Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.01.2008, 17:13   #11
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 865 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart -->: --->: Ünlü modacı türban yasağına karşı

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
LÜTFEN GENÇ ARKADAŞLARIM ÜSLUPLARIMIZA DİKKAT EDELİM YOKSA TARTIŞMANIN BİR MANASI YOKKİ, SENİN İNACIN SANA BANİM İNANCIM BANA, SENİN FİKRİN SANA BENİM FİKRİM BANA, GAY CEMİL İPEKCİ SABETAYASİT TÜRK MODACI HERNE İSE O ADAMIN FİKRİDE ONA, ONUNDA YAŞAMA HAKKINI, FİKİR HÜRRİYETİNİ SONUNA KADAR SAVUNUYORUM, HERKES İNANCINA KÜLTÜRÜNE MEŞREBİNE GÖRE YAŞAMALI, BUNA İTİRAZI OLAN YOK,
Tamam şimdi böyle yazıyorsun 1 gün sonra başka türlü yazıyorsun anlamadım gitti.Yani aşırı derecede yanar döner bir kişiliğin var.Tamam bende o zaman türbanın serbest olmasını istiyorum sende buna saygılı ol.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 04.01.2008, 19:52   #12
divik
Yeni Yiğido

divik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

divik Şuan divik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.12.2008 20:41

Tecrübe Puanı: 0 divik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Ünlü modacı türban yasağına karşı

Abrican arkadaşıma katılırsınız katılmazssınız ama tartışmayı kişiselleştirmek ve ya yorumcunun kişiliğine saldırmayı doğru bulmuyorum,asıl benim anladığım şu:dünkü erkek-bu gün gay,dünkü solcu-bu gün türbanı savunuyor,yarın yönetim değişsin sadece ve sadece ihale alabilmek icin herşeyı savunur.
Daha dünekadar size Cemil Ipekci sorulsaydı ne derdınız acaba?Ben soyleyim:gay,bizim örf ve adetlerimize uymayan bir sabetayci,davranışlarıyla aile temelimizi zedeleyen bir kişidır,kısacası:müsülman topluluğun yuz karası,peki sorarım şimdi size,nasıl oldu da birden karhraman yaptınız,ne değişti de göklere çıkardınız?
divik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 04.01.2008, 20:03   #13
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1082 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart -->: Ünlü modacı türban yasağına karşı

CEMİL İPEKÇİ BİR SOL PROBLEMİ SAVUNSAYDI EĞER;OHOOO YİĞİT OLURDU
AMA ERKEK GİBİ ÜLKENİN SORUNUNU YANİ BİZİM SORUNUMUZU DİLE GETİRDİĞİ İÇİN
-...-YAKIŞTIRMASI GELİYOR.HEM NERDEN BİLİYON O ADAMIN -...-OLDUĞUNU.YANINDAMIYDIN O İŞİ YAPARKEN!!!
BEN BURDA ASLA VE KATTİEN CEMİL İPEKÇİYİ SAVUNMUYORUM.ADAMI SADECE MODACI DİYE BİLİYORUM O KADAR.
ÇOK YALNIŞ BULUYORUM BU HAREKETLERİNİZİ-ABİRCAN-ADLI ÜYE
VE SİZİ ESEF VE ŞİDDETLE KINIYORUM!!!

TOPLUM AHLAKINI BOZMAYALIM BU SİTEYE 14 YAŞINDAKİ ÇOCUKTA GİRİYOR.50 YAŞINDAKİ AMCAMIZDA.LÜTFEN BEYLER-SİVASLIYA YAKIŞMIYOR-

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 04.01.2008, 20:08   #14
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1082 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart -->: --->: Ünlü modacı türban yasağına karşı

