusun aslanım insanlar hakkında kötü şeyler yazma cezasını çekersin anlatabildimmi israilli

kınaşoğlu abi resimler çok güzel ellerine sağlık az da olsa hasret gideriyoruz teşekkür ederim murat kayabaşı gümüşdereye sevgiler çoook özledim köyüm seniii

resulbudak66
18.05.2009, 10:45
herkese günaydın arkadaşlar kontrol paneline güzel resimler ekledim ama ekranaa ekleyemedim o ekleme adresini bilen biri bana yazarsa orayadaa eklerim herkese selamlar

Salim58
18.05.2009, 12:40
sivasta taksicilik yaparken bi müşteri götürmüştüm köyde güzel insanlarıda sıcakkanlı bi bardak ayranı nasip oldu helal edin

deliktaştan gümüşdereye selam olsun

kayabaşı
18.05.2009, 22:20
resul abi meraba ben murat kayabaşı nasılsın iyimisin tanıdıysan eğer ne var ne yok abi nerede görev yapıyosun saygılar sevgiler abii resul abi bu anti israil kim sen tanıyomusunn bu arkadaşı
bizim köylümü bu ismi ne bunun kimlerdenn ben adamı çözemedim derin devlet gibi **

abdullah naci
19.05.2009, 12:51
TURAN ABİ,BEKİR ABİ NASILSINIZ ;BURAYA YAZ GELDİ,SİZLERİDE BEKLİYORUZ.

NEFSİNİN ESİRİ OLAN,ŞEYTANIN ESİRİ OLUR.NEFSİNE YENİLEN ŞEYTANANA YENİLİR.NEFSİNİ YENEMEYEN,KORKAK İSANDIR.NESİNE UYAN ŞEYTANA UYAR.
YAŞATMAYA ÇALIŞAN YAŞAR,HAYATI YOK ETMEYE ÇALIŞANIN HAYATI YOK OLUR.
KİM NE EKERSE ONU BİÇER.İNSANLAR HAK EDER HERŞEYİ ALLAH VERİR.HERŞEYİN VARİSİ ALLAH TIR

anti israil
19.05.2009, 13:08
murat arkadaş sen beni anlamıyorsun.ben sadece allah'tan korkarım.söylediklerim kötü değil,kötülerin kötülüklerini ortaya koymak.bunları o kötülerin yüzüne söledim bundan vazgeçmedikleri için buraya yazıyorum.ben olaylara tarafsız bakıyorum.eğer taraf ararsan bu adamlar birbilerinin içtiği kaptan su içiyor yemek yiyorlardı onların ikisi bir taraf.geçmişi çabuk unutmayın.olaylar biranda ortaya çıkmaz .geçmişi, şimdisi

birde geleceği vardır.olaylar bütün ele alınmalıdır.azıcık kurcala toprakları seyret neçıkar.kimliğimi sadece faydalı olabilmek için saklıyorum.ben önemli değilim.oraya takılma.HZ ebubekir misali (yarab benim vücudumu okadar büyüt ki cehennemi ben dolduryım da kise cehenneme girmesin )beldemiz huzura kavuşsun da biz olmayalım,başımıza bela gelsin.farketmez.sen zaten başına bela gelir derken farkında olmadan sen doğrusun da ,demek istiyorsun; söylemediğin nedenlerden dolayı çekimser kalıyorsun .ben allah için yaşıyoru,onun yolundan gitmeye çalışıyorum.o bana ve yolundan gidenlere yardım eder,kötülüklerden ve kötülerden korur. bem allaha güveniyor ve dayanıyorum .o en güzel mevla en güzel yardımcıdır. allaha emanet ol kardeşim.

