Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: "Kürt Açılmı" Nedir?
Kürt açılımını destekliyorum olmalı. 372 34,77%
Kürt açılmını deseteklemiyorum böyle bir şey gereksiz. 683 63,83%
Konu hakkında hiç bir fikrim yok 15 1,40%
Katılımcı sayısı: 1070. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.09.2009, 01:41   #351
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2158 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: ''Kürt Açılımı'' Nedir ?

Alıntı:
Militan_Asena58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Allah razi olsun senden bacim sende olmasan TÜRKIYENIN buyuk bir Devlet oldugunu bilemicektim
aynen öyle Küçük düşürücü sözlerden kaçının

TÜRKİYE BÜYÜK DEVLETTİR..................... ................

Türksen Türklüğünü Küçük düşürmeyeceksiniz Türksen Türklüğünle gurur duyacaksın Türksen satılmaktan atılmaktan bölünmekten korkmayacaksın korkulacak olan Bir tek Allah var....

TÜRKİYE BÜYÜK DEVLETTİR..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.09.2009, 05:54   #352
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

ya kardeşim daha kürt açılımının adını duyunca kürtler suikastler düzenlemeye
başladı siz ne diyosunuz açılım olsa ne değişecek daha fazla kan dökülecek daha fazla şehit vereceğiz onlarda bizde bunu kabul edin önce türk açılımı istiyoruz kürt değil bunuda kafamıza iyice koyalım
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.09.2009, 08:04   #353
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 639 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Türksen Türklüğünü Küçük düşürmeyeceksiniz Türksen Türklüğünle gurur duyacaksın Türksen satılmaktan atılmaktan bölünmekten korkmayacaksın korkulacak olan Bir tek Allah var....

Yahu Türkiye Büyük Devlet imiş, o yüzden biz Türkler bu kadar sefiliz değil mi , o yüzden doğumuzda Ermenistan ve Sözde Kürdistan iddiaları var değil mi. O yüzden batımız Yunan Megolaideamız boyunduruğu altında değil mi? O sebepten Kıbrıs'ı bütün dünyaya tanıtamadık değil mi? O sebepten Sadece vizesiz Suriye gibi ülkelere girebiliyoruz değil mi?

Ayrıca Osmanlı'da Büyük Devlet idi , Büyük Selçuklu da, Anadolu Selçuklu da. Göktürkler de büyüktü Hun Devleti'de, Avrupa Hun Devleti'de. Uygurlarda Büyük devlet idi... Hepsi bölündü parçalandı tarihten yokoldu, hemde çoğunun çöküş süreci kısa sürdü

Osmanlı da büyük devletiz sözleriyle verilen taviz açılımlarının boyunduruğunda yokolmadı mı!...

Türkiye'yi Büyük bir devlet yapmak istiyorsan taviz vermemeyi öğrenmemiz gerek... Kimseye karşı...
Alt 19.09.2009, 14:06   #354
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Dilsad Hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dilsad Hatun Şuan Dilsad Hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2010 20:09

Tecrübe Puanı: 1070 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Görünen köy kilavuz istemez canim , molotof koktey hazirlayan sokaklari savas alanina ceviren bizim Türk gencligimi ! Kürt acilimi yapilacaksa niye rahat durmuyolar ? Bence sen onlara Türklügünle nasil gurur duyacaklarini Vatanin bolunmeyeklerini anlat belki anlarlar ....
Korkan kim bacim Biz oldugumuz surece korkmak diye birsey olmaz Allahin izniyle
Alt 19.09.2009, 14:33   #355
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1315 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Militan_Asena58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Görünen köy kilavuz istemez canim , molotof koktey hazirlayan sokaklari savas alanina ceviren bizim Türk gencligimi [/u]! Kürt acilimi yapilacaksa niye rahat durmuyolar ? Bence sen onlara Türklügünle nasil gurur duyacaklarini Vatanin bolunmeyeklerini anlat belki anlarlar ....
Korkan kim bacim Biz oldugumuz surece korkmak diye birsey olmaz Allahin izniyle [/b]
çelişkili bir yazı...
Alt 19.09.2009, 14:38   #356
abdullah58
Tecrübeli Yiğido

abdullah58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abdullah58 Şuan abdullah58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2010 13:53

Tecrübe Puanı: 668 abdullah58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: "Kürt Açılımı" Nedir ?

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İlk yorum benden. Hükümetimizi çok seviyorum. Gerçekten çok iyi işler yaptılar Allah Razı olsun. Fakat ben bu kürt açılımı olayından kıllanmaya başladım. Bunun nedeni medyanın bize yansıtmasıda da olabilir. Bilmiyorum ama içimde bir kararsızlık var. Acaba iyi yöne mi gidiyoruz yoksa kötü yönemi?

Ben Hükümetimizin bizi zorda bırakmayacağını düşünüyorum. Onlar en iyisini bilir diyerekten bu işin biran önce sonlandırılması gerektiğini düşünüyorum..