Alıntı:
divik Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Abrican arkadaşıma katılırsınız katılmazssınız ama tartışmayı kişiselleştirmek ve ya yorumcunun kişiliğine saldırmayı doğru bulmuyorum,asıl benim anladığım şu:dünkü erkek-bu gün gay,dünkü solcu-bu gün türbanı savunuyor,yarın yönetim değişsin sadece ve sadece ihale alabilmek icin herşeyı savunur.
Daha dünekadar size Cemil Ipekci sorulsaydı ne derdınız acaba?Ben soyleyim:gay,bizim örf ve adetlerimize uymayan bir sabetayci,davranışlarıyla aile temelimizi zedeleyen bir kişidır,kısacası:müsülman topluluğun yuz karası,peki sorarım şimdi size,nasıl oldu da birden karhraman yaptınız,ne değişti de göklere çıkardınız?
KARDEŞİM BİZ CEMİL İPEKÇİYİ SAVUNMUYORUZ!!!DİLE GETİRDİĞİ KONUYU SAVUNUYORUZ.BU AKDAR ANLAYIŞSIZLIK OLMAZ BE!!!
MECLİSTEKİ PKK YI GÖZÜNÜZ GÖRMEZ ADAMINOĞLU PKKYA TERÖRİST DEMEZ.
GIKINIZ ÇIKMAZ.AMA DIŞARDAN BİRİ TÜRBANI SAVUNDUĞU ZAMAN ASLAN KESİLİRSİNİZ
BUMU LAN TÜRKLÜĞÜNÜZ!!!

Alt 04.01.2008, 20:34   #15
divik
Yeni Yiğido

Standart --->: -->: --->: Ünlü modacı türban yasağına karşı

Alıntı:
serrrkan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
KARDEŞİM BİZ CEMİL İPEKÇİYİ SAVUNMUYORUZ!!!DİLE GETİRDİĞİ KONUYU SAVUNUYORUZ.BU AKDAR ANLAYIŞSIZLIK OLMAZ BE!!!
MECLİSTEKİ PKK YI GÖZÜNÜZ GÖRMEZ ADAMINOĞLU PKKYA TERÖRİST DEMEZ.
GIKINIZ ÇIKMAZ.AMA DIŞARDAN BİRİ TÜRBANI SAVUNDUĞU ZAMAN ASLAN KESİLİRSİNİZ
BUMU LAN TÜRKLÜĞÜNÜZ!!!
Aziz kardeşim,ilk önce bir türk olarak örf adet gelenekler konusundan yaş bakımından sizin iki katınızdayım.Hitab şekliniz yanlış.
İkinci olarak muhatab olduğumuz konu cemil ipekçi ve ipekçi nin gündemine aldığı türban meselesi olurken,siz pkk ve yandaşlarının meclise girmesini gündeme getirmişsiniz kaldıki bu konuda sizlerden daha duyarlıyım ve beş yıl öncesinden bu günleri görerek tedbir alınması gerektiğini savunurum.O konu dahilinde yine bugün sivil anayasa ve benzeri çalışmalar ile ülkemizin geleceği karanlık ellere teslim edilecekve edilmesi düşünülüyor. Dahada ötesinde sivil anayasanın içinde yer alan gizli maddeler ile ilerde özerk federasyon sisteminin önünün açıldığını savunuyor,geçenlerde yapılan referandum ile emsal teşkil edecek 2003-2004 yıllarında kürt şehirlerinde hangi yönetimi istiyorsunuz diye referandum yapılmasının önü açılıyor.Şimdiden özellikle bu konuya dikkat çekiyorum ve bugün yapılan işlere benim yapdığım yorumu çok iyi irdelemenizi rica ederim.
Türban benim meselem,şimdide burda konuştuğumuz asıl mesele türban.Türban sorunu şayet varsa bunu ancak ve ancak türk halkı ve türk parlemontosu çözüm getirir.Asıl dikkat çekmek istediğim konu budur.
Dost acı söyler.Konuya birde ters açıdan bakınız.Yıllardır milliyetçi kavramlar söylenerek,söyleyenler tarafından ve onlar istemeden iyi niyetle hem milletimiz hemde vatanımız madur edilmişdir.
Eğer bugün,alacağımız karar ve uygulamaları başkalarının inisiyatifine bırakdığımız an,aynı bugün ki hükümetin düşdügü duruma düşeriz.
Alt 04.01.2008, 20:45   #16
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

yaş konusunda kusura bakmayın.yaş yazmadığı için kardeş dedim.bi solcu gözüyle bakmıştım ilk önce ama kurşun bizim cepheye gitti demekki neyse kusura bakmayın
ben sola yüklenmiştim Allaha emanet