kayabaşı
19.05.2009, 20:47
anti israil arkadaşım ben taraf tutmuyorum şudur veye budur demiyorum ama hayatta hiç bir şeyi tek taraflı düşünme her iki tarafında zaafları vardır ben yokturda demiyorum sen kalkmışsın ordan allah mustafa gökmenin belasını versin diyosun bu doğru bir şeymi neden hemen 90 derece dönüş yaptın ben seni anlamış değilim dün öyle yazıyordun bugün böyle ne oldu demekki sana birileri dur demese neler yazardın allah bilir bak ne güzel peygamberlerimizden mana da veriyosun yakışıyomu delikanlılığa yani bumu müslümanlık sen at tut gıybet yap ondan sonra çık o onu yapmış bu bunu yapmış sanane kardeşim bak kardeşim doğruları söylüyorum senin yaptığın çok büyük terbiyesizlik demekki sen arabuluculuk değil ara bozuculuk yaptın o iki aile arasında iki tarafta benim akrabam bir taraf dayılarım bir tarafta annem var ama ben doğru olan neyse onun yanındayım anlaşıldımı israilli bak ben dayılarımıda kötüleye bilirim mustafa gökmenide kötüleye bilirim sen tutuyosun internetten beri gıybet yapıyosun yazıklar olsun kör zihniyete hem bikere ismini yazmadan buraya bir daha yazma ismini yaz dedim daha iyi anlaşırız daha güzel konuşuruz dedim ama sen kaçıyosun anlamış değlim allaha emanet ol dost acı söyler ******

arkadaşlar bu sitenin sorumlusu kim öğrenmek istiyorum bir şahsiyetsiz çıkmış o öyle yapmış bu böyle yapmış atıp tutuyor bun anti irail nickli üyenin ismini bilen varsa söylesin rica ediyorum **** murat kayabaşı

anti israil
20.05.2009, 09:31
allah zalimlerin belasını versin.ben bunu diyorum. ve arkasındayım verecekte inşallah yarası olan gocunur varsa yaran sende gocun .hemen bozulma .taraf tutmayanın zoruna gitmez.ben kimin ne şahsiyeli,nasıl şahsiyetsiz olduğunu çok iyi biliyorum.bozul madan ,eğilmeden ,kimseye yalakalık etmeden yaşıyorum.sen tehdit etmeyi ,hakaret etmeyi,birilerine yalakalık etmeyi bırak.ben kimin ne olduğunu çok iyi biliyorum.seninde.sen birilerinin avkatlığını yapma.ben sana zamana bırak dedim.zaman sana hakikatı gösterir.tehditler hakaretler doğru yolda gidenlere engel olamaz.seni ilgilendiren birşey ortadayok .ağzı olan konuşur.sen kendin için hak için halk için konuş,zulm için değil.biliyorum ikna olmayacaksın çünkü şartlanmişsın allah yolunu açıketsin.

kınasoglu
20.05.2009, 10:52
anti israil arkadaşım sen ismini söylemekten niye çekiniyosun anlayamadım vede seni çözemedim ne ayaksın sen arkadaşım bak ben ismimi açıklıyorum murat kayabaşı kimsedende korkmuyorum neden ismini açıklamıyorsun insanları ordan yönlendirmesini biliyosun sanki sen peygambersin her şeyi biliyomusun aslanım insanlar hakkında kötü şeyler yazma cezasını çekersin anlatabildimmi israilli

kınaşoğlu abi resimler çok güzel ellerine sağlık az da olsa hasret gideriyoruz teşekkür ederim murat kayabaşı gümüşdereye sevgiler çoook özledim köyüm seniii
murat devamı var kardeşim bizlere düşen gurbetdeki hemşerilerimizi birazcıkta olsun mutlu edersek ne mutlu sevgilerimi iletirim
kendinize iyi bakın

dora
20.05.2009, 11:53
Yaşlı adamın birisi ıssız bir dağ yolunda yolculuğa çıkar.yolda otostop yapan şık bir hatunu arabasına alınca gençlik yıllarını hatırlayıp yavaştan bacaklarını okşamaya başlar ters bir tepki almayınca cesaretlenip memelere kadar gelince kadın adama ne yaptığını sorunca ihtiyar radyoda istasyon arıyorum der bu cevap üzerine kadın elini ihtiyarın aletinde şöyle bir gezdirip
-boşuna uğraşma bu antenle bu radyo çekmez