EVET KARDES COK IYI ISLER YAPTILAR SANA KATILIYORUM
BORCUMUZU 450 MILYAR DOLAR ETTILER
KENDINDEN OLAN HIRSIZLARA HIC DOKUNMADILAR
ÖRNEKMI-YIMPAS,KOMBASSAN;IHLAS V:S
KENDI YANDASLARI MÜTAHITLIK ADINDA MALI;PARAYI GÖTÜRDÜLER
ALMANYA TARIHININ EN BÜYÜK YOLSUZLUGUNU YAPAN DENIZ FENERINI COK GÜZEL AKLADILAR-
RTE EFENDI ILK IKTIDARA GELDIGINDE NE HAK YIYEN OLACAGIZ NE YEDIREN DEDI ????
ARTIK KARARINI SEN VER
COK IYI ISLER YAPTILARMI
abdullah58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.09.2009, 14:40   #357
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Arkadaşlar konuyu açalı bir aydan fazla bir zaman oldu. Ancak hala sağlıklı bir net "Kürt Açılmı" şudur diyecek somut bir şey elde edemedik.
İktidar tarafı ağzında bir laf konuşuyor ancak biri net bişe anladıysa lütfen paylaşsın bizimle. İnsanın "Çıkar şu ağzındaki baklayı" diyesi geliyor.
Açılım ne olabilir ne olabilir diye düşündüm, hep varsayımlara dayalı şeyler aklıma geldi.
Zaten Türkiye Kürtlere kapalı değilki açılsın. Veya varsa bir yapılacak birşey lafı ağızda gevelemek yerine, şunlar şunlar şu maddelerdir der adam gibi açıklarsın herkes te ona göre onaylar yada onaylamaz.
Bu öyle anlaşılıyorki, ekonomik başarısızlıklarını halk düşünmesin, farklı konular üretip gündem saptırmak, hedef şaşırtmak, göreceksiniz bu bir fiyaskoyla bitecek, olmayacak şeyleri gündeme getirip sonrada bırakamdılarki yapalım diye haklı konuma geçmek isteyeceklerdir. Halk birşeylerle oyalansın da onlar için gerisi önemli değil.
Emekli perişan olmuş, esnaf zor durumdaymış, işçi memur geçinemiyormuş, zamlardan halk bıkmış, işsizlik çığ gibi büyümüş, onların ilgi alanlarına pek girmiyor anlaşılan.
Bu ülkenin doğusuyla,batısıyla,güneyiyle, kuzeyiyle " Ekonomik Açılıma" çok acilen ihtiyacı vardır. Bıraksınlar boş şeylerle uğraşmayı.
Alt 19.09.2009, 14:44   #358
abdullah58
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben ırkçıyım ve türk ırkını her toplumdan yüksekte görüyorum.ama benim yüksekte gördüğüm türklük 1299 da söğütte başladı ve canakkalede bitti.yinede açılıma karşıyım ama muhalefete de muhalefetim

SENIN ICIN TÜRKLÜK CANAKKALEDE BITTIMI ????
BENCE OSMANLI TÜRKLÜGÜ ÖN PLANA CIKARMIYORDUKI CANAKKALEDE TÜRKLÜK BITSIN
CANAKKALE TÜRKLÜGÜN AYAGA KALKISIDIR
abdullah58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.09.2009, 14:44   #359
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1315 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
abdullah58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
EVET KARDES COK IYI ISLER YAPTILAR SANA KATILIYORUM
BORCUMUZU 450 MILYAR DOLAR ETTILER
KENDINDEN OLAN HIRSIZLARA HIC DOKUNMADILAR
ÖRNEKMI-YIMPAS,KOMBASSAN;IHLAS V:S
KENDI YANDASLARI MÜTAHITLIK ADINDA MALI;PARAYI GÖTÜRDÜLER
ALMANYA TARIHININ EN BÜYÜK YOLSUZLUGUNU YAPAN DENIZ FENERINI COK GÜZEL AKLADILAR-
RTE EFENDI ILK IKTIDARA GELDIGINDE NE HAK YIYEN OLACAGIZ NE YEDIREN DEDI ????
ARTIK KARARINI SEN VER
COK IYI ISLER YAPTILARMI
hak yemiş olabilirler ..mümkündür..bunu kimse tasvip edemez

yimpaşa kombassana dokunamazlar çünkü oraya sermyesini veren insanlar karına da zararına da ortak olarak yatırdılar paraların..

deniz feneri davası halen sürmektedir..

ben oyumu akp ye vermedim.. ama eğri doğru konuşmak gerekirse darbeci iktidarlardan yine iyidir
Alt 19.09.2009, 14:53   #360
abdullah58
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
yiğidoturan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
O zaman seçtiğin kişilere dikkat edeceksin Sayın başbakanın başdanışmanlarından biri Cüneyt Zapsu en gözde milletvekili Mirdengi fırat bunların kim olduğunu biliyormusun dersim olaylarının baş mimari kürt saidle abdurahim zapsu yun torunları bu ülkeden intikam almak için yeminli kişiler Cüneyt Zapsu Alman vatandaşı olduğu için vekil olamıyor ve aşiret reislerinin %90 nın yahudi kökenli olduğu ve yıllarca oraya yapılan hizmetlere engel olduklarını bu proje yeni değil kürt açılımı dedikleri projede bu nun bir parçası sadece etnik bölücülüktür şimdi ordaki araplar süryaniler ve hristiyanlar var onlar ne olacak

CÜNEYT ZAPSU BIM MARKETLERININDE SAHIBI DEGILMI

Konuyu Toplam 3 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 3 Misafir)