Alt 04.01.2008, 21:16   #17
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 865 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Ya harbidende biz sadece ipekçinin sadediği lafı savunuyoruz kendisini değil.Bu kadar ahkam kesmenize gerek yok.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 04.01.2008, 21:23   #18
UTKUM_58
Yiğido

UTKUM_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

UTKUM_58 Şuan UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.03.2008 08:38
Tournaments Won: 1

Tecrübe Puanı: 666 UTKUM_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
divik Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Aziz kardeşim,ilk önce bir türk olarak örf adet gelenekler konusundan yaş bakımından sizin iki katınızdayım.Hitab şekliniz yanlış.
İkinci olarak muhatab olduğumuz konu cemil ipekçi ve ipekçi nin gündemine aldığı türban meselesi olurken,siz pkk ve yandaşlarının meclise girmesini gündeme getirmişsiniz kaldıki bu konuda sizlerden daha duyarlıyım ve beş yıl öncesinden bu günleri görerek tedbir alınması gerektiğini savunurum.O konu dahilinde yine bugün sivil anayasa ve benzeri çalışmalar ile ülkemizin geleceği karanlık ellere teslim edilecekve edilmesi düşünülüyor. Dahada ötesinde sivil anayasanın içinde yer alan gizli maddeler ile ilerde özerk federasyon sisteminin önünün açıldığını savunuyor,geçenlerde yapılan referandum ile emsal teşkil edecek 2003-2004 yıllarında kürt şehirlerinde hangi yönetimi istiyorsunuz diye referandum yapılmasının önü açılıyor.Şimdiden özellikle bu konuya dikkat çekiyorum ve bugün yapılan işlere benim yapdığım yorumu çok iyi irdelemenizi rica ederim.
Türban benim meselem,şimdide burda konuştuğumuz asıl mesele türban.Türban sorunu şayet varsa bunu ancak ve ancak türk halkı ve türk parlemontosu çözüm getirir.Asıl dikkat çekmek istediğim konu budur.
Dost acı söyler.Konuya birde ters açıdan bakınız.Yıllardır milliyetçi kavramlar söylenerek,söyleyenler tarafından ve onlar istemeden iyi niyetle hem milletimiz hemde vatanımız madur edilmişdir.
Eğer bugün,alacağımız karar ve uygulamaları başkalarının inisiyatifine bırakdığımız an,aynı bugün ki hükümetin düşdügü duruma düşeriz.
merabalar abi yapmis oldugunuz yorum,hakli,ama soylemek istedigim su,bir avrupa ulkesinde gerek memurlar gerek ozel sokterlerde gerekse burada yasayan cesitli ulkelerden gelen insanlar,kilik kiyafet konusunda ozgurler,demokrasi demokrasiyse neden bizim ulkede basortusu siyaset simgesi olarak kabul ediliyor,ya ne olurki basortusunu takmak isteyenler taksa ne oluryaa,okadar cokmu zor geliyor.bunlari asmadan bir yere varamayiski,icten pazarlik varsa bir ulkede vah yazik derim ben tsk ederim..
UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 04.01.2008, 22:00   #19
Eyüp Bayrak
Yeni Yiğido

Eyüp Bayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eyüp Bayrak Şuan Eyüp Bayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.02.2009 12:25

Tecrübe Puanı: 0 Eyüp Bayrak isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart --->: Ünlü modacı türban yasağına karşı

Abircan kardesim,özgürlükten bahsetmissin güzel;
genc arkadaslarin üsuplarini elestirmissin güzel;
yasaklarla bir yere varilamaz demissin güzel;
ama;
elestirmek adina bazi kesimlere yüklenemessin
genc arkadaslari üsluplarindan dolayi elestirirken kendi üslubuna dikkat etmelisin,cünkü insanlara resmen hakaret ediyorsun
yasaklarla bir yere varilamaz derken kendin bazi kesimleri kücük görerek hakaret ediyorsun
sana tavsiyem önce kendi kendine özelestiri yap
Saygilar sunarim kardesim
Eyüp Bayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 04.01.2008, 22:36   #20
divik
Yeni Yiğido