kayabaşı
20.05.2009, 19:33
bak anti israil konuşmalarına çok ama çok dikkat et adam ol terbiyesizlik yapma ben kimsenin yalakalığını yapmıyorum bak aslanım benim yaramda yok gocunacak bir tarafımda hem öyle evlatlık mevlatlık az dngeli konuş eğer zerre kadar delikanlıysan ismini açıklarsın paşa paşa konuşuruz takma isminin arkasına saklanmayla biyere varamassın bir gün kim olduğun ortaya çıkar o zaman alimi zalimi gösteririm ben sana anladınmı akıllı ol terbiyeni takın her kimsen elalemin aldısı verdisi senimi gerdi de çıkmışsın oraya dangalak dangalak yazılar yazıyosun ben gene sözümdeyim birazcık delikanlıysan ismini yaz aslanım korkma korkunun ecele faydası yok ama ben seni biraz tahmin ediyorum günahada girmek istemiyorum o diyerek delikanlı ol aslanımm ismini yaz bekliyorum sabırsızlıklaa ********* murat kayabaşı ben kimseden korkmuyorum allah tan başkaa sende korkma *********

allah razı olsun kınaşoğlu abi bir ricam senden abi bu siteyi yöneten senmisin abi eğer sensen yöneten bu anti israil nickli üye kim ismi ne cismi ne onu öğrenmek istiyorum tanımak istiyorum bu arkadaşı çok merak ettim lütfen abi bilirseniz söyleyin

abdullah naci
21.05.2009, 20:49
İNSANLARIN YAPTIĞI SAHTE PARALAR KADAR,PARANIN YAPTIĞI SAHTE İNSANLARI GÖRDÜM.

İKİ YÜZLÜLERE ISINMAYA BAŞLADIM ,ÇÜNKÜ PİYASA ON İKİ YÜZLÜLERLE DOLU.

İYİ DOSTU OLANIN AYNAYA BAKMASINA GEREK YOK TUR.

DEVLER GİBİ ESER BIRAKMAK İÇİN KARINCALAR GİBİ ÇALIŞMAK LAZIM.

anti israil
21.05.2009, 21:11
arkadaşlar kimseyle dalaşmak istemiyorum.herkezin yaptığı kendine .sitenin havasını germek,havayı bozmakta istemiyorum.istemeden olumsuz bir hava oluştu.amacım bu değildi.hepiniden özür diliyorum.

abdullah naci
22.05.2009, 15:00
DÜNYALIK CEBE KONUR KALBE DEĞİL.KALBE KONURSA,OZAMAN SUSUZLUĞU İDERMEYEN SUYA BENZER,İÇTİKÇE SUSATIR.

HZ.ALİ HARP MEYDANINDA HASMINI YERE YATIRIR.KILICINI İNDİRECEK,ADAM HZ.ALİNİN YÜZÜNE TÜKÜRÜR.HZ.ALİ ADAMI BIRAKIR ÖLDÜRMEZ.ADAM SORAR NİÇİN BENİ ÖLDÜRMEKTEN VAZGEÇTİN HA.ALİ NEFSİM ARAYAGİRDİ.ÖNCE SENİ ALLAH RIZASI İÇİN ÖLDÜRECEK SEVAP KAZANACAKTIM ŞİMDİDE NEFSİM İÇİN.GÜNAHA GİRECEKTİM ONUN İÇİ VAZGEÇTİM DER.

merderli
22.05.2009, 16:30
Ben Mustafa GÖKMEN Belediye Başkanı anti israile cvp; Anti israil Ben bugün Belediyemizde otururken Beldemiz sayfasını okuduk ama Gümüşdereli olanlar kimliklerini açık ve resimleri ile yazıyorlar, ama siz anti israil adında yazıyorsunuz sözde israil karşıtı oluyorsunuz ama hareketleriniz israil gibi gizli, kapalı oluyorsunuz, gocunacak bir şeyinizmi var Allah'A Çok şükür Gümüşdereli olupta gocunacak bir şeyi olanları hiç bilmiyorum ben yoksa siz gümüşdereli değilmisiniz neden gizli yazıyorsunuz yarasamısınız yarasalar karanlıkta çıkarlar Eğer delikanlı isen Diğer Gümüşdereli Hemşerilerim gibi açık kimliğini yazar insanlar sizi tanır, Hitabetin güzel vaaz verir gibi yazıyorsun ama gizli k....cıklık olmaz Gümüşdereliye yakışmaz, Diğer açık kimliği olan Gümüşdereli hemşerilerime selamlar. sözüm açık olanlara değil

kayabaşı
22.05.2009, 20:22
bak anti israil bu siteye bir daha yazarsan gerisini sen düşün tamammı koççum ********lik yapıp bir daha yazarsan aklını alırım senin akıllı ol şerefsiiizz ***** ismini açıkla lan ****nin çocuğu bak ben açıklıyorum murat kayabaşı yandaşlarınada söyle köpeklerini salmasınlar kendileri gelsinler seniinnn a....... si....... terbiyesiz ******** **** bir daha yaz anam avradım olsun fizandada olsan bulur aklının a..... ko...... hadi yaz bakalım ******** israilli köpek gibi özür dilersin işte öylee haysiyetsiz ukalee sana var ya diyecek laf çok taaa yeri değill ah bi elime geçsenn ********

kınasoglu
22.05.2009, 20:38
SELAM GÜMÜŞDERELİ ARKADAŞLARIM

sitemiz beldmiz ve geçlerimiz için yararlı olmalı kısır cekişmeler olmasın ben baştan beri söyledim biz hep gümüşdereliiyiz hep herkes kendini tanıtsın dedik dikat ederseniz herkes anı resimlerini koyması için ayrı bir köşe yaptık mehmet hoçada cok yazdı hersez kendini tanıtsın diye cok yazdı halede yazıyor anti israyil arkadaşımız kendini gizledi ben cok söyledim kendini tanıtmasını istedim ama tanıtmadı beldemizdeki sorunları dile getirdi belki doğru yazdı ama önce kendini tanıtıp yazsaydı daha iyi olacaktı ama bilmem nedense kendini tanıtmak istemedi burdaki amacımız gümüşdereye neler yaptık neler yapa biliriz onlarla ilgili yazmakta yarar oldunu düşünürüm ama nedense hep kısır cekişme ortamına cekmekde bulunan arkadaşlarımız olmuştur ben bu kişileri cok ğarip ol duklarını düşündüm eminimki gümüşdereye yararlı olmak isteselerdi bu sitedyi gerkinleştirmezlerdi antiisrayil arkadaşım ben eminim bu olumsuz luklardan kendisinin kesin nebali var ondan kendini açıklamaktan kaçtı saygılar

kayabaşı
22.05.2009, 21:01
ya kınaşoğlu abi arkadaş iki aile arasında arabuluculuk yaptım diyor tutmuş olayları başka yönlere çekiyor saygısızca ukalaca şeyler yazıyor ama onu tanıyanı buldum biz diyoruzki beldemiz için güzel şeyler yapalım site turizme açmak vesayre adam tutmuş mustafa gökmen böyle mustafa gökmen şöyle kimse kimseyi kötülemesin düşmanıda olsa herkes bir gün hak ettiği cezayı bulur diyorum ortamı germekten başka bişey yaptığı yok ********in kendini tanıt diyorum oda yok böyle ********leri sitemizde barındırmayalım lütfen herkes gerekeni yapsın diyorum her ne olursa olsun saygılarımı sunarım iyi akşam lar abi murat kayabaşı

mehmetacik58
22.05.2009, 22:19
Murat KA>YABAŞI heyacanını anlıyorum çok kızdığında belli ben defalarca yazdım herkes kimliğini açıklasın diye ama bazıları açıklamadı.Yukarıya yazdığın kelimeleri sana hiç yakıştıramadım.Sen onları yazarak kendini düşürüyorsun.Böyle insanları kaale almayacaksın cevap verdikçe dahada olayın üstüne gidiyorlar. Biz burda "GÜMÜŞDERE" için ne yaparız nasıl yardımcı oluruzun peşindeyiz yoksa geçmişi irdeleyip birilerini suçlayarak hiç bir yere varamayız. ama yinede sakin olmakta fayda var diyorum.