Alıntı:
UTKUM_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
merabalar abi yapmis oldugunuz yorum,hakli,ama soylemek istedigim su,bir avrupa ulkesinde gerek memurlar gerek ozel sokterlerde gerekse burada yasayan cesitli ulkelerden gelen insanlar,kilik kiyafet konusunda ozgurler,demokrasi demokrasiyse neden bizim ulkede basortusu siyaset simgesi olarak kabul ediliyor,ya ne olurki basortusunu takmak isteyenler taksa ne oluryaa,okadar cokmu zor geliyor.bunlari asmadan bir yere varamayiski,icten pazarlik varsa bir ulkede vah yazik derim ben tsk ederim..

Asıl üstüne vurgu yapmak istediğimde budur.Bir sorun tartışma ortamı varsa,bunu kendi içimizde,siyasettenden,ünivers itede prof.larımıza,din alimlerimizden,halk nezdinde geniş çaplı bir platformda ele alıp tartışma yapmamız gerekmekdedir.
Bizim üst tabakadaki ikdidar olan siyasetçilere sitemim ondandır.
Bir başka boyuttan bakmamız gerekirse,tarihin derinliklerine girerim,icraat ve sonrası sorgulamalar ile deam edelim.
İCRAAT:Menderes ikdidarında,ABD geldi,kırıkkale silah fabrikalarından,SİVAS-kayseri-eskişehirdeki uçak fabrikalarınızı kapatın,bunlarla uğraşmayın,tüm silah ihtiyacınızı biz karşılayalım dediler.
SONUÇ:15 yıl kadar önceden dönemin almanya dışişleri bakanından diğer gelen heyetlere,yaptıkları g.doğu ziyareti sonrasında,hükümete protesto çekerler;''Bizim silahlarımızı kürtlere karşı kullanamazsınız''
İCRAAT:Erbakan-ecevit hükümetinde kıbrıs çıkarması yapılır,dönemin muhalif lideri demirel,ABD'ye mektub yazar;''Türkiye'ye amborgo uygulayın''.Amacı,bu ikdidar 10 yıl daha düşmezdir.
SONUÇ:Bize uygulanan amborgo sonrası,gaza,ekmek kuyruğuna mahkum ettirilmiş halk birbirine düşürülmüş,kardeş kardeşi vurmuş,olayların bittiği yerde,basit konularda uç noktada çatışmalar sonucu,gelişmiş ülkeler seviyesinin 50 yıl gerisinde kalmışız.
İCRAAT:Asıl bizim konumuza uygun düşen,dönemin ırak dışişleri bakanı Tarık AZİZ,aslen yahudi azınlıktan gelmedir.ABD'ye yaptığı ziyaret sonrası,kuveyte şifahi olarak girme yetkisi almış,girmişlerdir.
SONUÇ:Vay sen niye kuveyte girdin,sebep S.arabistan'ın BM düzeyinde şikayetidir.16 yıldır,ortadoğudan çıkmayan ABD ve onun işbirlikçi yahudi lobisi.Peki tarık aziz ile aynı hükümette yer alan saddam dan diğer bakanlar,hepsi idam edilirken,Tarrık AZİZ ABD floridada,malikanesindedir.

Olayları,günü birlik benim çıkaıma veya manevi duygularıma uygun diye alğılamayalım.Geniş ölçekde bunun bize ilerde ne gibi yapdırımı olur,kimlere gebe kalırız diye bakmak daha mantıklıdır.Zira 1453 istanbul'un fethinden beri,hristiyan aleminin bize bakış açısı,dost görünüp hep sırtımızdan bıçaklamak gibi olmuşdur.En güvendikleri ise,İSLAMİYETTEN gelen,HOŞGÖRÜ ve AFFEDEN, tarzındaki yaklaşımımızdan istifade etmişlerdir.
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)