BAHATTİNÖZDEMİR
22.05.2009, 23:59
Uzun süredir siteye bakamadım.
Ama bu anti israil meselesi fazla abartılıyor.
Cevap verilmzese yazacğını sanmyorum.
Ben bu adamın sitede açık adıyla yazı yazan birisi olduğunu düşünüyorum(Yani bir açık bir de gizli adı var)
Yakışıksız küfürleri de hiç doğru bulmadım.
Özellkle kayabaşı çok yakışıksız şekilde yazmış.
Bunu kendisine özel mesaj göndererek yapabilrsiniz.
Her ne kadar ortam çok elverişsiz olsada köyümüz için neler yapabiliriz onu konuşalım.
Bir yılda gümüşdereli en az 10 öğrenci üniversite sınavında iyi yerleri kazanmalı.
Bazen krizler fırsat ta oluşturabilir.
Olumlu ortam olması durumund aiyi şeyler olabilceğini düşünüyorum.

ŞU ANDA GÜMÜŞDERELİ OLUP LİSE SON SINIFTA BULUNAN VE ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANAN VEYA LİSEYİ BİTİRMİŞ ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİN İSİMLERİNİN YAZILMASINI ARZU EDİYORUM.
İSİMLERİNİ TESPİT EDELİM VE KİMLER NERELERİ KAZANACAK TAKİP EDELİM.

kayabaşı
23.05.2009, 19:58
mehmet hocam bahattin hocam kötü sözlerimden dolayı siz değerli büyüklerimden özür diliyorum murat kayabaşı

TARİHTEN O ESKİ KAHRAMANLAR GELSİN
FATİHLER YAVUZLAR SÜTÇÜ İMAMLAR GELSİN
KADEHLE MENFAAT TOKUŞTURANLAR DEĞİL
VARSA
MUHSİN YAZICIOĞLU GİBİ YÜREK TOKUŞTURANLAR GELSİN
murat kayabaşı

anti israil
24.05.2009, 07:28
yazacak çok şeyvar,ama fayda vermeyeceği için şimdilik yazmıyorum.kötüsöz sahibinindir. keskin sirke küpüne zarar veririr.anlıyorumki herkez olayların farkında kimin ne yaptığını biliyor ama birilerin den çekinerek gerçekleri söylemiyor.zaten bende bunu diyorum.bu site kimsenin babasının malı değil istediğim gibi yazarım kimse karışamaz. beğen meyen okumaz muhatap olmaz.ben biriyle sevdiğim değer verdiğim için muhatap oldum,o işi çıkmzlara sok tu daha öncede yazdım amacım kimseyle kavga değil.ama birileri işi devamlı kavgaya çekiyor.kendileri bilirler.işlerin sonu allaha varır.hesabı allah görür.zaman herşeyin şahidi ve ilacıdır.bekleyin görün.boşuna heyecanlanlanmayın panik yapmayın.her şeyi allah idare ediyor.allah yapı yor.ben onun yaptığı herşeye (kadere)razı olmuşum.herkezi seviyorum yaratandan ötürü.

kınasoglu
24.05.2009, 18:07
yazacak çok şeyvar,ama fayda vermeyeceği için şimdilik yazmıyorum.kötüsöz sahibinindir. keskin sirke küpüne zarar veririr.anlıyorumki herkez olayların farkında kimin ne yaptığını biliyor ama birilerin den çekinerek gerçekleri söylemiyor.zaten bende bunu diyorum.bu site kimsenin babasının malı değil istediğim gibi yazarım kimse karışamaz. beğen meyen okumaz muhatap olmaz.ben biriyle sevdiğim değer verdiğim için muhatap oldum,o işi çıkmzlara sok tu daha öncede yazdım amacım kimseyle kavga değil.ama birileri işi devamlı kavgaya çekiyor.kendileri bilirler.işlerin sonu allaha varır.hesabı allah görür.zaman herşeyin şahidi ve ilacıdır.bekleyin görün.boşuna heyecanlanlanmayın panik yapmayın.her şeyi allah idare ediyor.allah yapı yor.ben onun yaptığı herşeye (kadere)razı olmuşum.herkezi seviyorum yaratandan ötürü.
arkadaşım kimse sana yazma demediki kimsin bak ben üstüne basa basa söylüyorum kimsen kendini ve kimlerden oldunu yaz ki bu topluma faydalı birisen bende sana saygı duyayım ilaki burda binlerce kişi yazıyor herkesin fikri bir deyildir görüşü bir deyildir beldemizde tabi beli bi sorunlar var bizler bu sorunları aşmak beldemize faydalı işler yapmak için herkesin fikrine saygılı olmalıyız tabiki bu kimsenin babasının malı deliyzaten buraya giren arkadaşlarımız hep bilirler kimsenin babasın malı olmadını kormaktan bahsi edersin ben bakarım senden başka korkan yok şunki herkes resimini kimden oldunu yazar hep sana israrla söyleyen arkadaşlarımız oldu sen korkuyorsun ismini açıklamaktan korma ya bu kadar

kayabaşı
24.05.2009, 19:41
kınaşoğlu abi mehaba nasılsın ya abi ben bu adamı çözemedim ne ayak anlayamadım bu salak terbiyesiz anti israil insanların arasına fitne sokarak herkesi bir birine takmaya çalışıyo mümkünse bu salağa kimse cevap yazmasın hani bi tabir var ya abi it ürür kervan yürür bu gerizekalı yazsın bakalım nereye kadar yazacak abi allaha emanet olun kendinize iyi bakın selamlar saygılar abi msn adresim termelim_murat@hotmail.com

dora
26.05.2009, 10:57
sayın apdultif şener yeni türkiye partisini kurmuş allah hayırlı ugurlu etsin in şallah vatana milete faydalı olurlar sayın genel başkanıma ve ekibine başarılar dilerim

kayabaşı
26.05.2009, 12:21
arkadaşlar dün büyük birlik partisini 4. olağan kongresi oldu genel başkanlığa yalçın topçu abimiz getirildi umarız koca reisi aratmaz bizlere gönlümüzdesin başbuğ muhsin

ben kağnılarla yaylılarla büyüdüm geldim
çocul yüreğimi yakan türküler dinleye dinleye
mahzun kağnılarla mazlum yaylılarla
ve tozlu yollarınla sevdim seni GÜMÜŞDEREM

o tezek topladığım kırlar yaylalar
başına oturduğun yemek yediğin atandır
GÜMÜŞDEREM anayurdum sebebim çarem
taşına toprağına vurgunluğum bundandır

GÜMÜŞDREM HASRETİM KINALI TÜRKÜM
İÇ İÇE GÜZELLİK UÇ UCA KAHIR
YÜREĞİMİ BİN PARÇAYA BÖLSELER
HER PARÇASI YİNE SENİ ÇAĞIRIR BANA GÜMÜŞDEREM

MURAT KAYABAŞI çok özledim köyüm seni

kayabaşı
28.05.2009, 19:25
AHIR ZAMANDAN HABER
bir gün resulullah a.s.m şöyle buyurdu mescidi aksanın imar edilmesi
mesinenin harap olmasının medinenin harabiyeti büyük savaşların büyük savaşlar istanbulun fethinin istanbulun fethi ise deccalın çıkışının habercisi olacaktır
bu olaylar peş peşe temas ettikten sonra o mübarek elini yanıda oturmakta olan muaz.ın dizine vurarak dediki
bu söylediklerim senin burda oturduğun kadar gerçektir

ebu davud melahim.3

anti israil
29.05.2009, 07:25
en büyük düşmanıdır tefrika islamın.adı batsın onu islama sokan kaltabanın.gününüz hayırlı cumanız mübarek olsun.

dora
29.05.2009, 09:13
fakih de olsa mürşit veya mürit de olsa kişi bu alcak dünyada bir kez kapıldı mı bala düşmüş sinege döner

Alim, haramı, helali bilen değildir; alim, bildiği ile amel edendir

Yarı aydınlar, bilgisizlerden daha tehlikelidirler

herkese hayırlı cumalar........

resulbudak66
29.05.2009, 14:37
resul abi meraba ben murat kayabaşı nasılsın iyimisin tanıdıysan eğer ne var ne yok abi nerede görev yapıyosun saygılar sevgiler abii resul abi bu anti israil kim sen tanıyomusunn bu arkadaşı
bizim köylümü bu ismi ne bunun kimlerdenn ben adamı çözemedim derin devlet gibi **

meraba murat hoşgeldin canım tanımammı ben şu an cumhuriyet üniversitesinde şoförlük yapıyorum teşekkür ederim iyiyim siz nasılsınız şu öbür konuya gelince ben de tanımıyorum cevap verme bile anca moralin bozulur bu kadar laftan sonra çık sın ben şu yum desin yeter yani ne var bu kadar gizleyecek anlamıyorum kendine iyi bak görüşürüz selamlar.

kayabaşı
29.05.2009, 19:55
sağolasın resul abi haklısın adam olsa ismini açıklar kendine iyi bak allaha emanet ol

kayabaşı
30.05.2009, 21:37
istanbulun fethinin 556. yılı bütün müslüman alemine kutlu olsun

YELKENLER DİKİLECEK
YELKENLER BİÇİLECEK
DAĞLARDAN DENİZLERE KALYONLAR ÇEKİLECEK

GEÇMİŞİMİZİ KİMSE UNUTMASIN
murat kayabaşı

arkadaşlar kimse daha siteye girmiyo heralde kimsecikler yok

ÜLKÜMÜZ GÖKLERDE DALGALANAN
BİR SANCAK
ALLAH.IN HUZURUNDA EĞİLİRİZ BİZ ANCAK

MUHSİN YAZICIOĞLU

ÜLKÜMÜZ GÖKLERDE DALGALANAN
BİR SANCAK
ALLAH.IN HUZURUNDA EĞİLİRİZ BİZ ANCAK

MUHSİN YAZICIOĞLU

BAHATTİNÖZDEMİR
30.05.2009, 23:30
Sivasspor başarılarıyla bizleri gururlandırıyor.
Şampiyonluk çok zor olmasına rağmen iki sezondur göstrediği üstün performansıyla bize çok yakın görünmüştü
Özellkle bu sezon ligin son haftalarına kadar lider devam ettikten sonra alınan 2 mağlubiyet ve mağlup olduğum takımların nisbeten kolay takımlar oması.
Lig ikinciliği ve şampiyonlar ligini bile bizim gözümüzde çok basit bir şeymiş gibi gösterdi.
Oysa daha önce dafalaraca şampiyonluklar yaşamış tkımlar biizm altımızda bulunuyorlar.
Teşekkürler sivasspor.
Kaderi ızdırap dolu bu topraklarda sevince ve mutluluğa vesile olduğun için.

kayabaşı
31.05.2009, 19:58
GÖNÜLLERİN ANADOLUNUN SİVAS.IN ŞAMPİYONU
SİVAS SPOR

dora
02.06.2009, 14:05
Askerin biri bir bakışta herkesin boyunun ölçüsünü tam olarak doğru söylüyormuş ve arkadaşları buna çok şaşırıyorlarmış. Bir gün bunu komutana da götürmüşler ve olan biteni anlatmışlar. Komutan inanmamış...
- "Söyle bakalım benim boyumun ölçüsü kaç?", demiş.Asker aşağıdan yukarıya komutanı süzmüş ve
-"1.75 efendim", demiş.Komutan:
-"Doğru.. Hayret, nasıl bildin?" demiş. Asker :
-"Bilirim tabi efendim, ben kereste uzmanıyım

kayabaşı
02.06.2009, 19:56
FETİH MÜJDESİNE İKİNCİ MEHMED NAİL OLDU
amr bin as.ın oğlu abdullah anlatıyor bir seferinde resulullah.ın etrafında oturmuş sohbetini dinliyor ve duyduklarımızı yazıyorduk bir zaat gelerek resul-i ekreme şöyle bir sual sordu ya resulallah önce hangi şehir fethedilecek , kostantiniyemi yok sa roma.mıbunun üzerine resul ekrem şu cevabı verdi konstantiniye daha önce fethedilecek bu hadis o zaman müslümanlarca kostantiniye olarak bilinen İSTANBUL,UN fethedileceğini ve bizans,ın tamamen müslümanların eline geçeceğini müjdeler başka bir hadis,te ise müslümanların tesbih ve tekbir getirerek İSTANBUL,U fethedecekleri ve o zamana kadar elde edemedikleri ganimetlere kavuşacaklarını haber verir İSTANBUL,UN fethini müjdeleyen ordu kumandanını ve askerini metheden meşhur HADİS İSE ŞÖYLEDİR istanbul muhakkak fetholunacaktır o fethi gerçekleştirecek kumandan ne güzel kumandandır onun aske3ride ne güzel askerdir ,,,,,,,,

mehmet ozdemir
03.06.2009, 06:11
herkese selamlar.tayinim Tokat'a çıktı. şark görevi için Tokat'a gidiyorum...

mehmetacik58
03.06.2009, 13:16

yeni görev yerinde başarılar dilerim hayırlı olsun

kayabaşı
03.06.2009, 20:29
yeni görev yerinde başarılar dilerim memet abi
MURAT KAYABAŞI

kayabaşı
04.06.2009, 23:12

yeni görev yerinde başarılar hayırlı çalışmalar dilerim memet abi

sadettinatalayx
05.06.2009, 00:50
sevgili hemşehrilerim yeni görev yerim sakarya

mehmet ozdemir
05.06.2009, 08:17
yeni görev yerinde başarılar dilerim hayırlı olsun

çok teşekkür ediyorum hocam. selamlar, saygılar...

yeni görev yerinde başarılar hayırlı çalışmalar dilerim memet abi

muratcığım çok teşekkür ediyorum.epeydir sana yazmak istiyorum fırsat olmadı.nasılsın, nerelerdesin?

mehmetacik58
05.06.2009, 10:40
sevgili hemşehrilerim yeni görev yerim sakarya

Yeni görev yerinde başarılar dilerim o bölgeden sağ salim kurtardın ALLAH'a şükür! Hayırlı uğurlu olsun

BAHATTİNÖZDEMİR
05.06.2009, 11:24
Kardeşim Mehmete'e ve Sadettin atalayayeni görev yerlerinde başarılar dilerim.
Sedettin Atalayı tanıyamadım Herhalse polis olsa gerek.
Sakaryada bende görev yaptım oldukç agüzel bir yer.
Gümşdere'nin birde böyle gündemi var.
Farklı görevlerde başrılı insanlar.
Bunların sayısı çoğladıkça problemler azalacak.
Gümüşderede her evden bir üniversite mezunu olmalı.
O zaman sorunlar ortadan kalkacak.
Umarım bu hedefe doğru ilerleme kaydedilir.

kayabaşı
05.06.2009, 20:26
mehmet kayabaşı şanlıurfa viranşehir devlet hastanesi doktor
kerim kayabaşı adana il jandarma komutanlığı astsubay
hüseyin kayabaşı salıpazarı kestane pınar ilk öğretim okul müdürü
ömer kayabaşı türkiye odalar ve borsalar ünüversitesi elektrik ve eloktronik mühendisliği

kayabaşı
07.06.2009, 15:36
bahattin hocam ikimizden başka kimse yok galiba sitede saygılar hocam

BAHATTİNÖZDEMİR
07.06.2009, 23:09
Herkes tatile çıktı biz seninle(Murat) nöbetteyiz.

mehmetacik58
08.06.2009, 11:37
mehmet kayabaşı şanlıurfa viranşehir devlet hastanesi doktor
kerim kayabaşı adana il jandarma komutanlığı astsubay
hüseyin kayabaşı salıpazarı kestane pınar ilk öğretim okul müdürü
ömer kayabaşı türkiye odalar ve borsalar ünüversitesi elektrik ve eloktronik mühendisliği

MURAT BU İSMİNİ YAZDIKLARIN GAZİ ABİMİN ÇOCUKLARIMI

kayabaşı
08.06.2009, 18:53
MURAT BU İSMİNİ YAZDIKLARIN GAZİ ABİMİN ÇOCUKLARIMI

evet hocam gazi amcamın çocukları

yiğidoturan
10.06.2009, 00:59

mehmet yeni görev yerinde başarılar emniyet müdür yard Osman Pınar var orda Osdlak dayının oğlu

dora
10.06.2009, 07:47
Bir gün Temel kahvede oturuyormuş
Dursun gelmiş kahveye demiş:
Temel senin inekler sigara içiyor mu?
-Hayır demiş
Dursun da: O zaman senin ahır yanıyor

aozdemir
10.06.2009, 22:37
hayırlı akşamlar değerli hemşerilerim.

hayırlı olsun mehmet. Allah kolaylık versin.